Audio napajeci kabel vs normalni kabel

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Audio napajeci kabel vs normalni kabel

Příspěvek od Munez »

Zdravim,jaky je rozdil mezi kabelem primo urcenym na napajeni zesilovace a kabelem normalni co se da pouzit k vedeni proudu?
Jsem amater,tak se ptam,ale nekde jsem cetl,ze je dulezite met porad 12v a nesmi to klesat.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
mcooler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 03.08.2009 17:47
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio napajeci kabel vs normalni kabel

Příspěvek od mcooler »

Většinou jen v kvalitě materiálu, provedení a odporu vodiče... čím větší průřez, tím lepší :) jakej máš výkon zesíku? (případně kolik A má pojistka co je na něm? ), na pokles napětí má hlavní podíl altík, takže se při větších výkonech dává kapacitor...
Now: Volkswagen Golf IV Variant TDI PD 85kw 4Motion Previous: Seat Ibiza 6K TDI AFN, chip 100kw

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Audio napajeci kabel vs normalni kabel

Příspěvek od Munez »

zesilovac mam tento:
http://zesilovace-do-auta.heureka.cz/pa ... ecifikace/" onclick="window.open(this.href);return false;

a je na nej zapojeny pres mustek tento subac:
http://www.autoradiahifi.cz/subwoofer-j ... p-996.html" onclick="window.open(this.href);return false;

pojistky na zesilovaci jsou 25A a prurez dratu je 10mm,ale prave,ze nemam audio drat jak jsou v hifi prodejnach,ale byl pouzity normalni kabel.
prej je problem v tom,ze nemam ten hifi a mam ten normalni,tak proto se ptam jestli je to mozne.popripade jak poznam,ze je nekde zrada?
zmerit pri plne zatezi jestli jdou volty pod 12V?
jinak prej by subac mel busit,coz me prej nedela,ale kdyz mu nalozim,tak busi,ale zase se to neda poslouchat

zkousel jsem ted ten pokles jestli je nebo neni a pri vyplem motoru je a pri zaplem motoru pod 13V nejde.
Subac busi jak prase,ze trepe i se dverama od garaze a slysi me aj v druhe ulici nebo v nejvyssim patre panelaku,ale proste v aute hraje divne.takove tupe basy nebo jak to rict.a kdyz kdyz nehulim radio,tak pomalu bassak ani nehraje.cudne,asi je moc silny
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
mcooler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 03.08.2009 17:47
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio napajeci kabel vs normalni kabel

Příspěvek od mcooler »

Jakým kabelem to máš připojený? A napájení zesilovače máš dostatečně dimenzovaný? Jinak podle pojistky má ten zesík příkon do 300W, nečekej od toho zázraky, já mám subáč od Fli, a taky hrál na h***o, stačilo přehodit signálový kabely co jdou od rádia k zesilovači (ze sub out na front out)
Now: Volkswagen Golf IV Variant TDI PD 85kw 4Motion Previous: Seat Ibiza 6K TDI AFN, chip 100kw

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Audio napajeci kabel vs normalni kabel

Příspěvek od Munez »

je tam kabel 10mm,ale ne presne co se kupuje v audioobchode,ale asi z elektra.jinak ten zesik ma 3x25A pojistky.
zkusim jeste prehodit ty signalni na ten front nebo rear a uvidim jak to bude hrat.

jinak diky za rady.jak nic nepomuze,tak asi koupim napajeci kabel primo co tam ma byt,ale ma to cenu kdyz bude akorat jine zpracovani a poklesy nemam?

a nemuze byt problem jeste v tom,ze pojistka v napajecim je jenom 50A a kdyz sectu pojistky v zesilovaci,tak celkem davaji 75A?ze by to nepustilo vic A?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Audio napajeci kabel vs normalni kabel

Příspěvek od vtuni »

no snad ti pomůže tohle... podle mě máš slabej ten napájecí kabel..protože ho máš minimálně 4m ... :idea: a mě tam vychází na těch 1100W MAX .kolem 180A ..... :idea:
zbytek si spočítej podle toho vzorečku sám... ale 10qmm rozhodně není na napájení zesilovače--- :mrgreen: :!:
tak 30qmm minimum....ty desítky se používají max.. z rozvodnýho bloku do zesu..když máš víc zesilovačů... že to dotáhneš dozadu třeba 50qmm a tam dáš rozvodnej blok.. a podělíš to na pár centimetrů.. v kufru mezi rozvodným blokem a tím zesem na 4x10qmm ..atd... rozhodně to není průžez na protažení celým autem
Přílohy
tabulka prurezu.gif
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Audio napajeci kabel vs normalni kabel

Příspěvek od Munez »

jj diky moc za radu.aspon ten vim kde zacit a muzu resit ten problem.uz jsem chtel ten subac prodavat,ze je vyhrany nebo tak nejak :D
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“