Problém se zpátečkou- může ho vyřešit výměna oleje v převodovce ?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
romdis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.05.2014 13:07

Problém se zpátečkou- může ho vyřešit výměna oleje v převodovce ?

Příspěvek od romdis »

Zdravím klubáci, nedávno jsem pořídil GIV s motorem 1.8T a v paketu GTI (poměrně originální stav nečipované ne nějak extra "tuněné" což opravdu nemám rád, je zde leda plná maska bez loga,nárazník Jubi), rok 2002, nyní k problému ihned při koupi jsem zaznamenal problém se špatným řazením zpátečky šla prostě jakoby přes zuby a jak kdy to divně cvaklo, jednoduše tam nešla pěkně, proto jsem vůz nechal na místě a prodejce slíbil že problém odstraní v rámci určité slevy, kterou jsem požadoval samozřejmě se tak nestalo, leda se ladili táhla aby se to na chvíli zakrylo, po ujetí 400 km to je zpět ale dle mě zde tento problém byl už z počátku a vůbec nic se s tím nedělalo, zde jsou fakta na které jsem přišel, když auto ránu nastartuji zpátečka jde úplně krásně, hladce bez jakéhokoliv "špatného zvuku" (ostatní stupně jdou řadit krásně), když se ale vůz prohřeje resp. zahřeje se převodovka na správnou provozní teplotu zařadím zpátečku a co se nestane jde přes zuby a to že dost + se ozve podivné cvaknutí, chci se zeptat jestli někdo němá podobnou zkušenosti či co to může teoreticky dělat, spojka se zdá být v pořádku zabírá tak jak má.
Ještě se zeptám na takovou drobnost má zpátečka synchron ? Nebo to jde jen "kolo přes kolo" ? Každý mi tvrdí něco jiného.. Co je samozřejmostí je dle mě výměna oleje v převodovce to budu dělat příští týden spolu s olejem v motoru a dalších pár věcí.
Děkuji za objasnění a případnou pomoc.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Problém se zpátečkou- může ho vyřešit výměna oleje v převodovce ?

Příspěvek od marfy8 »

Měl jsem úplně to samé. Při řazení mi to škrtalo u R 1 2 .
Vyměnil jsem olej - škrtání u 1 2 zmizelo asi po 500km ale u zpátečky to více méně zůstalo. Naučil jsem se tu zpátečku zařadit pomalu a s citem nebo jako první zařadit 2 a pak R .

romdis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.05.2014 13:07

Re: Problém se zpátečkou- může ho vyřešit výměna oleje v převodovce ?

Příspěvek od romdis »

Děkuji za reakci, já mám problém pouze u R, ostatní stupně jsou víceméně v pohodě a není žádný problém jak za tepla tak za studena, co se zpátečky týče může se to tam dávat sebevíce pomaleji a citlivě a stejně to jde "dost přes zuby" až to není pěkné a je lepší to tam dát rychleji.. Uvidím jestli pomůže výměna oleje, když ne tak to budu řešit jinak.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“