Jak vybrat golfa,na co pozor?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

HondzaS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.11.2015 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od HondzaS »

Zdravím Vás.Přemýšlím o tomto koncernu,popř. 3.Potřebuji levné,na servis nenáročné,spolehlivé auto k dennímu dojíždění 200km..Mám "pár" dotazů na zkušený uživatele,nejlíp přímo mechaniky.Za 1 vůbec nevím kde shánět,bazary mě docela smrdí,dovozy nevim nevim,inzeráty tipu bazos.cz atd..no popálil jsem se,takže fakt nevim :D Další věcí je,že je mě celkem jasné že většina lidí doporučí naftu 1.9 tdi,souhlasím..Ale,měl jsem v naftě brambora,na 3 litr krásná spotřeba,blablabla,jenže věci jako repas turba,vysokotlak.čerpadlo,VSTŘIKY,kde výměna jen jednoho stála 340 éček (v SR),z toho mám prostě strach..Nechci ale překopaniny na lpg,to mám větší strach..:D Nevím ani jaký je u kterýho modelu vstřikování,ptž mám pocit že takový ty kultivovanější "novější" motory mají el.vstřiky,drahý jak čert a náchylný na (českou) naftu,nevím jestli to je common rail.Nebo volit úplně starej traktor co žere od petroleje přes hranolky až konečně po naftu,čili starou trojku.Fakt nevím jaký motory kde jsou.Jde mě o to že si koupím celkem pěknou 4ku já nevím za 60 a pošlu hned 50 na nový vstřiky a repas turba,nedejbože čerpadlo (cca).Prostě vůbec mě zajímají vaše zkušenosti a doporučení.Dojíždím sám takže krátkej golfík by se mě líbil,nový auto se zárukou prostě nedám..:/ Dík všem co se pokusí nějak poradit :wink:

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od Olaf87 »

Moje rada: Jdi do starýho TDIčka - 66kW, nebo 81kW. To jsou ještě ty s rotačním čerpadlem, které nejsou náchylné na kvalitu nafty. Opravy taky nejsou nákladné - vstřiky stojí pár korun :-) Dělalo se to do čtyřkových Golfů/Bor cca do r.v. 2001 (nevím přesně).
Jinak Common Rail ve čtyčkách nebyl - pak bylo Pumpe Duesse :wink:
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

HondzaS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.11.2015 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od HondzaS »

Beru na vědomí :drinks:

HondzaS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.11.2015 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od HondzaS »

Musím se ale ještě zeptat,vstřiky pár korun nebo pár tisíc? KOukal jsem po e shopech a žádná hitparáda teda :)

Killingman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 20.09.2015 22:14

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od Killingman »

Řešil jsem to nedávno - viz. tady:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=90&t=310510

Nakonec jsem vybral 96KW verzi (já ne, ale přítelkyně) - výhoda je vyšší výkon, šestka na dálnici.

Teďka mám po cca 3000km dlouhodobou spotřebu 5.5 (90% dálnice 130, 10% město)

Stav vstřiků i turba zjistíš přes VAG, já jsem řešil "jen" rozvody, oleje, filtry, úpravu SW a EGR OFF :-)

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1022
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od oneb1t »

coz je cca o 1-1.5litr vic nez za kolik bude jezdit s 66/81kW a naklady na udrzbu PD jsou uplne nekde jinde
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

HondzaS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.11.2015 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od HondzaS »

Což určitě nechci,každej litřík dobjej a výkon už jsem si nějakej užil :) Potřebuju levně z domu do práce,to stačí :wink: Jinak jsem koukal po těch cenách čerpadel a trysek a zřejmě to nebude tak levný,to aby při mě stáli všichni svatí,když ty auta podle mě reálně nemůžou mít najeto pod 250 tis... :?

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od VWMysak »

Když Tě tak čtu, tak mám dojem, že chceš něco co neexistuje. Každá sranda něco stojí a pokud nemáš na banány, tak si opici nekupuj.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1022
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od oneb1t »

u rotacky jde 90% veci zrepasovat nemusis hned kupovat novej dil :)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

HondzaS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.11.2015 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od HondzaS »

Tak jasně že neexistuje spolehlivý auto,kór starej střep,spíš mě šlo o nějaká ta doporučení,rady,třeba tohle se fakt sere,to neber atd.Zatím mě z toho vychází nejlíp stará ropa 66kw..Dík všem jo a co to má za setrvák?Díkes

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od Olaf87 »

Co týče rad ohledně výběru, tak můžeš mrknout ještě třeba tady:
:arrow: http://www.tipcars.com/magazin-vw-golf- ... -4674.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: http://www.tipcars.com/magazin-vw-golf- ... -1686.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak dá se sehnat stará rotačka s nájezdem do 250tis km :wink: V posledních dvou letech jsem kupoval Varianta r.v. 2000 (209tis km) a Cabrio r.v. 1998 (249tis km). U těchto starých motorů se dá skutečný stav km vyčíst přes VAG. Zjistí se to tuším z řídící jednotky převodovky. Tam to údajně nejde stočit.
Tyto motory ale vydrží opravdu hodně km, takže se nemusíš bát, že auto je "na konci" své životnosti 8) POZOR!!! Toto ovšem už naplatí pro automatické převodovky!!!!!

Tady ještě nejaká diskuse o vstřicích:
:arrow: http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... 0549&all=1" onclick="window.open(this.href);return false;
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1022
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od oneb1t »

stocit to jde i v ridici jednotce prevodovky kdo by se s tim ale delal a pochybuju ze si to chce koupit s automatem (logicky manual zadnou ridici jednotku u takhle starejch aut nema :D)
v ridici jednotce motoru tyhle udaje jeste nejsou to je az u novejsich aut a stocit to tam jde taky

ALH/AHF ma dvouhmotu
AGR ma jednohmotu

koupit rotacku s 300 000 realnejch KM o kterou se nekdo staral nevidim jako problem dokonce to muze bejt v nekterejch pripadech lepsi nez s 250 000Km protoze tam jsou vsechny kriticky dily vetsinou jeste puvodni pred velkym servisem

na budiky se ani nema cenu divat protoze tyhle auta jdou stocit kabelem za 100kc takze to taky vsichni experti praktikujou
Naposledy upravil(a) oneb1t dne 06.11.2015 12:09, celkem upraveno 1 x.
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od Olaf87 »

Aha.. já myslel, že se to dá vyčíst i u manuálu :oops:
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

HondzaS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.11.2015 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od HondzaS »

Díky za užitečný poznatky a do Plzně i za užitečný odkazy :drinks:

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Jak vybrat golfa,na co pozor?

Příspěvek od Olaf87 »

Od toho jsme přece tady :drinks:
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“