Vybitá baterie podruhé během týdne..

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od DOLLYm »

Sleduj, chce to trochu popřemýšlet..
DOLLYm píše:
kmara píše:Prostě jsem vytáhl pojistku, zavřel auto, odpojil baterku a změřil. Hned to ukázalo 0,4 pak např. 0,1 a nakonec 0,06A, tak jestli to má takhle upadat až na tu normální hodnotu.
Důležitá je ta koncová hodnota, 60mA je v pohodě, po zavření může holt být ještě neco aktivované, co se pozdeji vypne.. Prostě se soustřeď na rádio..
Mažňák píše:no tak já mám taky s baterkou problém, taky paradoxně až po výměně rádia ale to by mělo být zapojené správně, po vytažení klíčku vypne, ale u mě bych to tipnul spíš na baterku, jelikož když zrovna nemrzne není problém, ale jakmile přijdou mrazy a je tak -3 a víc tak konec ( teda zatím sem vždy nastartoval protože jezdím denně a baterka se stihne dobyt) ale startéru se moc nechce
Tak to změř stejně jako kmara, pak se tě potvrdí, jestli to rádio dělá nebo ne..Starý akumulátor to být samozřejmě může, nech si ho změřit (ten akumulátor myslím :D ) někde, kde prodávají akumulátory, udělají to zadarmo a máš větší jistotu.. Dalším vodítkem by mohlo být napětí po nabití aku a ustálení napětí.. Ale jak říkám, spolehlivější to je prodejců, kteří mají výbavu..
A tomakec ti to psal taky:
tomakecTD píše:11.8 je hodnota naprázdno, tím se nedá u baterií vůbec řídit. Ale moje baterie má naprázdno nějakejch 12,2-12,7 když dojedu? Ale jak říkám, napětí se musí měřit v zátěži. Třeba při světlech aby měla baterie 11,9V to je OK. Když startuješ padne napětí možná i k 10V což je normální.

Důležitá je kapacita baterie v AH. Pokud je baterie starší 4 let, může býti vadná. To se dá změřit jen speciálními měřiči mají to tam, kde baterie prodávají. Je to měřič s vnitřním odporem :good: A ta baterka co tam máš je teda jaká? Jak stará, jaká značka, kolik A?


Jinak klidový stav 11-9-12,6
Start, odběr moment i 10V
Nastartovaný motor 12,9-13,6V - běží alternátor

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od kmara »

OK díky, tak v tom případě už na zátěžáku byla.
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od Mažňák »

tak dneska jsem byl baterku poměřit, a mé tušení mi tam potvrdily. baterka je posmrti, respektive už má nejlepší léta za sebou.
měřil to i tím zátežákem či co to bylo a říkal že při startu ta baterka klesá s napětím pod 10V
a zrovna jsem si tam předběžně vybral novou
bude to zase VARTA a zase kapacita 80Ah
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od DOLLYm »

A máš na pěknejch pár let klid :) :)

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od tomakecTD »

Teďka se krásně budou testovat baterky v těch -10C a to má být až -25 :D Já mám auto venku celou dobu, tak jsem moc zvědav :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
taylor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 28.08.2009 10:58

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od taylor »

Mam s timhle taky problem,meril sem baterku v klidu a odebirala 0,25 coz je asi dost ze?Myslite ze mi to tu baterku vybije pri techto mrazech?Rano sem musel pres kably startovat.

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od DOLLYm »

250 mA je fakt hodně, to ti jí klidně vybije..

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od kmara »

Zdravím pořád mám to radio špatně zapojené, že mi vybíjí baterku. Ale teď mám vytáhlou pojistku, takže je to OK. Ale chtěl bych se zeptat, teď pojedu dlouhou trasu, tak jestli tam můžu tu pojistku dát a během jízdy mít radio zapnuté. Až dojedu, tak ji zase vytáhnu. Stane se něco?
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od tomakecTD »

Nestane se nic. Ale dávej ji tam a vyndávej když nemáš klíček v zapalování :wink:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od kmara »

Zdravím, tak už mám přepinovaný iso konektor, takže se radio zapíná a vypíná s klíčkem, ale stále to žere skoro 1A, takže kde je chyba? V rádiu? Je možné, aby to dělal Blaupunkt travelpilot e1? Mám tam zkusit jiné rádio?
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od DOLLYm »

Tu spotřebu měříš na svorkách akumulátoru?

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od tomakecTD »

Když to máš přepinované, tak by rádio tolik brát nemělo, ne? A blaupunkt není šmejd, a 1A - to je docela velkej klidovej odběr už. Mě radio u formana vybilo 72ku do tejdne a to bralo 190mA. Co alarm?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od kmara »

DOLLYm píše:Tu spotřebu měříš na svorkách akumulátoru?
Ano na svorkách..
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od kmara »

tomakecTD píše:Když to máš přepinované, tak by rádio tolik brát nemělo, ne? A blaupunkt není šmejd, a 1A - to je docela velkej klidovej odběr už. Mě radio u formana vybilo 72ku do tejdne a to bralo 190mA. Co alarm?
Prostě mám zapojený normálně rádio, zavřu dveře, odpojím baterku, změřím a je tam zhruba 700mA. V druhém případě jsem rádio odpojil a bylo 20mA. Takže je to rádiem a to se mi vůbec nelíbí :sorry: Alarmem to asi není..
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybitá baterie podruhé během týdne..

Příspěvek od DOLLYm »

Přesně o to mi šlo, abys zjistil jestli to dělá rádio nebo něco jinýho.. Tudíž pokud seš si 100% jistej, že rádio je zapojený dobře, tak je vadný..

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“