Golf 1.6 74 kw.

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
CzBoy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 29.07.2012 17:34

Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od CzBoy »

Dobrý den chtěl byc se zeptat jaké jsou zkušenosti s tímhle motorem??? je spolehlivý svižný???... nebo naopak poruchový pomalý a hodně žere děkuju za každou odpověď:-)

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od adam.87 »

Motor 1.6 74 kW má označení SR (Slabá Raketa) rozhodně nebrat výkon to má ale zároveň i velkou spotřebu když tomu budeš dost šlapat na krk.Lepší je TDI :good:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

CzBoy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 29.07.2012 17:34

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od CzBoy »

A je spolehlivej??? někde jsem četl že u těchlech typů odcházeli převodovky apod... každopádně já předtim tim měl renault clio 1992 a to lítalo hezky ale byl to pošahanej francouz už nikdy víííííccc!!!!!! Takže hledám hlavně spolehlivý auto..

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od adam.87 »

To by chtělo aby někdo napsal zkušenosti s tou motorizaci kdo ji vlastní.Ale je to individuální u každého auta co se týká spolehlivosti.Taky nepíšeš kolik km najedeš za rok.Renault dělá "dobré" auta a taky ten krásný znak na kapotě a na kufru :good:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

CzBoy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 29.07.2012 17:34

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od CzBoy »

hele ročně to dělá kolem 22 tisic cca... já Sem s renaultem byl akorát nešťastněj absolutně nespokojenej jediné co na něm bylo dobré bylo pohodlí zbytek stál za prd totálně nikdy více frantíka domu nechci!!!

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od adam.87 »

A máš nějakou představu jaké auto by jsi tak chtěl,jestli chceš jen benzínový motor nebo může být i nafta případně kolik do toho chceš investovat? Pokud se ti líbí VW tak co třeba Golf 4 TDI 81 kW :roll:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od HANZ500 »

Muj nazor jestli benzin tak 1.8T pripadne 2.0 a do plynu s tim... Nebo ta mafta jak ti tu kluci rikaji ritacka by asi byla idealni ikdyz v dnesni dobe uz to bude vesmes jedno :)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od adam.87 »

HANZ500 píše:Muj nazor jestli benzin tak 1.8T pripadne 2.0 a do plynu s tim... Nebo ta mafta jak ti tu kluci rikaji ritacka by asi byla idealni ikdyz v dnesni dobe uz to bude vesmes jedno :)
To by se mi fakt chtělo cpát do auta další peníze za předělání na LPG a ještě ty pravidelné revize taky nejsou zadarmo.Ten motor 2.0 nejede ani na benzín a na LPG to bude jízda s kochání krajinou.To bude potom lepší ten 1.8 T ale za mě jedině nafta,ale každý má jiný názor o tom není pochyb. :smoke:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od sapik88 »

jde to co od auta čekáš,..mám 1,6 3 roky, investice běžný, rozvody, svíčky, kabely, silentbloky, jinak problém dělaj nýty jak píšeš, a nahrazují se šteftama,.... já netuším jestli to předemnou někdo dělal, asi ne, ale zatím jezdím. Jak píšou ostatní, dá se jezdit za 6,3 a dá se jezdit za 9, ale to je s každým autem, teď víkend cesta brno praha beroun a dom kolem 500 km a spotřeba 6,7 s klimou, po dálnici 140, obce 60 okresky 90-100 jinak průměrka při ježdění taty po okrskách tak 7,2 při svižnější jízdě, ale ne držení furt u omezovaču,.. jak 1,8T to uřčitě nejede, nebo nafta v TDI, ale to nemlžeš srovnávat, musíš ty vidět, do čeho chceš jít. Jinak investice a poruchovost je subjektivní, koupíš auto a nemusí se vysrat nic i na poruchovým tipu motoru a koupíš bezporuhcovku a může se vysrat komplet

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od HANZ500 »

adam.87 píše:
HANZ500 píše:Muj nazor jestli benzin tak 1.8T pripadne 2.0 a do plynu s tim... Nebo ta mafta jak ti tu kluci rikaji ritacka by asi byla idealni ikdyz v dnesni dobe uz to bude vesmes jedno :)
To by se mi fakt chtělo cpát do auta další peníze za předělání na LPG a ještě ty pravidelné revize taky nejsou zadarmo.Ten motor 2.0 nejede ani na benzín a na LPG to bude jízda s kochání krajinou.To bude potom lepší ten 1.8 T ale za mě jedině nafta,ale každý má jiný názor o tom není pochyb. :smoke:
Řekl bych, že právě ta 2.0 je podceňovaná, ano je to starý relativně líný motor, ale na druhou stranu se na nem zase nemá tolik co rozbít... Co se plynu týče, tak řekněme, že s 1.6 budeš jezdit za 7,5l a s 2.0 za 9l, tj. 100km s 1.6 tě vyjde při ceně benzínu 35kč na 262 kč, zatímco 100 km s 2.0 plynem (předpokládejme cenu 17kč) tě vyjde na 153kč, rj. rozdíl 109 kč na 100km, tzn. že na 1000km ušetříš 1090kč, při ročnim nájezdu 20 000km ušetříš 21 800kč, což je zhruba cena přestavby, takže po roce už to na sebe vydělává, ano každý rok musíš na revizy, ale to už se bavíme o položce cca 2000kč... Mylím tedy, že přestavba na plyn se v dnešní době minimálně vyplatí zvážit... Pak nastává srovnání takto přestavěného auta s TDI, které si řekne v průměru o 5l nafty, takže provozní náklady jsou na 175kč na 100km, tady je rozdíl nižší a to konkrétně 66kč na 100km, 1000 km ti ušetří 660kč a 20 000km 13 200kč, takže návratnost je cca 1,5 roku a nepočítám další problémy, jako třeba to, že u TDI ti může odejít turbo, které 2.0 nemá a potom si myslím, že se návratnost přestavby ještě urychluje... V závislosti na tvém komentáři "To by se mi fakt chtělo cpát do auta další peníze za předělání na LPG" Ti říkám ano raději zainvestuju, ale pak tím ušetřím, než abych rok šetřil a potom na tom začal prodělávat. :smoke: :smoke: :smoke: :smoke: :smoke: :smoke: :smoke:
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od vtuni »

no hlavně ten blbuvzdornej 2.0 je fakt bezúdržbovej.. když pominu to že si vezme olej.. kterej by jsi stejně při výměně vylil.. (takže je to jedno jestli ho motor sežere nebo ty ho při výměně vyliješ) a trošku trpí na "check engine" hlášku kvůli každé kravině,. díky dvoum lambdasondám....... ale pořád je to z těch normálních motorů ten nejvýkonější..
sice je jen o 16 koní silnější než 1,6 ale to svezení je úplně jinde...
ne nadarmo ho dávali třeba i do superbů..atd...

mimochodem se superbem kterej je těžší než čtverka se s tím 2.0 dá jezdit mimo město za nějakých 7,5..litru... s lehkou nohou jsme se dostal na dlouhé trase i pod 7 :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od HANZ500 »

To uricte, ale zamerne jsem uvedl spotrebu o vyssi, protoze uz vidim jak by se tu zacali mnozit nazory, ze s 2 litrem za 7 nikdy... Ja mam V6 a jezdi. S tim v prumeru za 10, ale zpet k debate... Za predpokladu, ze bude spotreba 2-litru jeste nizsi, tak se vyhodnost prestavby jeste zkrati a v takovem pripadeuz asi neni o cem premyslet... A jak rikal Vtuni ten motor je blbuvzdorny :)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

bobik.cz
Člen klubu
Příspěvky: 49
Registrován: 08.01.2008 03:28
Bydliště: Vysočina

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od bobik.cz »

Vlastním Golfika s tímto motorem 5 rokem jsem 2 majitel a moje investice za 5 let byly pouze rozvody s pumpou při koupi a ve 155000 komplet tlumice, destičky, snímač na vačce (1000kč) a snímač otáček. Jinak bezproblémů brázdím celou republiku s průměrnou spotřebou po okreskách 7,2l, a když tomu šlápneš na krk tak 190 po dalnici jede. S převodovkou jsem problém nikdy žádný neměl.

Takže souhrnem auto mi 5 let sloužilo bez větších investic, byl jsem jsem spokojen a koncem září připravuji prodej takže v případě zájmu se klidně ozvi 8)

PS: Golf IV, r. v. 12/99, 157000km, 5 dveř, černá barva, světlý béžový interiér, všechno v elektrice (i střešní okno), serviska D, serviska CZ (ve 155tis poctiva komplet udžba), mlhovky atd... nemá pouze aut. klimu a vyhřívané sedačky.
Golfik IV, 1.6 74kw - prodáno
TIGUAN 1.4 TSI_White - R.I.P.

Uživatelský avatar
Najty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 07.06.2012 22:44
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od Najty »

Mám SR a jsem spokojenej... S tou spotřebou bych to tak vážně neviděl. Jezdím svižněji a dlouhodobka je 6,3 litru takže paráda :)

jakub.prucek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 08.10.2012 13:43

Re: Golf 1.6 74 kw.

Příspěvek od jakub.prucek »

přesně tak ,naftu ma kamoš a řikal že to nesmi honit jinak mu to vezme vic jak benzin ,takze bych radsi zustal u benzinu ,a kdyz si koupim auto tak chci silnejsi 1.8 nebo 2.0 v benzinu a necham ho předelat na LPG i protože co do teho vraziš se ti vrati za par let a ty auto nemáš jen na 2roky neee???Golf 1.6 SR 1998 vyroby mam já a pohoda mam ho 2roky a nic jsem nemusel kupovat do nej nic za drahy penize ,pro me je to dobre auto

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“