1.8 20v jak jede?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Kaja-IV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kaja-IV »

No ja ti nechci kazit iluze, ale 1.8T je GTi a neni to jen o motoru! Má to vše jinak, jinej podvozek, jiny brzdy, jinej vyfuk, nehlede na vybavu, atd atd..Takze zapomen ze si tam das 1.8T a tim to hasne. Tim to jen zacina a vrazis do toho vic penez jak kdybys sehnal gti.

Uživatelský avatar
PeLa
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Čechy - kousek od Metropole
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PeLa »

Peppane, Ty jsi dobrý dobrodruh. :)
El Rom de Cuba

http://pelack.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
zachy
Profík
Profík
Příspěvky: 959
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rudá záře nad....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zachy »

jak je to s kaslí?
kdyz sem se jeden čas zajimal o koupi sešrotovanýho GIV V6 4 motion tak se ta kasle musela opravit protoze to do jiny neslo dat. jiny silenbloky a tak. jaky ma omezeni,nebo spis potreby 1.8T...by se mi taky libilo.
Right foot fanatic

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Příspěvek od peppa »

zachy píše:jak je to s kaslí?
kdyz sem se jeden čas zajimal o koupi sešrotovanýho GIV V6 4 motion tak se ta kasle musela opravit protoze to do jiny neslo dat. jiny silenbloky a tak. jaky ma omezeni,nebo spis potreby 1.8T...by se mi taky libilo.
teoretycky by to tam jít melo když je 18 20V atmosfera ,,tak by to mohlo bejt stejny,,,
ale co bude dal to nikdo neví:)

Uživatelský avatar
VWoods
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: 1.8 20v jak jede?

Příspěvek od VWoods »

peppa píše:jak jede??? a o kolik je ten motor jinej než 18turbo? :D

asi bude mít jen jiny načasovaní a saní co?? spodek a hlava bude stejna a řídíci jednotka bude jina aco co??
Jezdil jsem s 1,8 highlinem cca 1,5 roku (cca 60 000 km) a celkem v pohodě. Spotřeba 7,5 (úplně klidná jízda bez vytáčení), po městě za 10 - 12 a průměr byl tak kolem 9l (ale 60% jsem jezdil po Brně).
Jinak pojistku máš ja ko na 1,6 a každé 1,6 to v pohodě natřeš. Ale na závodění to prostě neni.
1,8T je samo lepší, ale se spotřebou na tom budeš po městě stejně - aspoň co mi říkal známý, co ji má a taky jezdí po Brně.
Jestli ti můžu doporučit, tak si rděj kup 1,8 v super stavu, než vylítanou 1,8T ( a nebo sežeň 1,8T v super stavu :) ).
Motor bych neměnil - výjde tě to určitě dráž, než to koupit rovnou v turbu.

Uživatelský avatar
Dr.Diesel
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 20v jak jede?

Příspěvek od Dr.Diesel »

VWoods píše:Jestli ti můžu doporučit, tak si rděj kup 1,8 v super stavu, než vylítanou 1,8T ( a nebo sežeň 1,8T v super stavu :) ).
Jestli muzu ja doporucit, 1.8mu bez T nebrat. Nejde o to ze by to nejelo, prece jenom to ma 125k, ale proste si to vezme nesmysl na to co to poda za vykony. Dalsi veci je, ze se toho pak nezbavis. Octa s timhle motorem je uz dneska prakticky neprodejna za nakou rozumnou cenu pro prodavajiciho.
KÄRCHER: Prodej, servis, půjčovna: http://www.allwin.eu/
KÄRCHER E-SHOP: http://karcher.allwin.eu/

Obrázek

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: 1.8 20v jak jede?

Příspěvek od peppa »

VWoods píše:
peppa píše:jak jede??? a o kolik je ten motor jinej než 18turbo? :D

asi bude mít jen jiny načasovaní a saní co?? spodek a hlava bude stejna a řídíci jednotka bude jina aco co??
Jezdil jsem s 1,8 highlinem cca 1,5 roku (cca 60 000 km) a celkem v pohodě. Spotřeba 7,5 (úplně klidná jízda bez vytáčení), po městě za 10 - 12 a průměr byl tak kolem 9l (ale 60% jsem jezdil po Brně).
Jinak pojistku máš ja ko na 1,6 a každé 1,6 to v pohodě natřeš. Ale na závodění to prostě neni.
1,8T je samo lepší, ale se spotřebou na tom budeš po městě stejně - aspoň co mi říkal známý, co ji má a taky jezdí po Brně.
Jestli ti můžu doporučit, tak si rděj kup 1,8 v super stavu, než vylítanou 1,8T ( a nebo sežeň 1,8T v super stavu :) ).
Motor bych neměnil - výjde tě to určitě dráž, než to koupit rovnou v turbu.
si zlato :wink: jsi první človek co mi napsal neco povzbudiveho,,,
to auto je z itale takže nesoleny,,, ma 130000 pravidelnej servis, je neobouchany ale ani stříkany,, a stoji 159 tož si myslím že je krasna cena sice je to 98 ale do provotu 4.99 což je taky supr, a ma to i nakou slušnou vybavu myslim že je to ten jak jsi měl ty,,,teda pokud je to vybava :D

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: 1.8 20v jak jede?

Příspěvek od peppa »

DrDiesel píše:
VWoods píše:Jestli ti můžu doporučit, tak si rděj kup 1,8 v super stavu, než vylítanou 1,8T ( a nebo sežeň 1,8T v super stavu :) ).
Jestli muzu ja doporucit, 1.8mu bez T nebrat. Nejde o to ze by to nejelo, prece jenom to ma 125k, ale proste si to vezme nesmysl na to co to poda za vykony. Dalsi veci je, ze se toho pak nezbavis. Octa s timhle motorem je uz dneska prakticky neprodejna za nakou rozumnou cenu pro prodavajiciho.
to je pravda, co píšeš taky jsme na to koukal ale zase do toho jde dat turbo motor,což do 16 se dava špatně

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chev »

Já ho mám, a vůbec si nestěžuju... Nevim co ho tady tak špiníte, 1,6ce to natřu kdykoli jak se mi zachce, má to stejnou pojistku jako 1,6ka, akorát ta spotřeba, s tou se musí počítat, a každopádně to není turbo, takže zátah od nižších otáček není tak rapidní, ale jezdit se s tim dá a to celkem slušně...Pokud bys měl nějakej dotaz, tak se ptej...

Uživatelský avatar
Dr.Diesel
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr.Diesel »

Kaja-IV píše:No ja ti nechci kazit iluze, ale 1.8T je GTi a neni to jen o motoru! Má to vše jinak, jinej podvozek, jiny brzdy, jinej vyfuk, nehlede na vybavu, atd atd..Takze zapomen ze si tam das 1.8T a tim to hasne. Tim to jen zacina a vrazis do toho vic penez jak kdybys sehnal gti.
Prestavba na turbo neni zadna sranda, ale normalni IV GTI byla obycejna nazbrojena ctyrka s turbem a drevem uvnitr - to tam moh dat jenom debil. Jubilejni 132kW GTI byla uz o necem jinym, ale ta stala nesmysl, RS octa se stejnym motorem byla o pulku levnejsi.
peppa píše:to je pravda, co píšeš taky jsme na to koukal ale zase do toho jde dat turbo motor,což do 16 se dava špatně
Jednoduchy reseni, kup TDI :lol:
chev píše:... 1,6ce to natřu kdykoli jak se mi zachce, má to stejnou pojistku jako 1,6ka, akorát ta spotřeba, s tou se musí počítat, ...
O spotrebe se tu taky mluvi. A o cenovym propadu a nasledny neprodejnosti auta za primerenou cenu.
KÄRCHER: Prodej, servis, půjčovna: http://www.allwin.eu/
KÄRCHER E-SHOP: http://karcher.allwin.eu/

Obrázek

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Příspěvek od peppa »

myslím si že to zas tak strašny nebude :wink:

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Příspěvek od prassat »

Nejde jen o koně ale i o průběh točivého momentu. V 1.8 jsem se svezl a byl jsem hodně zklamaný, jelo to stejně jak bývalý Civic 1.4 16V :lol:

Bratr si koupil 1.8T a o poznání živější! Nehledě na to jak hezky to lze načipovat!

Jinak pojistka a spotřeba stejná.......

Uživatelský avatar
VWoods
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od VWoods »

prassat píše: Bratr si koupil 1.8T a o poznání živější! Nehledě na to jak hezky to lze načipovat!

Jinak pojistka a spotřeba stejná.......
Máš úplnou pravdu, ale má to 1 háček:
Taky jsem chtěl 1,8T GTI, tak jsem je sháněl, jak to šlo a výsledek byl tento - všechny auta za rozumný peníze byly šroty, většinou po ráně, odrbaný interiér (5x rozdělávaný), všechno vrzalo, táhlo řízení atd., prostě hrůza. A pěkný auto bylo o 60 - 80tis. dražší.
Nakonec jsem koupil GTI TDI a :D :D

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

vis Peppo tobe tady kazdej radi ale ty mas svou hlavu. Ja bych se na tebe s prominutim uz vysral at si koupis treba trabose. Komu neni pomoci tomu neni rady....

Neber to nijak spatne co pisu, samozrejme ti preju co nejlepsi vozitko ale proste nema smysl ti cokoliv radit...

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Příspěvek od peppa »

SakoVerife píše:vis Peppo tobe tady kazdej radi ale ty mas svou hlavu. Ja bych se na tebe s prominutim uz vysral at si koupis treba trabose. Komu neni pomoci tomu neni rady....

Neber to nijak spatne co pisu, samozrejme ti preju co nejlepsi vozitko ale proste nema smysl ti cokoliv radit...
ano mam svou hlavu ale to GTI jsme si nechal rozkecat, tak co si mam asi koupit? todle je krasny auto nebourany nezníčeny za dobry peníze!!!
a jak si přečteš na začatku tak jsem se jen ptal jaky to je né jestli si to mam koupit nebo né, jsou tady i lidi co to maj a co píšou že se stím da jezdit, :wink:

GIV GTI 99 za 159 takle krasnou neseženu,,a na to abych mohl bnout na silnici mam svojí 140konovou škodovčičku stovečku :wink:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“