Zadní náprava

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Praetorio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jindřicho Hradecko

Zadní náprava

Příspěvek od Praetorio »

Ahoj.

Nedavno se mi jeden užasnej borec "pilot-závodník-umělec" podíval z blízka do kufru mojí Bory. Poškození=výměna zadního nárazníku a výměna dveří od kufru. To by nebylo to nejhorší. Průšvih je, že jsem se tím nárazem projel "trochu" ve škarpě. Přední náprava a podvozek je Ok, ale zjistil jsem, že zadní levý kolo se sjíždí na vnější straně, tak jsem zajel na geometrii a tam to potvrdili. Kostra není hnutá.

Teď otázka. Dá se tím něco dělat, krom toho, že nechci měnit celou zadní nápravu, protože na to teď nemám. Nebo vyměnit ložisko a náboj kola? Nebo se na to radši vyprdnout? A hold se mi bude zadní levé sjíždět.

Dík za názory.
Věčnej amatér co se furt na něco ptá ........

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Zadní náprava

Příspěvek od Tomm »

Praetorio píše:Ahoj.

Nedavno se mi jeden užasnej borec "pilot-závodník-umělec" podíval z blízka do kufru mojí Bory. Poškození=výměna zadního nárazníku a výměna dveří od kufru. To by nebylo to nejhorší. Průšvih je, že jsem se tím nárazem projel "trochu" ve škarpě. Přední náprava a podvozek je Ok, ale zjistil jsem, že zadní levý kolo se sjíždí na vnější straně, tak jsem zajel na geometrii a tam to potvrdili. Kostra není hnutá.

Teď otázka. Dá se tím něco dělat, krom toho, že nechci měnit celou zadní nápravu, protože na to teď nemám. Nebo vyměnit ložisko a náboj kola? Nebo se na to radši vyprdnout? A hold se mi bude zadní levé sjíždět.

Dík za názory.
Zalezi co se hnulo. Myslim ze komplet zadni naprava z vrakace nebude stat balik...

A co pojistka? Melo by to jit z jeho povinnyho, ne?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Pokud by to šlo z povinnýho, tak bych doporučouval vyměnit celou tu tyč i s rameny. Ale pochybuju, že to pojišťovna proplatí. Spíš řeknou, že sis to moch udělat sám v době po bouračce. Ale těžko říct.

Každopádně pokud se ti sjíždí guma, tak bych to rozhodně řešil.

Uživatelský avatar
VWoods
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Zadní náprava

Příspěvek od VWoods »

Praetorio píše:Ahoj.

Nedavno se mi jeden užasnej borec "pilot-závodník-umělec" podíval z blízka do kufru mojí Bory. Poškození=výměna zadního nárazníku a výměna dveří od kufru. To by nebylo to nejhorší. Průšvih je, že jsem se tím nárazem projel "trochu" ve škarpě. Přední náprava a podvozek je Ok, ale zjistil jsem, že zadní levý kolo se sjíždí na vnější straně, tak jsem zajel na geometrii a tam to potvrdili. Kostra není hnutá.

Teď otázka. Dá se tím něco dělat, krom toho, že nechci měnit celou zadní nápravu, protože na to teď nemám. Nebo vyměnit ložisko a náboj kola? Nebo se na to radši vyprdnout? A hold se mi bude zadní levé sjíždět.

Dík za názory.
Doporučuju vyměnit celou nápravu, jestli je hnutá. Vyměnit ložisko nepomůže.Ja jsem měnil celou zadní nápravu asi před třema týdnama - dával jsem dozadu nápravu z OktávyRS - kvůli větším brzdám. Takže ta moje původní GIV GTI je teď na tom vrakáči, kde jsem bral tu nápravu z RSa. Hlavně bys měl jistotu, že je nebouraná a s dobrýma ložiskama. Takže kdybys chtěl, můži ti dát info.

Uživatelský avatar
Techman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá, okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Techman »

zalezi jak moc je to hnuty. jestli to je nenom trochu a jde to dohonit geometrii, tak bych se na to vyprdnul a nechal udelat jen tu geometrii

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Techman píše:zalezi jak moc je to hnuty. jestli to je nenom trochu a jde to dohonit geometrii, tak bych se na to vyprdnul a nechal udelat jen tu geometrii
Geometrii na zadních kolech??? A co bys tam chtěl štelovat?

Uživatelský avatar
Praetorio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jindřicho Hradecko

Příspěvek od Praetorio »

Ok kluci, diky za info.

Zkusím jestli se nedá doladit nějak ta geometrie, když to nepomůže, tak zkusím vyměnit náboj kola a když ani to nepomůže tak asi dojde na vyměnu nápravy :( (pokud na to bude).

Jinak tady jen tak pro zajímavost stav po nehodě.
Přílohy
P1010002.JPG
P1010002.JPG (34.84 KiB) Zobrazeno 2289 x
P1010001.JPG
P1010001.JPG (36.32 KiB) Zobrazeno 2290 x
Věčnej amatér co se furt na něco ptá ........

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

molczik píše:Geometrii na zadních kolech??? A co bys tam chtěl štelovat?
Geometrii :wink: Když jsem ji chtěl udělat, tak chvilku trvalo, než jsem našel pneuservis kde to umí, přitom na tom nic není :roll:

Zadní náprava není drahá, já prodával komplet za 4tis, ale chce to prohlídnout, jestli je OK.
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Oakley píše:
molczik píše:Geometrii na zadních kolech??? A co bys tam chtěl štelovat?
Geometrii :wink: Když jsem ji chtěl udělat, tak chvilku trvalo, než jsem našel pneuservis kde to umí, přitom na tom nic není :roll:
A co se tam teda šteluje?

Uživatelský avatar
Techman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá, okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Techman »

to molczik: cau, ty fakt neviš, že se seřizuje geometrie taky na zadní nápravě? No seřizuje se tam skoro to samý jako v předu, tj. sbíhavost zadnícj kol, odklony kol a celková souosost nápravy - kol s přední nápravou. každej lepší pneuservis už má dneska laserovou stolici na meření geometrie.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Příspěvek od srotty »

Techman píše:to molczik: cau, ty fakt neviš, že se seřizuje geometrie taky na zadní nápravě? No seřizuje se tam skoro to samý jako v předu, tj. sbíhavost zadnícj kol, odklony kol a celková souosost nápravy - kol s přední nápravou. každej lepší pneuservis už má dneska laserovou stolici na meření geometrie.
No mě by taky zajímalo jak se to dá na zadku seřídit,protože když jsem byl na geometrii tak mi říkali,že jde udělat jen sbíhavost na předku jinak že je tam vše napevno a nejde s tím hýbat jako např.na G2, maximálně vypilovat větší díry a posunout kuláky jinak nic víc.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Zadni naprava je napevno, nevim jak byste tam chteli cokoliv nastavovat? :lol:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

Tomm píše:Zadni naprava je napevno, nevim jak byste tam chteli cokoliv nastavovat? :lol:
Dojeď a ukážu ti to :wink:
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Techman píše:to molczik: cau, ty fakt neviš, že se seřizuje geometrie taky na zadní nápravě? No seřizuje se tam skoro to samý jako v předu, tj. sbíhavost zadnícj kol, odklony kol a celková souosost nápravy - kol s přední nápravou. každej lepší pneuservis už má dneska laserovou stolici na meření geometrie.
Muzes vysvetlit jak chces na pevny naprave (kus zeleza) nastavovat sbihavost? 8O

Nastavovat se maximalne vystredeni cely napravy v uchyceni do silenbloku, ale clovek zaroven hne i druhou stranou.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tomm píše:
Techman píše:to molczik: cau, ty fakt neviš, že se seřizuje geometrie taky na zadní nápravě? No seřizuje se tam skoro to samý jako v předu, tj. sbíhavost zadnícj kol, odklony kol a celková souosost nápravy - kol s přední nápravou. každej lepší pneuservis už má dneska laserovou stolici na meření geometrie.
Muzes vysvetlit jak chces na pevny naprave (kus zeleza) nastavovat sbihavost? 8O

Nastavovat se maximalne vystredeni cely napravy v uchyceni do silenbloku, ale clovek zaroven hne i druhou stranou.
Já si myslim to samé.

Oakley: Tak se pochlub co tam šteluješ. Kámoš mi tvrdil něco podobného co ty, ale nevěřil jsem mu. A teď tomu taky zatim nevěřim. Vše je tam na fest.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“