Potíže při startování

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sierr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 03.11.2013 21:32

Potíže při startování

Příspěvek od Sierr »

Zdravím všechny

mám VW golf IV rv 1999 1.6 16V. Občas při startování se mi stává, že po otočení klíčku zhasnutí kontrolek a nastartování motor se snaží chytnout, ale nechytne - chytne třeba na podruhe, ale ve chvíli kdy mu pomohu plynem tak chytne i na první natočení. Toto se mi stává nepravidelně -jednou do měsíce, jednou za týden prostě jak se mu zachce.

Pak sem narazil ještě na jednu nepříjemnost a to ve chvíli kdy motor chytne tak se ozve takový pištivý zvuk jako kdyby kocoura tahali za kul... (zvuk jen zazní) a motor běží v pořadku. U kamarada v servise mi bylo řečeno, že řemen je v pořádku a dobře utáhnutý, že to může být něco v alternatoru. Co si otom myslíte a jak by jste postupovali?

edit: s tim pištěním je to taktéž nepravidelné

Díky za rady :)
Naposledy upravil(a) Sierr dne 07.11.2013 22:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Potíže při startování

Příspěvek od majrek001 »

pokud ti to piští při startu tak se ti nevrací pastorek na startéru.. většinou to dělá když je chladněji a na studeným motoru

jinak k tomu stratování je to záhada taky občas to nechtělo chytnout a co jsem začal startovat bez sešláplé spojky tak vždycky na brnk
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Sierr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 03.11.2013 21:32

Re: Potíže při startování

Příspěvek od Sierr »

vyzkouším bez spojky a uvidíme zda se to objeví. Napadlo mě jestli nahodou špatně netaha čerpadlo stává se mi třeba při dojezdu na červenou (je buřt zda je motor teplej nebo studenej) že ve chvíli kdy padnou otačky na volnoběh tak mi klesají a stoupají jako kdybych v intervalu lehounce šlapal a turoval motor ale vše jen v oblasti volnoběhu.

kamarad měl s tim pištěním podobný problém u oktavky ale naopak ve chvíli kdy vypnul motor tak mu to zapištělo při doběhu tak odhaduje že to bude stejný problem s alternatorem... vymenil nejakou čast alternatoru a jemu to od te doby nedělá... tak zda to bude stejne nebo ne... jen se bojim aby se nevymenila ta součastka a pak to delalo nadale...

editl jsem první příspěvek... pištění je stejně nepravidelne jako to s tim nastartováním

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Potíže při startování

Příspěvek od majrek001 »

to bude startér většinou stačí jen promazat.. ano bývá to nepravidelně, ale čím bude větší tím to bude častěji dělat..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Sierr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 03.11.2013 21:32

Re: Potíže při startování

Příspěvek od Sierr »

dobře vyzkouším promazat startér. Ohledne pištění mám tedy vyzkoušet opravit ten alternator zdali to bude tim ? Oprava by mela vyjit něco kolem 2500-3000 zda se nemýlím i s prací

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Potíže při startování

Příspěvek od majrek001 »

dělá ti toto?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Sierr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 03.11.2013 21:32

Re: Potíže při startování

Příspěvek od Sierr »

přesný zvuk i ve stejne chvíli, ale jak jsem psal nepravidelně

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Potíže při startování

Příspěvek od majrek001 »

a jak jsem psal je to startér.. ale pokud chceš vyhazovat prachy za repas alternátoru tak prosim a pak si ještě dej repas startéru

jasně, že je to nepravidelně, ale čím bude venku vetší zima tak to bude dělat častěji, kdežto v létě ti to třeba ani neudělá
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Sierr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 03.11.2013 21:32

Re: Potíže při startování

Příspěvek od Sierr »

Prave me prislo ze to bylo castejsi kdyz bylo tepleji auto mam nejam od zari a v zari to bylo castejsi. Zkusim ten starter to snad takova palka nebude jak za ten alternator

Uživatelský avatar
Sierr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 03.11.2013 21:32

Re: Potíže při startování

Příspěvek od Sierr »

tak momentálně souhlasí i můj automechanik že je to starter po tom co jsem mu poslal video od majrek001 :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“