Zadní náprava

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Techman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá, okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Techman »

sbíhavost isouosost se serizuje posunitim okotveni ramen vkaroserii, zrovnatak jako celenápravnice. většinaaut protomá na ukotvení oválné díry, kde se dá (samozrejme v radu cca 5mm) potrebné hodnoty dohonit :wink:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Techman píše:sbíhavost isouosost se serizuje posunitim okotveni ramen vkaroserii, zrovnatak jako celenápravnice. většinaaut protomá na ukotvení oválné díry, kde se dá (samozrejme v radu cca 5mm) potrebné hodnoty dohonit :wink:
Posouvanim - ramen??? Ty jsou na predni naprave. Videl jsi zadni napravu? :lol:

Ano, zadni naprava je uchycena ke karoserii v silenblocich (kde se da mirne posouvat), ale kola jsou k naprave pridelany napevno (teda v loziscich ze :wink: ) tak jak bys chtel tu sbihavost nastavit?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Přesně tak. Kola jsou přidělaná na fest k ramenám, které jsou taky na fest přidělány k příčce nápravy, resp. tvoří její součást. Nějak nechápu, co by tam kdo chtěl seřizovat.

Uživatelský avatar
catdavid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od catdavid »

Zadní náprava jde štelovat,ale jen málo a to na šrobech které ji drží!!!!!!!Jsou tam oválné díry je možné,že ta náprava dostala ranu a posunula se!Nejlepší bude zajet na laserovou geometrii a pokud to nejsou tupci tak ví očem to je!Druhá věc je ta,že se jim moc do toho nechce,udělaj předek a zadek bývá většinou ok. :)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tim že hneš celou nápravou ale pořád neřešíš sbíhavost a odklon kol, ne? Co když je vyoseno pouze jedno kolo? V takovém případě ti hýbnutí s nápravou moc nepomůže.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

molczik píše:Tim že hneš celou nápravou ale pořád neřešíš sbíhavost a odklon kol, ne? Co když je vyoseno pouze jedno kolo? V takovém případě ti hýbnutí s nápravou moc nepomůže.
Presne tak, staci se ohnout pod auto a je hned jasno. Ty dva body ve kterych je napravnice uchycena jsou zatracene malo pro nejaky stelovani :roll:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tady to nějak utichlo. :)

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

molczik píše:Tady to nějak utichlo. :)
Budto jim dosly argumenty nebo ted nekde lezi pod autem a lamou si hlavu: "ja jim to UKAZU ZE TO JDE, kua... kam jsem dal to velky kladivo..?" :wink: :lol: :lol: :lol:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

molczik píše:Tim že hneš celou nápravou ale pořád neřešíš sbíhavost a odklon kol, ne? Co když je vyoseno pouze jedno kolo? V takovém případě ti hýbnutí s nápravou moc nepomůže.
Je samozřejmě jasné, že zadní kola nezatáčí, tak se tam neřeší sbíhavost.
molczik píše:Co když je vyoseno pouze jedno kolo? V takovém případě ti hýbnutí s nápravou moc nepomůže.
V tomhle případě můžeš nápravu vyhodit a shánět novou, protože je křivá.
molczik píše:Tady to nějak utichlo. :)
Neutichlo, ale má smysl se hádat?
Tomm píše:Budto jim dosly argumenty nebo ted nekde lezi pod autem a lamou si hlavu: "ja jim to UKAZU ZE TO JDE, kua... kam jsem dal to velky kladivo..?" :wink: :lol: :lol: :lol:
Přesně tak se to dělá, kladivem :)
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tedy resumé: Na zadku G4 se geometrie neseřizuje. Pokud chcete změnit nastavení, použijte kladivo. :lol:

A jsme domluveni. 8)

Uživatelský avatar
Techman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá, okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Techman »

ahoj, no jak už tady nekdo psal, clovek nema nekdy silu se jen hadat :) jinak nevim co je na to tak jasného, že když zadní kola nezatáčejí, že sežádná geometrie neseřizuje. zeptejtesenějakého servismana. každé uato má i na zadní nápravěpředepsané hodnoty: sbíhavost (někdy +, někdy- a někdy výrobce udává 0 - pozor, teď se nebavím konkrétně o GIV, protože tady ty hodnoty nevím), zrovna tak odklony zadního kola a seřizuje seto např. excentrickými šrouby v ramenou a zavešení kol - zase se nebavím konkrétně o GIV :) , aby se toho zasněkdo nedržel. Ale jak říkám, každej mechanik vám potvrdí, žegeometrie na zadní nápravě jestejnědůležitá jako natý přední, co máte volant :lol:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Techman píše:ahoj, no jak už tady nekdo psal, clovek nema nekdy silu se jen hadat :) jinak nevim co je na to tak jasného, že když zadní kola nezatáčejí, že sežádná geometrie neseřizuje. zeptejtesenějakého servismana. každé uato má i na zadní nápravěpředepsané hodnoty: sbíhavost (někdy +, někdy- a někdy výrobce udává 0 - pozor, teď se nebavím konkrétně o GIV, protože tady ty hodnoty nevím), zrovna tak odklony zadního kola a seřizuje seto např. excentrickými šrouby v ramenou a zavešení kol - zase se nebavím konkrétně o GIV :) , aby se toho zasněkdo nedržel. Ale jak říkám, každej mechanik vám potvrdí, žegeometrie na zadní nápravě jestejnědůležitá jako natý přední, co máte volant :lol:
Jenže tady se probíralo právě GIV, pokud se nemýlím, kde se prostě geometrie na zadku štelovat nedá. O jiný autech a jiných typech zadního zavěšení tu řeč nebyla.

No, hlavně že si konečně rozumíme. :wink:

beskyd4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.03.2011 18:28

Re: Zadní náprava

Příspěvek od beskyd4 »

Zdar, jen malý příspěvek z mé strany. Na octavii podotýkám ale na dvojkové řadě od r. 2004 se běžně provádí laserové proměření a případné následné seřízení i zadní nápravy , pokud se nevejde do tolerance. Má se dělat aspoň jednou ročně , nejlépe po zimě - toto je stanovisko autorizovaného servisu Škoda. Já jsem to od r. 2005 (pořízení auta) neudělal, udělali mi kontrolní test a příští týden už jsem objednán na opravu. Podotýkám opravu, protože jsem to zanedbal , seřizovací elementy totálně zatuhly , už jsem mimo toleranci dle výsledného protokolu, takže tolik. Kolik ta zanedbaná sranda bude stát , budu vědět asi za dva týdny. Takže ta prevence je určitě lepší.
Škoda Octavia 2 TDI 2.0 , 103 kW-140 k . PD. Motor typ BKD 16 ventil. Zdar.

Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní náprava

Příspěvek od wanna256 »

Náprava není tak hrozná práce na výměnu. A když budeš shánět u Lukassse tak jí budeš mít za pár korun. Bral jsem od něj a ok. A cenovka okolo 1000. Práce na půl dne, pozor na hadice slisovaný s trubkama, rádi se protočí a nejsou z nejlevnějších.

Uživatelský avatar
Stanles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 03.03.2009 07:28
Bydliště: VWod Zábřeha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní náprava

Příspěvek od Stanles »

Tak se taky podělím se svou zkušeností.
Sjížděla se mi pravá zadní guma za sezonu o 1mm víc jak levá.
Dal jsem to na geometrii tam mi to potvrdili, že to je v háji.
Nechyl jsem vyměnit uložení a mám po problému.
Všude kde jsou zkušení mechoši tak řeknou, že na GIV se na zadní nápravě geometrie nedělá a jak tu už bylo psáno stačí se ohnout a kouknout a hned je jasno.
VW Golf IV Variant 1.9 TDI 66 kW
ex VW Golf II 1.6

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“