Plechařina

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Plechařina

Příspěvek od krejča »

Zdravím pánové. Mám dotaz mám golfa tdi r.v 98 má už něco odsloužilého a nejvíce se to podepisuje na karoserii.(prahy, přední blatníky,kapota a hrana střechy u čelního skla) jedná se mi na kolik by vyšla oprava počítám, že prahy budou muset přijít druhý jsou dost chycené rzí. Nevím jestli jít do celolaku nebo to jen nechat do zástřiku. Jak ošetřit prahy a dutiny po vyvaření přece jenom už to nebude nejspíš pozink plech? Nakolik co vyjde? Díky předem za názory

Uživatelský avatar
Razol
Člen klubu
Příspěvky: 246
Registrován: 18.07.2009 21:17
Bydliště: Břeclav

Re: Plechařina

Příspěvek od Razol »

osetreni nebude moc drahe dneska jsem umyval podvozek a strikam ho voskem i s dutinama 2spraye na dutiny a 1 voskovy sprej 1zinkovy sprej ccca max 550kč a je tam toho v kazdem 400ml
car 1)Audi A4 Avant 2003 1.9Tdi-PD 96kw,6q,Engine code AVF

car2)VW Golf IV 2001 1.9Tdi-PD 85kw,6q,Engine code AJM




TopTopic http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=257704

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Plechařina

Příspěvek od marfy8 »

Celolak 20-30tis. :)

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Plechařina

Příspěvek od krejča »

Kluci nemáte přehled kolik se zaplatí u klempířů za vyvaření dvou prahů?? Jaro se blíží a tak bych to chtěl někomu dát aby to dal dohromady :)

Uživatelský avatar
Stanles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 03.03.2009 07:28
Bydliště: VWod Zábřeha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plechařina

Příspěvek od Stanles »

To je hodně individuální dle rozsahu oprav apod...
Můžu se zkusit poptat po známých v okolí.
VW Golf IV Variant 1.9 TDI 66 kW
ex VW Golf II 1.6

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Plechařina

Příspěvek od chev »

krejča píše:Zdravím pánové. Mám dotaz mám golfa tdi r.v 98 má už něco odsloužilého a nejvíce se to podepisuje na karoserii.(prahy, přední blatníky,kapota a hrana střechy u čelního skla) jedná se mi na kolik by vyšla oprava počítám, že prahy budou muset přijít druhý jsou dost chycené rzí. Nevím jestli jít do celolaku nebo to jen nechat do zástřiku. Jak ošetřit prahy a dutiny po vyvaření přece jenom už to nebude nejspíš pozink plech? Nakolik co vyjde? Díky předem za názory
Jen taková technická, asi před dvěma lety sem měnil levej prah, protože sem ho měl načuchněnej a začlo mi to reznout, tak sem to vzal celý a novej práh přišel fakt pěknej, a hlavně pozinkovanej.
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Plechařina

Příspěvek od Curry »

chci se taky zeptat, mám na PP blatníku kousek ( asi 10x3 cm) lak ve stavu, že tam jsou bublinky a ve středu toho je malá prasklinka ( nemá ani cm) a tam je vidět trochu rez

na kolik by to vyšlo to nějak vybrousit a přelakovat? zbytek auta je relativně v pohodě, tohleto je co se laku týká asi jedná věc co bych potřeboval řešit - na kolik to asi vyjde to spravit? barva černá...

řešil bych to s někým ze Zlínského kraje, max s někým z Moravskoslezského, dál bych asi kvůli tomu nechtěl jet....

Uživatelský avatar
wondras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 17.02.2013 17:10
Bydliště: Opava

Re: Plechařina

Příspěvek od wondras »

odhadem tak dvojec, trojec..
Golf IV 1.9 TDI AJM
Kouř znamená výkon! :mrgreen:

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Plechařina

Příspěvek od Woko_O »

Normálně bych si to vybrousil sám,ošetřil něčim proti reznutí, nechal si namíchat barvu do spreje a stříknul.. Nic složitýho..

Pokud to teda neni nějaká extra voňka..

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Plechařina

Příspěvek od Curry »

no jako já mám normální auto, na ježdění do práce i na ježdění ve volném čase...žádný výstavní kousek, ale i tak nevím jestli bych se pouštěl do opravy na vlastní pěst, jelikož s tímhletím moc zkušeností nemám a nerad bych, aby to bylo viditelně poznat že jsem si na tom zkoušel jestli něco dokážu opravit :-D

pokud bych našel v okolí někoho kdo by to do těch dvou zvládl, tak bych to asi přenechal jemu .... každopádně díky za info, aspoň už vím přibližnou cenu...

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Plechařina

Příspěvek od sahara »

to je ten průšvih.......ty hledáš kdo to udělá za co nejmenší peníze a když si to budeš dělat sám doma zadarmo jen za cenu materiálu a stejnou práci by si oddělal pro někoho jinýho tak ten zákazník(kamarád) se nedoplatí nebo řekne že si drahej.......já osobně jsem na auto nesáhl,až potom po měsící co jsem ho měl a mě chlap stříkal podběhy a já se chtěl na to kouknout jak to udělal a bylo vidět jak ten plast(podběh) ani nesundal jen ho vohnul a nastříkal to tam tlumexem...prej nejlepší mechanik z vokolí....cena supr ale za práci,která je ti uplně k prdu...a vod tý doby cca 4 roky se snážím dělat vše sám....když slyšim co se dějej v autorizovanejch servisech že půlku voleje naleje starýho půlku novýho a tu půlku novýho si nechá ten mechanik....prostě je to jako vždy o lidech a stanicích.....ale prostě nejlevnější řešení neni vždy nejlepší....radši dám o dva tisíce víc a nemít už s tim starosti než to zase řešit,.....ale to už je tvůj boj jak se rozhodneš....
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Plechařina

Příspěvek od Curry »

tak tos mi nasadil docela brouka do hlavy :-D

jinak jak píšeš že nejlevnější řešení není nejlepší, to myslíš obecně nebo konkrétně pro tento případ? protože to že tam je trochu poničený lak mi ještě nepřijde jako důvod k výměně třeba celého blatníku kola

já když bych si to měl dělat sám, tak bych se bál minimálně v této fázi toho, že po mém zákroku by to vypadalo hůř než jak je to nyní, ale pokud by to nějak dál pracovalo a už by to šlo více vidět, tak už by stál za úvahu nějaký zákrok.....

jaké jsou možnosti? normální postup, jakým se to dělá zřejmě vyžaduje nějakou pistoli na stříkání barvy a laku plsu k tomu nějaký kompresor? co jsem tak četl by se to muselo smirkem zbrousit až na kov, nastříkat nějakou základovou barvou... vyleštit a nastříkat lak a poté znova něčím vyleštit do hladka?

nebo je nějaká jednodušší cesta - např. nějaký sprej a lak ve spreji? - nebo to jsou možnosti o kterých se ani nevyplatí uvažovat?

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Plechařina

Příspěvek od sahara »

s tim nejlevnějšim řešenim jsem to bral jak pro tenhle případ tak obecně,ale třeba to platilo jen v mé zkušenosti......jak moc hezký to chceš mít záleží na tobě....návody na lakování je spousta....např http://www.youtube.com/watch?v=B4d8_yGSv-k" onclick="window.open(this.href);return false; ....já osobně tak profi pistoli nemám a zkušební nástřik dělám na plechový vrata a bud pak brousim nebo slavim :-)
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“