Golf IV. - Špatně řadí

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
lufrik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2009 14:16

Golf IV. - Špatně řadí

Příspěvek od lufrik »

Ahoj, mám Golfa IV. a špatně mě to řadí. Díval se na to mechanik a říkal, že zespod (zpod auta) to řadí dobře, ale při řazení pákou to jde ztuha. Nemáte s tím někdo zkušenosti. Díky.

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: Golf IV. - Špatně řadí

Příspěvek od Martin Zbořil »

ahoj měl sem stejny problem ale stačí doštelovat řaděni viz video////// http://www.vimeo.com/channels/mkx#6881683" onclick="window.open(this.href);return false; //// teď mám problem s vypadavánim rychlosti (tahel) musim zastavit a ručně tahlo nahodit ..... momentalně nevím kde sehnat náhradni očko co jde vidět na videu

Uživatelský avatar
bocanek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 06.01.2008 13:36
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV. - Špatně řadí

Příspěvek od bocanek »

Martin Zbořil píše:ahoj měl sem stejny problem ale stačí doštelovat řaděni viz video////// http://www.vimeo.com/channels/mkx#6881683" onclick="window.open(this.href);return false; //// teď mám problem s vypadavánim rychlosti (tahel) musim zastavit a ručně tahlo nahodit ..... momentalně nevím kde sehnat náhradni očko co jde vidět na videu

Takže podle toho videa staci pouze zaaretovat prevodovku, uvnitr auta zakolikovat, stahnout pruziny na tahlech a je serizeno ??? Nejak to nepobiram :)))

Uživatelský avatar
Banány
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.03.2018 16:23

Re: Golf IV. - Špatně řadí

Příspěvek od Banány »

Ahoj,
prosím vás, když je auto studený, řazení jde krásně, ale jakmile se zahřívá, čím déle jedu, tím hůř tam jdou rychlosti, nejhůř 2 a 3 rychlost. Nevíte čím by to mohl být?

Díky.
VW Golf mk4 Variant 1.6 16V ATN

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV. - Špatně řadí

Příspěvek od varok »

Já mám úplně to samé. Když je auto studené, tak to jde ještě jakš takš dobře, ale teplý motor tam rvu 2. a 3. fakt hodně na sílu. Taky když mám dlouho zařazenou třeba 5ku, tak jde potom špatně vyřadit.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Golf IV. - Špatně řadí

Příspěvek od Plague »

Špatné vyřazení 5ky po chvíli bylo u mne způsobeno chybějící vymezovací gumovou objímkou ve spoji táhel u převodovky.

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Golf IV. - Špatně řadí

Příspěvek od milan000 »

Plague píše:Špatné vyřazení 5ky po chvíli bylo u mne způsobeno chybějící vymezovací gumovou objímkou ve spoji táhel u převodovky.
Občas se mi to s tou 5kou stává taky - nejde vyndat(jakoby ztuhne). Můžeš mi trochu lépe popsat tu g. objímku, nebo udělat fotku kde přesně je? Dík

Milan

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Golf IV. - Špatně řadí

Příspěvek od Plague »

Jedna z těch zakroužkovaných mi chyběla, na vrakáči nám prodali celý ten černý kus s jednou objímkou.

https://www.dropbox.com/s/8jeuuevfdxjms ... .jpeg?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Golf IV. - Špatně řadí

Příspěvek od milan000 »

Díky

Milan

Uživatelský avatar
romaneek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.03.2009 12:57
Bydliště: Tachovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV. - Špatně řadí

Příspěvek od romaneek »

Řešil jsem na autě se stejným systémem řazení.
Když jsem odpojil táhla šla radička lehce, u převodovky jsem ručně taky zařadil, ale po zapojení zase naprd.
Problém se vyřešil až po vytažení čepu na řazení u převodovky (ten vodorovný přes který mechanismus působí na svislou osu ), který jsem očistil, namazal a vrátil zpět. Práce na 30min. (stříkání wd40 zvenku nepomohlo).
received_349554549036490.jpeg
Golf IV var. ASZ , IC ARL, hybrid 1756, na zadku 1,6. Lamela s HDS a komplet Brembo Max. Bi-led atd :-D
Golf MK2 1986, 1,6td 51kw v renovaci.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf IV. - Špatně řadí

Příspěvek od majrek001 »

romaneek: to si řešil úplně jiný systém řazení - u 1.6 8v/16v je pákový mechanizmus nikoliv bovdeny
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“