Jaké auto a motor? Golf/A3 - Benzin/nafta

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké auto a motor? Golf/A3 - Benzin/nafta

Příspěvek od Curry »

no já mám zkušenosti, co se spotřeby týká zatím jenom s tím polem co jsem měl, kde to záleželo hodně na stylu jízdy u toho malého motoru. tam jsem spotřebu počítal podle dotankování a vycházelo mi to tak, že když jsem jezdil normálně a sám, tak se mi dařilo dostat na nějakých těch 6 litrů/100, ale jak jsem někam spěchal a neměl čas a snažil se s ním aji předjíždět, tak jak jsem u pumpy počítal spotřebu, tak mi to kolikrát vycházelo aji přes 8

Teďka jezdím s GIV 81kw TDI a pokud jedu do práce v pohodě a ještě je třeba velký provoz a nedá se ani moc předjíždět, dostanu se i na 4,5 l, ale jakmile je provoz malý a šlápnu tomu, tak nemám problém v průměru jet lehce přes 6 - ale zatím jsem s dieselem nakroutil jenom asi 1500km a zatím si na něj zvykám a třeba ten první týden co jsem s tím nejzil se mi nedařilo dostat se pod 6, ale to bylo možná i tím, že tam bylo potřeba dolít trochu oleje

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Jaké auto a motor? Golf/A3 - Benzin/nafta

Příspěvek od adam.87 »

Pokud jedu s Passatem do práce tak se klidnou jízdou dostanu i na průměrnou spotřebu 3,8 litru a jedu kousek přes město.To se mi nechce věřit že ten dolitý olej by měl takový vliv na spotřebu.Vždy to je o tom mezičlánku mezi sedadlem a volantem :potlesk:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Jaké auto a motor? Golf/A3 - Benzin/nafta

Příspěvek od NeoGenX »

Tak to já s tím Polem jezdím denně 55km do práce a 55km zpět. Naložen celkem 3 lidmi + mnou - trasa 15km město + 20km okresky + 20km dálnice (120-140km/h) ... a spotřebu mám dlouhodobou cca 5,8l/100km ... a je to přesně podle tankování.
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké auto a motor? Golf/A3 - Benzin/nafta

Příspěvek od Curry »

adam.87 píše:Pokud jedu s Passatem do práce tak se klidnou jízdou dostanu i na průměrnou spotřebu 3,8 litru a jedu kousek přes město.To se mi nechce věřit že ten dolitý olej by měl takový vliv na spotřebu.Vždy to je o tom mezičlánku mezi sedadlem a volantem :potlesk:
no možná máš pravdu že na spotřebu to asi až tak velký vliv mít nemohlo, ale minimálně se mi zdá být trochu tišší motor, tak za 3,8 litru přes město možná jo, ale na okrskách by to vyžadovalo asi hodně línou jízdu...

...a s tím mezičlánkem asi máš pravdu, já dokonce psal že mám auto chvíli a zvykám si na něj a je mi 23 takže že bych měl nějak extra velké zkušenosti se taky říct nedá, ale já raději pojedu po okrskách 120 a za 5,5 litru než 90 a za 4 :-)

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Jaké auto a motor? Golf/A3 - Benzin/nafta

Příspěvek od adam.87 »

Tu průměrnou spotřebu jsem měl po 15 km po okreskách a 5 km přes město a jízda předpisová.Po nějakém čase si pak zvykneš na autí.Tak ať ti to jezdí a hlavně bacha na švestky až pojedeš těch 120 po okrskách :D
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Jaké auto a motor? Golf/A3 - Benzin/nafta

Příspěvek od NeoGenX »

Curry píše:
adam.87 píše:Pokud jedu s Passatem do práce tak se klidnou jízdou dostanu i na průměrnou spotřebu 3,8 litru a jedu kousek přes město.To se mi nechce věřit že ten dolitý olej by měl takový vliv na spotřebu.Vždy to je o tom mezičlánku mezi sedadlem a volantem :potlesk:
no možná máš pravdu že na spotřebu to asi až tak velký vliv mít nemohlo, ale minimálně se mi zdá být trochu tišší motor, tak za 3,8 litru přes město možná jo, ale na okrskách by to vyžadovalo asi hodně línou jízdu...

...a s tím mezičlánkem asi máš pravdu, já dokonce psal že mám auto chvíli a zvykám si na něj a je mi 23 takže že bych měl nějak extra velké zkušenosti se taky říct nedá, ale já raději pojedu po okrskách 120 a za 5,5 litru než 90 a za 4 :-)
Trošku se pleteš s tím městem. Ve městě má motor obecně vyšší spotřebu (rozjezdy, pomalá jízda, časté řazení)
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké auto a motor? Golf/A3 - Benzin/nafta

Příspěvek od Curry »

no máš pravdu že třeba spotřeba údávaná výrobcem je pro město vyšší než na orkskách, já to spíš vztáhl na svůj případ, kdy městem spíše jenom projíždím, takže jakmile se blížím k městu tak noha z plynu, dám tam 4ku a jedu na 4ku a zastavování se v jednom případě projetí městem ani nekoná, takže tam mám spotřebu menší než na okrskách, protože na tu 4ku když jedu tak aktuální spotřeba na PC se dá udržet i pod 4, ale jakmile pak zase vyjedu z města - tak díky vyšší rychlosti mám tu spotřebu na okrskách větší než ve městě

ale jako vyloženě na spotřebu jsem zatím nejel no, možná kdybych se o to snažil tak průměr dám taky míň než těch 4,5 jak jsem psal

Uživatelský avatar
00Inferno00
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 265
Registrován: 28.08.2010 18:49
Bydliště: Dolní BenešoVW

Re: Jaké auto a motor? Golf/A3 - Benzin/nafta

Příspěvek od 00Inferno00 »

Já s ARL golfem občas jedu za rodinou do čech, Ostrava - Mohelnice dálnice, Mohelnice - Hradec Králové okresky. Po dálnici +/- 150Km/h občas kolem 200Km/h, okresky více méně předpisově a spotřeba kolem šesti litrů :wink:
VW Passat B8 Variant 2.0TDI 110kW DYNAUDIO Confidence, DiscoverPRO, R-Line sportovní paket

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“