Jak převést auto od kupce domů + auto v garáži co NE/platit?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Jak převést auto od kupce domů + auto v garáži co NE/platit?

Příspěvek od marfy8 »

Čau.
Chtěl bych se zeptat jak to chodí, když si koupím auto GIV plně pojízdné s kterým nebudu jezdit a budu si s ním hrát v garáži. Když nebudu platit pojistku. Co musím udělat, značky do depozitu...? aby mi pak nepřišlo lejstro že mám doma další auto a nic za něho neplatím...

A jak se takové auto dá převést od kupce ke mě cca 70km ? Na valníku? Nebo dá se udělat nějaká jednodenní pojistka? :D
Napadá mě že sepíšeme kupní smlouvu. Dá mi všechny doklady. A auto odhlásí až s ním dojedu domů. Dá se to takto udělat?

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak převést auto od kupce domů + auto v garáži co NE/platit?

Příspěvek od maku »

Jak zancky do depozitu http://blog.klikpojisteni.cz/2012/07/ja ... ozitu.html" onclick="window.open(this.href);return false; jinak snim muzes normalne dojet. Budes mit preci u sebe maly technycak a jeho pojistku (zelenou kartu) on si necha velky technycak az auto na tebe tak ti posle velky technycak a ty si auto prihlasis az zaplatis pojistku, jinak smlouva je samozrejmosti. Jeste k te pojistce co budes mit od prodejce tak si ji prodejce zrusi az odhlasi auto a donese na pojistovnu smlouvu takze bez obav po vastnich kolech dojedes domu.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Jak převést auto od kupce domů + auto v garáži co NE/platit?

Příspěvek od marfy8 »

Aha tak takhle to chodí... Ten depozit to jsem jen plácl. Tak to je super že by to takhle šlo a ten techničák by mi dodatečně doposlal poštou.

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak převést auto od kupce domů + auto v garáži co NE/platit?

Příspěvek od maku »

Presne tak technicak ti posle postou az ho budes mit tak ti na pojistovne vystavi doklad ty auto prihlasis na sebe a pak zanese SPZ do depozitu, tam ti daji papir a snim a z posjitkou zase na pojistovnu kde zrusis pojisteni a jak budes chtit SPZ z depozitu tak postup opacny od pojistovny na depozit.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Jak převést auto od kupce domů + auto v garáži co NE/platit?

Příspěvek od Storm »

Já bych určitě nenachal nikoho odjet s mou zelenou kartou, když bych prodával auto. Nehledě na to, že se má odevzdat, když se pak to povinný ruší. Takže je dobré si auto obhlídnout, když ho vezmeš, tak si uzavřít svou pojistku a za nějaký den se pro něj stavit. A pokud mu odjedeš s malým techničákem tak on musí minimálně na úřadě říct, že ho ztratil, protože ho budou chtít zpět.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Jak převést auto od kupce domů + auto v garáži co NE/platit?

Příspěvek od marfy8 »

A když si uzavřu svou pojistku, on odhlásí auto i s malým techničákem tam mu ho vemou nebo rozstřihnout, tak bez malého techničáku přece nemůžu jezdit ne?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jak převést auto od kupce domů + auto v garáži co NE/platit?

Příspěvek od majrek001 »

tak na základě kupní smlouvy by mu tu pojistku měli tak zrušit ne?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Jak převést auto od kupce domů + auto v garáži co NE/platit?

Příspěvek od Storm »

marfy8 píše:A když si uzavřu svou pojistku, on odhlásí auto i s malým techničákem tam mu ho vemou nebo rozstřihnout, tak bez malého techničáku přece nemůžu jezdit ne?
Okopíruješ si od něj velký techničák a podle údajů z něj si uzavřeš povinný ručení. Malý techničák mu vezmou, když odhlásí to auto. Ty pak jdeš s velkým techničákem na úřad a přihlásíš si to na sebe a dostaneš hned nový malý techničák. Původnímu majiteli zruší pojistku na základě kupní smlouvy a odevzdává u toho zelenou kartu.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Jak převést auto od kupce domů + auto v garáži co NE/platit?

Příspěvek od marfy8 »

Je to sice starší ale o koupi auta uvažuju stále, tak se každé info hodí... Dočetl jsem se, že při koupi lze 10dní jezdit s prostřihlým malým techničákem. Co je na tom pravdy-nepravdy?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“