Koupit Golfa IV ?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
VolkswagenT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.11.2017 21:04

Koupit Golfa IV ?

Příspěvek od VolkswagenT »

Zdravím,

Mám možnost koupit Golfa IV r. 1999 s motorem 1.9SDi, najeto 360 000 km za 25 000,- má to smysl kupovat ?
Mělo by to mít vyměněný všechny filtry, olej, termostat, brzdy
Výbava snad ta nejnižší, 4 el. okna
Jinak auto je docela prohnilý hlavně lemy.

Auto bude sloužit na jízdu do školy (11 km tam a 11 zpět) 7 km mimo město a 4 městem.
Uvažuji nad autem už delší dobu, ale nemůžu se rozhodnout, zda jít do benzínu nebo do nafty.
SDi se mi zamlouvá hlavně spotřebou, výkon pro mě není nějak extra podstatný, ačkoliv bych byl za něj rád, ale i kdybych koupil benzín tak v této ceně bude mít výkon stejný.

P206 1.4 55kw
Fabia I 1.4 55 kw
Golf IV 1.4 55 kw

Kamarád Golfa IV v benzínu má a jezdí za nějakých 8-9l občas i za 7l, ale vyměnil na tom už dost věcí.

Jaké jsou poruchy těchto motorů ?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Koupit Golfa IV ?

Příspěvek od 11mAjA11 »

v podstatě žádné
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Koupit Golfa IV ?

Příspěvek od Plague »

No nevím, diesel na pojíždění 11km, to se pak ty poruchy objeví i tady bych čekal..

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Koupit Golfa IV ?

Příspěvek od 11mAjA11 »

SDI je na pojížďky úplně v pohodě.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Koupit Golfa IV ?

Příspěvek od majrek001 »

jezdím s TDI každý den 15km cestu a absolutně bez problému a u SDI tuplem
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Koupit Golfa IV ?

Příspěvek od matasimek »

Z toho výběru co máš k dispozici je Golf SDI nejlepší varianta, Jediné na co pozor je převodovka a spojka, je stejné koncepce jako u 1.6 benzinu, tedy dutá hřídel v ní tyčka a vypínání spojky přes talířek, občas spojka zazlobí a musí se opravit, ale dodávám že každé auto má vrtochy a tento není tak hrozný.
Vyzkoušej předem, aby spojka nezabírala až nahoře a neklouzala, pak to rozjed na 90km/h pěkná cesta a poslouchej jestli nemá
převodovka a diferenciál pazvuky,
Co se týká krátkých vzdáleností obecně diessel [AVŠAK bez DPF]je lepší než benzín z důvodů že nafta líp maže stěny válce než benzín který naopak stěny válce umývá. Setřená nafta do oleje taky tolik náplni neškodí jak benzín.
Nevýhoda je pozdější nástup topení než u benzínu a o něco dražší autobaterie. Údržba je jinak cca nastejno.
Myslím u 1.4 benzínu jsou dost náročné a drahé rozvody protože jsou tam 2 řemeny a nespočet kladek...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Koupit Golfa IV ?

Příspěvek od 11mAjA11 »

a žere olej, a přidírá se na vačkách, občas se to potká a tak, SDi na hrkání je ideální volbou už i spotřebou taky..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Koupit Golfa IV ?

Příspěvek od matasimek »

A Peugeot 206, z hlediska STK se mi nelíbí zadní nápravy, hlavně jehličková ložiska, občas zůstanou zaťaté a pak vůbec nepruží, nebo se udělají negativní odklony a kolo pak dře zevnitř o podběh, dál přední náprava: ramena se na většině 206 motorizací mění celé (nelze vyměnit spodní čep)
A perlička na dortu jsou manžety poloos, někdy je tam verze hřídelů s rozvidlením, že musíš použít přípravek-kužel a převlékací neoprénové manžety nebo zničit vnitřní manžetu poloosy...
A zvuk má jak většinou jak vysavač, kňučí a může za to většinou servořízení...

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Koupit Golfa IV ?

Příspěvek od Plague »

matasimek píše: Co se týká krátkých vzdáleností obecně diessel [AVŠAK bez DPF]je lepší než benzín z důvodů že nafta líp maže stěny válce než benzín který naopak stěny válce umývá. Setřená nafta do oleje taky tolik náplni neškodí jak benzín.
Já tady nechci nějak rozpoutáívat flame, ale kde bereš, že disel maže? Vstřikuje se přímo do horkého vzduchu aby se vznítil, takže na rozdíl od benzínu na stěně není celý nasávací a stlačující tak, ale je ve válci pouze při hoření a pouze nespálený zbytek je na stěne na konci hoření.

Hlavní důvod proč většina článků které najdeš doporučuje benzín je proto, že se zahřeje rychleji (z několika důvodů), což je žádoucí.
SDi má výhodu, že bez turba, které je na mazání citlivé tam není tolik věcí, co by časem odešlo.
Další fakt u Golfa je, že 1.4 je obecně nepovedená, proto už je lepší ten SDi v tomto případě.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“