Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Jak nejlépe mýt autí na wapce -rady, návody:) ?!

Příspěvek od suchyra »

Zajímalo by mě jak ručně myjete mazlíky wapkou na benzince? Jestli jenom stříkat, šampon/non šampon, kartáč erární/vlastní houby a jiné serepetičky atd atd :D

Přichází sezona, tak ať se to taky trochu kurňa bleská :lol:
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od suchyra »

Tak abych začal já, ostříkám vodou s šamponem pořádně, pak spláchnu čistou vodu a dám to vysušit (často naštěstí zdarma). Ten jejich kartáč teda nemusím, plnej písku atd...a přiníst si vlastní belík,s šamponovou vodou a houbu je vždycky na dlouho a ty za mnou pindaj :?

Co Vy?
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

Nedrive musis prijet na mycku..zaparkujes..hlavne,tak,aby jsi mel vsude dost mista,kdyz budes chodit s hadici kolem auta.Doporucuji jeste zaradit rychlost a rucni brzdu...to,aby se ti auto nerozjelo.Dale je nutne mit pripravene nejake 10koruny a nekde muzes mit i 20koruny.
Dulezite je si vybrat program myti....potom pristoupis k automatu a vhodis minci...kterou rukou je to jedno.Hodne dulezite je,kterou rukou budes drzet rukojet myciho zarizeni...to,aby ses brzy neunavil.Pozor...pri vhozeni mince do zarizeni se spusti automat a tlakova voda se vpusti do hadice,ktera muze zpusobit mirne cuknuti v rukojeti myciho zarizeni.V zadnem pripade nepoustet zarize na zem.Staci jen myci zarizeni drzet pevne v ruce a tim nedojde k upusteni na zem.
Dale postupujeme podle pokynu uvedene v navodu kazde mycky.
Po dukladnem umyti auta...auto dobre osusime suchym hadrikem a vyjedeme z myciho boxu.
V zadnem pripade nedoporucuji,ale i nezakazuji!!
Pouzivat tlakove myci zarizeni na vnitrni myti interieru.
Nikdy neumyvejte sveho domaciho mazlicka.
Pokud budete mit zizen,tak si radeji nastrikejte do hrnicku a ne primo do ust.
Nikdy nestrikejte kolem jdouci lidi,zvlaste personal mycky a v zadnem pripade opodal stojici policisty.
Pozor dulezite....pred jizdou skontrolujte brzdy.
Snad ti tenhle navod pomuze jak dobre umyt auto.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

heh, ještě že máme wapku doma :lol: ....jinak nej šampon co používám je přáškovej servošampon do studené vody + pak je třeba auto vysušit nějakým hadrem, nejlíp flanel
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od suchyra »

no nevím, po pouhým ostříkáním tlakem se to teda neumeje tak aby to šlo pak hned hadříkem osušit :idea:

Jak teda umejt wapkou levně, rychle, a šetrně k laku třeba....černý auto :D
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zviratko »

Když se nebudu rozepisovat o tom co dělat na myčce , tak já mám svůj kyblík , tři houby , pravou jelenici , veškeré přípravky sonax , silikonovou stěrku na hodně vody , někdy rukavice , nějakou svačinu , trošku pití a hoooooooodně času.
Všechno nastříkám přípravkama Sonax , proti mouchám , na ALU kola , na silné znečištění , nechám působit dle návodu + 5min navíc :-)
Pak všechno důkladně opláchnout wapem , nezapomínat i na podběhy ( někteří mají problémy kvůli snížení se tam vůbec dostat ) , pak v připraveném a vyčištěném kyblíku mám šampon Sonax extrem a houbu , tím umyjí celý vůz , začínám střechou a pokračuji dolů , upozornuji hodně často umývat houbu , od lišt dolů vezmu druhou houbu a umyjí to až k prahům , tak si vezmu třetí houbu ( alias takovou rukavici ) a jdu umýt alu kola ( to zabere nejvíc času dle typu a velikosti kol ) , když to mám umyté , tak to opět nejlépe dvakrát opláchnu vodou . Následně vyjedu ven jelikož za mnou čeka už asi 10x nasranejch lidí :-)
Venku vezmu stěrku setřu velkou vodu , následně jelenici do sucha , pak okna z venku pak ze vnitř, přístrojovku , vyluxovat asi doma , otřít všude prach , naleštit plasty přípravkem proti vysoušení , na pneumatiky Sonax pěnu nebo roztok Sonax , no a to je snad všechno , pak začne pršet a celej den je v pr**l* :-)
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

OT:
nevim ale ja zase tolik to auto asi nezeru.Auto je spotrebak a na kastlu jde stejne hafo kaminku, prachu ajinyho bordela, takze s klidnym svedomim jezdim do mycky. Kdyz jedu k nasim a je pekne tak jej umyju rucne a oplachnu hadici. Jinak v mycce. Prvne vyluxovat umyt okna zevnitr, striknout plasty. Pak do mycky a umyt okna z venku pripadne neco doladit.

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip »

2 Sako: jo kdyby měl golfík ruce a nohy...to by bolelo...ale kdybych věděl,že půjde do světa,tak bych to asi taky moc nehrotil...

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Já jezdim ted k otci na garáž, kde je klasika hadice, takže:

1. pořádně opláchnu (i podběhy a podvozek)
2. umyju houbou a šamponem Sonax (s voskem)
3. pořádně opláchnu
4. vysušim do sucha umělou jelenicí Sonax
5. okna dotřu papírovejma utěrkama

když mam čas a chuť tak:
5. namažu veškeré gumy přípravkem Sonax Gumi Phlege (nebo tak nějak se to jmenuje)
6. namažu všechny vnější plasty přípravkem Sonax Extreme
7. auto navoskuju barevným voskem Sonax

když mam bordel vevnitř tak:
5. vyluxuju celý interier i kufr
6. velké znečištění vemu mokrym hadrem
7. všechny plasty setřu takovym tim navoněnym hadříkem na plasty (má to stejný účinek jako "kokpit sprej")
8. jedu na pumpu a koupim si novej voňavej stromeček (vanilka)

8)

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zviratko »

molczik píše:Já jezdim ted k otci na garáž, kde je klasika hadice, takže:

1. pořádně opláchnu (i podběhy a podvozek)
2. umyju houbou a šamponem Sonax (s voskem)
3. pořádně opláchnu
4. vysušim do sucha umělou jelenicí Sonax
5. okna dotřu papírovejma utěrkama

když mam čas a chuť tak:
5. namažu veškeré gumy přípravkem Sonax Gumi Phlege (nebo tak nějak se to jmenuje)
6. namažu všechny vnější plasty přípravkem Sonax Extreme
7. auto navoskuju barevným voskem Sonax

když mam bordel vevnitř tak:
5. vyluxuju celý interier i kufr
6. velké znečištění vemu mokrym hadrem
7. všechny plasty setřu takovym tim navoněnym hadříkem na plasty (má to stejný účinek jako "kokpit sprej")
8. jedu na pumpu a koupim si novej voňavej stromeček (vanilka)

8)
no jo na stromeček jsem zapoměl :-) já mám radší Grand Pix :-) a mám jich doma mraky :-)
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od suchyra »

zviratko píše:Když se nebudu rozepisovat o tom co dělat na myčce , tak já mám svůj kyblík , tři houby , pravou jelenici , veškeré přípravky sonax , silikonovou stěrku na hodně vody , někdy rukavice , nějakou svačinu , trošku pití a hoooooooodně času.
Všechno nastříkám přípravkama Sonax , proti mouchám , na ALU kola , na silné znečištění , nechám působit dle návodu + 5min navíc :-)
Pak všechno důkladně opláchnout wapem , nezapomínat i na podběhy ( někteří mají problémy kvůli snížení se tam vůbec dostat ) , pak v připraveném a vyčištěném kyblíku mám šampon Sonax extrem a houbu , tím umyjí celý vůz , začínám střechou a pokračuji dolů , upozornuji hodně často umývat houbu , od lišt dolů vezmu druhou houbu a umyjí to až k prahům , tak si vezmu třetí houbu ( alias takovou rukavici ) a jdu umýt alu kola ( to zabere nejvíc času dle typu a velikosti kol ) , když to mám umyté , tak to opět nejlépe dvakrát opláchnu vodou . Následně vyjedu ven jelikož za mnou čeka už asi 10x nasranejch lidí :-)
Venku vezmu stěrku setřu velkou vodu , následně jelenici do sucha , pak okna z venku pak ze vnitř, přístrojovku , vyluxovat asi doma , otřít všude prach , naleštit plasty přípravkem proti vysoušení , na pneumatiky Sonax pěnu nebo roztok Sonax , no a to je snad všechno , pak začne pršet a celej den je v pr**l* :-)
perfektní, něco takovýho jsem chtěl slyšet :wink:
možná lama dotaz, ale tu vodu do kbelíku si vozíš, protože tady na wapkách nemají normální kohoutek na načepování 8O :D
jo a s těma lidma mě to taky docela štve, jak dejchaj na záda s nějakým shnilým žigulem :evil:
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
Veider
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Veider »

BlackRacer píše:[
perfektní, něco takovýho jsem chtěl slyšet :wink:
možná lama dotaz, ale tu vodu do kbelíku si vozíš, protože tady na wapkách nemají normální kohoutek na načepování 8O :D
jo a s těma lidma mě to taky docela štve, jak dejchaj na záda s nějakým shnilým žigulem :evil:
Tak o tom dost pochybuju že si někdo vozí na myčku vodu :twisted: Co takhle strčit do kbelíku hadr a natankovat vodu z Wapky do kýble přes něj?! :wink:

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zviratko »

BlackRacer píše:
zviratko píše:Když se nebudu rozepisovat o tom co dělat na myčce , tak já mám svůj kyblík , tři houby , pravou jelenici , veškeré přípravky sonax , silikonovou stěrku na hodně vody , někdy rukavice , nějakou svačinu , trošku pití a hoooooooodně času.
Všechno nastříkám přípravkama Sonax , proti mouchám , na ALU kola , na silné znečištění , nechám působit dle návodu + 5min navíc :-)
Pak všechno důkladně opláchnout wapem , nezapomínat i na podběhy ( někteří mají problémy kvůli snížení se tam vůbec dostat ) , pak v připraveném a vyčištěném kyblíku mám šampon Sonax extrem a houbu , tím umyjí celý vůz , začínám střechou a pokračuji dolů , upozornuji hodně často umývat houbu , od lišt dolů vezmu druhou houbu a umyjí to až k prahům , tak si vezmu třetí houbu ( alias takovou rukavici ) a jdu umýt alu kola ( to zabere nejvíc času dle typu a velikosti kol ) , když to mám umyté , tak to opět nejlépe dvakrát opláchnu vodou . Následně vyjedu ven jelikož za mnou čeka už asi 10x nasranejch lidí :-)
Venku vezmu stěrku setřu velkou vodu , následně jelenici do sucha , pak okna z venku pak ze vnitř, přístrojovku , vyluxovat asi doma , otřít všude prach , naleštit plasty přípravkem proti vysoušení , na pneumatiky Sonax pěnu nebo roztok Sonax , no a to je snad všechno , pak začne pršet a celej den je v pr**l* :-)
perfektní, něco takovýho jsem chtěl slyšet :wink:
možná lama dotaz, ale tu vodu do kbelíku si vozíš, protože tady na wapkách nemají normální kohoutek na načepování 8O :D
jo a s těma lidma mě to taky docela štve, jak dejchaj na záda s nějakým shnilým žigulem :evil:
u nás jsou už tak daleko že mají i vysoko kohoutek a dáš si tam teplou vodu !!!!!!!!!!
Musíš teda pro ní na záchod ale ten je asi dva kroky :-)
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Příspěvek od srotty »

zviratko píše:
BlackRacer píše: perfektní, něco takovýho jsem chtěl slyšet :wink:
možná lama dotaz, ale tu vodu do kbelíku si vozíš, protože tady na wapkách nemají normální kohoutek na načepování 8O :D
jo a s těma lidma mě to taky docela štve, jak dejchaj na záda s nějakým shnilým žigulem :evil:
u nás jsou už tak daleko že mají i vysoko kohoutek a dáš si tam teplou vodu !!!!!!!!!!
Musíš teda pro ní na záchod ale ten je asi dva kroky :-)
Taky to tak dělám,skočím si pro vodu na záchod,někdy teče i teplá.Jinak vlastní kyblík,houba,stěrka na vodu a jelenici.Auto opláchnu wapkou,našamponuju houbou,a znova opláchnu.Vyjedu z myčky a bokem ,abych nezdržoval ostatní,dosuším.

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alesek820 »

Taky to tak dělám,skočím si pro vodu na záchod,někdy teče i teplá.Jinak vlastní kyblík,houba,stěrka na vodu a jelenici.Auto opláchnu wapkou,našamponuju houbou,a znova opláchnu.Vyjedu z myčky a bokem ,abych nezdržoval ostatní,dosuším.[/quote]

No ja si beru i vodu do kybliku a postup je stejny. Nastesti to mam za rohem takze pohoda.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“