Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od marfy8 »

čau chlapi :good:

Potřebuju pár rad... Mám v plánu si na jaře pořídit jinačího mazlíka. Ten můj už je docela obouchaný a hlavně v sociál verzi. Přemýšlím buď o GIV 1.6 (a třeba po roce předělat na plyn) nebo o TDI. Nebo Passat. Viděl jsem taky i 1.8T s LPG ale plyn bych radši od novoty.

O TDI si ale nejsem moc jistý - protože jezdím denně 10km do práce + zpátky (spíš teda většinou popojížďky) a co jsem se dočetl tohle by tomu nafťáku moc dobře nedělalo. Nechtěl bych zase aby se mi hned rozletělo turbo nebo tak něco.
Roční nájezd něco okolo 10tis.

Nebo jsem ještě přemýšlel počkat další rok a sehnat si nějaký benzín Golf V ... ?? Taky jsem se koukal po Fabii II ale ta výbava za ty prachy mi příjde slaboučká a celkově jsem prostě víc nakloněný k VW.


Vůbec nevím co zvolit - co bych si od toho auta představoval je nějaká standartní-lepší výbava:
Climatronic, vše v elektrice, rok 2001+ , nejlépe i vyhřívané sedačky, polo/maxiDOT, ESP. A aby mi to auto tak min. 4 roky vydrželo. A ještě se zeptám vyplatilo by se třeba zajet pro takové auto do Německa?

Jinak rozpočet: prodal bych to moje cca 35 000 + 50 000 mojich. Takže řekněme že cellkem 80 000Kč + něco si nechám na případné další investice. Dá se takové auto za tuhle cenu vůbec sehnat? :?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od majrek001 »

no to si pěkně pohledáš ono těch trošku vybavených 1.6 moc není, má to tak jedna z padesátí..

já svoji 1.6 16v sháněl dost dlouho a to jsem měl menší nároky (rok 2000 a více, el. okna, el. zrcátka+výhřev, ESP, climatronic, přední mlhovky), ale nečekej že to nějak extra dobře pojede. 1.8T na plyn by se dala, ale prostě trochu solidní výbavy jsou problém
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od marfy8 »

Ono mi ani moc nezáleží že to nejede. Já nikam nespěchám tak lážo jízda :)
No to je asi pravda, kdo by se zbavoval plně vybaveného zachovalého auta a když už se něco takového najde, tak to bude docela pálka.

Ještě mě napadla možnost nějaké pěkné TDI a aby to v zimě netrpělo tak dokoupit BUFÍK - vyjížděl bych s teplým motorem. To už by byla asi reálnější možnost. Jinak věci jako vyhřívané sedačky a maxidot bych viděl jako bonus. Není to pro mě nutnost. Ročník taky není důlěžitý ale aspoň 2000+ podle stavu.

Ale vrtá mi hlavou jestli teda do toho GIV nebo počkat rok a GV ...

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od HANZ500 »

Má rada je, kup 2.8 V6 (to nebyly modely v soc. výbavě) a tu si dej do plynu... Budeš mít 4 motion, spotřeba díky plynu bude taky rozumná, spolehlivost si myslím, že je taky na vysoké úrovní a hlavně se s tím i svězeš když budeš potřebovat :)

EDIT: Nevýhoda jsou asi náhradní díly týkající se motoru, protože na vrakovišti asi nic neseženeš... Na druhou stranu si myslím, že kvalitní údržbou můžeš spostě prblémům předejít ;)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od HANZ500 »

jinak je tu téma Benzín vs. nafta, kam by se tenhle dotaz určitě zařadit dal...
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od marfy8 »

HANZ500 píše:Má rada je, kup 2.8 V6 )
Větší nákupní cena + investice do plynu + nehorázně velká pojistka. Což o to nechal bych si takové auto líbit ale asi by to mělo pro mě víc nevýhod.

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od HANZ500 »

Nehorázně velká pojistka? No nevim, jestli ti 4500 ročne přijde jako nehorázná částka, tak asi jo... Rozdíl v ceně předělání 4 válce a 6 válce taky není nic závratného. Co se nákupní ceny týče, tak si myslím, že pokud budeš chtít 1.6 v super výbavě s dobrym stavu, tak už nebude o tolik levnější než ta V6-ka, dostaneš za to ale jednou tolik koní, 4 motion, lepší brzdy, podvozek atd.
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od vtuni »

a jako bonus zdarma menší dostupnost - větší cenu náhradních dílů...
v případě když se nedejbože něco pokaká...

jako tahle debata nebude mít konce... každej si tu bude hájit a mlet svoje... všechno má svý pro a proti...ale rozhodnout se musí každej sám...podle toho kolik na to má peněz, jak to auto bude používat...atd...

tady všichni mávaj horem dolem koněma, benzínáci všichni nutně potřebujou a radí 1,8T s minimálně GT2831RS turbem... R:.32 biturbo naftaři zase brutálně poladěný ARL ....a nikoho nezajímá, že třeba konkrétně tobě..je výkon u :gey: protože na ty 10km popojíždky bohatě stačí ....jakýkoliv přeprvovadlo včetně 1,2 htp. o kterým ti tu budou všichni tvrdit jako je to na prd..a jak to nejede..a že nutně to tvoje auto musí jet.
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od lifty »

Taky jsem hledal golfíka.. cca měsíce zpátky. Hledal jsem samý 1.6 a občas TDi. Pak mě prásknul do očí inzerát na bazoši na Golf GTI 1.8T. Měl jsem trochu strach s tím motorem jaká bude spotřeba. Mám to jako ty. Každej den cca 12km do práce a pak z práce. Cukačky po městě a mimo město párkrát týdně. Nájezd cca 14-15tis. km ročně. Spotřeba do práce ráno v těchhle mrazech se pohybuje okolo 8,5 - 9 litrů (normální jízda + nějaký předjíždění a občasný protáhnutí kobylek po zahřátí :) ). Dá se s tím jet i za 6.8 takovým piánkem. Musíš prostě hledat hledat a hledat. Můj tip pro tebe ... Otevři si každej den tipcars. Najeď si na VW Golf a tam si dole vyber novinky za 1 den.. nebo 2 záleží jak dlouho jsi nekoukal. A sleduj hodně tohle, protože krasavci v pěkný výbavě a solidní ceně mizej rychle... :)
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od HANZ500 »

Vtuni: Já tím spíš chtěl říct to, že za né o tolik vyšší příplatek, by měl spoustu věcí navíc. Určitě na cukání do práce stáčí ta 1.6, ale kdo by se nechtěl občas trošku projet... Nedostupnost náhradních dílu jsem již zmínil...

Ale máš pravdu jseš bůh slunce a každý bude doporučovat to co právě má :D
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od marfy8 »

Ale už jsem se asi rozhodl, že počkám a pošetřím ještě rok a pak zkusím Golfa V ... Když si teď koupím nějaký GIV ročník 2000 tak za chvíli mi stejně bude připadat, že je to stařeček.

A jinak přesně, já jsem zrovna ten typ co si jede piánko a nepotřebuju moc koní :D Radši tu spolehlivost ... Stejně ty frajery většinou dojedu na semaforech nebo je předjedu na horší cestě protože mají podvozek až na zemi :D

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od majrek001 »

GV to už je jiné svezení.. podvozek to má parádní s GIV se to nedá rovnat a hlavně tady už jde ledacos dokodovat.. máti má GV 1.6 75kW a celkem se s tím dá jezdit sice ten můj 16V proti tomu jede mnohem víc a je o dost živější, ale dá se s tím jezdit.. on se člověk stejně musí naučit s morotem jezdit každý potřebuje jiný otáčky aby to trošku jelo i to posvátně GTI je potřeba trochu točit
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od vtuni »

HANZ500 píše:Vtuni:
máš pravdu jseš bůh slunce a každý bude doporučovat to co právě má :D
no a ty jsi už ted polobůh slunce...a pravdu máš taky :laugh:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Jaký motor do GIV vybrat. 1.6 / TDI ?

Příspěvek od HANZ500 »

Budu na sobě tvrdě makat, abych se Ti alespoň přiblížil :D
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“