Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Watty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 869
Registrován: 23.01.2009 07:18
Bydliště: Praha-východ

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od Watty »

to VWMysak: Chtěl sem se tě zastat, než sem spatřil ten
novej slogan v podpisu :mad3: :mrgreen:

k věci:
On asi myslím ty pruhy co vytvořila ta
stékající voda..

Btw myslíš že na černou je lepší purple haze nebo blue velvet?
.:VW nebo mastná tyč, není žádnej kompromis:.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od VWMysak »

watasmen2 píše: Btw myslíš že na černou je lepší purple haze nebo blue velvet?
Rozdíl je jen v aplikaci, Purple Haze je měkký vosk a Blue Velvet je tvrdý vosk, tz. že měkký se Ti bude lépe nanášet.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Watty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 869
Registrován: 23.01.2009 07:18
Bydliště: Praha-východ

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od Watty »

Ahaa, já myslel že maj i různý odstíny.. :wink:
.:VW nebo mastná tyč, není žádnej kompromis:.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od VWMysak »

Tyhle dva si myslim, že na černý lak jsou ideální. Pak jsou na "teplý barvy" jiný vosky jako např. Orange Crush, Banana Armour. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Q-Ball
Profík
Profík
Příspěvky: 1133
Registrován: 06.12.2007 22:30
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od Q-Ball »

no popravde - ten lak neni zadna hitparada a ani neni doted rozlestenej, bylo to narychlo a v pulce strikani dosla navic barva..
Ono dost zalezi taky na fotce.
Ale jinak si na to pamatuju-myl jsem to pres den, byl to nejakej sampon sheron z takovy ty sady v tom kybliku(nic jinyho nebylo po ruce), pak jsem to jen setrel jelenici a jel. Auto na ty fotce stoji cumakem z kopce, bylo celkem chladno a byl to takovej ten jemnej destik, spis mrholeni, tak by to asi takhle stejkalo i kdyby nechtelo :mrgreen:
Přílohy
171.JPG
Zatáčky zachrání rozpěrná tyč, auto se tak nehejbe když tam p*cáš bič
G7R & mk2GTI

Uživatelský avatar
Q-Ball
Profík
Profík
Příspěvky: 1133
Registrován: 06.12.2007 22:30
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od Q-Ball »

ale letos bych to rad nejakym zpusobem konecne rozlestil a mam koupenej vosk od zelvy(modra piksla na metalizu)...ale vubec nevim jak bych to mel spravne aplikovat a hlavne ani nevim co od toho ocekavat-nemam s tim zadnou zkusenost.
Taky jsem videl vzdycky vosk strukturou podobnej kostce masla nebo modeliny...tohle je tekuty jako opalovaci krem, tak nevim :D
Mam na myti takovou tu rukavici s tema cuckama-nekde jsem se docetl, ze klasicka houba neni na lak moc setrna...ale treba ni nevim, jestli delam dobre, kdyz to pak vysousim klasickou jelenici, jestli neni i nejakej lepsi zpusob...
Zatáčky zachrání rozpěrná tyč, auto se tak nehejbe když tam p*cáš bič
G7R & mk2GTI

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od VWMysak »

Rukavice se "sasankama" taky není vhodná na mytí ikdyž se na to prodává, ale stále je to umělé mikrovlákno které tvrdne časem a tím i při mytí poškozuje lak.
Já jsem koupil tuto :arrow: http://shop.mvservice.cz/produkty/dodo- ... /c232.html" onclick="window.open(this.href);return false; a dnes s ní umyl auto a paráda, vysála mi celý 10l kybl ale to neva. :lol:

Sušení, jelenice je dobrá, ale musí být pravá, žádná umělá náhražka apod. a musí se to s ní umět.
Doporučil bych na sušení tento ručník :arrow: http://shop.mvservice.cz/produkty/exter ... i/c37.html" onclick="window.open(this.href);return false; , mám ho a lepší jak jelenice.

Ta želva, no nevim, nechci se tu dostat do konfliktu zastánců želv apod. ale tohle je otázka financí a ochoty člověka kolik je ochotný investovat do kvalitní autokosmetiky.
Naposledy upravil(a) VWMysak dne 27.02.2010 17:17, celkem upraveno 1 x.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Q-Ball
Profík
Profík
Příspěvky: 1133
Registrován: 06.12.2007 22:30
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od Q-Ball »

nejsem si jistej, ale myslim ze zrovna na popud nekoho z tohohle odkazu(uz si to fakt nepamatuju) jsem prave tu rukavici koupil :mrgreen:
No s autem jezdim denne(letosni zimu teda ne), stoji normalne venku, garaz nezna-takze asi tak - spis rad jezdim nez na to jen cumim..ale precejen je hezky, kdyz je auto cisty... A slo mi spis o to, ze i kdyz koupim autokosmetiku za XXpenez, tak to s ni muzu domrvit vic nez s kosmetikou za Xpenez - visjak to myslim :) Proste rada normalnimu smrtelnikovi, kterej tak jako tak koupi sampon, nejaky ozivovace, dejme tomu vosk a nejakou rukavici se sasankou a tuhle vaflovou vec na vysuseni no a zacne si to mejt jak je zvyklej(jako treba ja :mrgreen: ). Proto me zajima, co se teda pouziva ted, kdyz uz pominula doba sasanky(jestli nejaka byla) :mrgreen:
Zatáčky zachrání rozpěrná tyč, auto se tak nehejbe když tam p*cáš bič
G7R & mk2GTI

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od VWMysak »

Ted je otázka jakou si koupil rukavici? Pokud to bylo s toho eshopu co jsem sem ted dal, tak tam není nic co by laku ublížilo. Tu sasankovou rukavici jsem spíš myslel co prodávají v tescu apod. takové ty barevné a tak. :wink:

Ted se používá kvalitní mikrovlákno a přírodní produkty. Nic umělého. Ikdyž o tom někdy sám pochybuju. :lol:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Q-Ball
Profík
Profík
Příspěvky: 1133
Registrován: 06.12.2007 22:30
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od Q-Ball »

prave ja v tom nejsem vubec zbehlej...jasne-dokazu si umejt auto, nejakym zpusobem aby se na to dalo koukat, ozivit veci, co jsou zasly...ale rozhodne si vubec nejsem jistej, jestli to delam dobre. Jasne-auto je cisty, takze vysledek je v zasade dobrej-o to u myti auta precejen jde...ale nerad bych po 2letech zjistil, ze sem sice auto myl, ale vysledek mimo jine bude stejnej, jako kdybych s tim v jednom kuse jezdil v trni :lol:
jestli bude financ, tak nejlepsi to je asi sverit odbornikum a dostat instrukce, jak se o auto potom starat, aby bylo alespon na nejaky "hobby" urovni a dalo se to alespon vyfotit a bylo to koukatelny..zadnejch vystav, kde by nekdo kontroloval bilou rukavici podbehy se neucastnim ani nebudu
Zatáčky zachrání rozpěrná tyč, auto se tak nehejbe když tam p*cáš bič
G7R & mk2GTI

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od VWMysak »

Proto Tě i ostatní co chtějí svému plechovému mazlovi dopřát to nejlepší pozvu jsem na toto forum http://www.detailing.cz" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Q-Ball
Profík
Profík
Příspěvky: 1133
Registrován: 06.12.2007 22:30
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od Q-Ball »

jj, koukal jsem uz v minulosti a musim rict ze ty chlapaci to maji v ruce! ale ja zase nejsem az takovej precizni a i vhzledem k moznostem.. Kazdopadne az to bude vic aktualni, tak bych to rad posunul trochu o uroven vejs..uvidim jestli to ma vubec s timhle lakem cenu, nebo to radsi nechat bejt a posetrit radsi na znovupoliti..ale k tomu by se asi taky nejlip vyjadrili lidi, co uz maj vic aut za sebou.. kazdopadne diky za info :wink:
Zatáčky zachrání rozpěrná tyč, auto se tak nehejbe když tam p*cáš bič
G7R & mk2GTI

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od VWMysak »

Q-Ball píše:Ale k tomu by se asi taky nejlip vyjadrili lidi, co uz maj vic aut za sebou...
S tím souhlasím, proto ten odkaz a tam kontaktuj Mathyase nebo Chudeho studenta. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
prince_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 270
Registrován: 29.07.2009 00:18
Bydliště: Uherský Brod

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od prince_ »

..že stálo z kopce, no ze mě si dělejte srandu :mrgreen: :mrgreen:

Jo a k tématu přidám svůj poznatek, auto sem nechal navoskovat u kamaráda ve firmě že to zkusíme co a jak no a efekt "pěkně stékající vody" jako má o pár stránek zpět třeba vWmysak se sice dostavil ale pořád to neni ono tak jak bych si to představoval, takže to stejně nakonec vidim na rozleštění jelikož ten lak má už něco za sebou a neni na tom zrovna nejlíp no a mě to prostě štve.. :roll:

Uživatelský avatar
Watty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 869
Registrován: 23.01.2009 07:18
Bydliště: Praha-východ

Re: Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od Watty »

Já mám lak taky nemocnej, sou na něm hrozný škrábance,
ale mělo by to jít rozleštit, snad..
.:VW nebo mastná tyč, není žádnej kompromis:.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“