STOP - Závada na brzdách

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
ESK0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.05.2018 16:47

STOP - Závada na brzdách

Příspěvek od ESK0 »

Zdravím,

Chtěl bych se zeptat co by mohlo způsobovat tuto chybu na PP. Brouzdal jsem po fóru a hledal jestli někdo nemá stejný problém a příčinu. Bohužel jsem nenašel stejný problém jaký mám já.
Příčinou tohoto varování na PP je chcípnutí motoru (např. při rozjíždění).. Klasicky se nastartuje a jede dál... ale bohužel po přibližně 2-3 min jízdy nebo po dalším rozjetí vyskočí hláška se závadou na brzdách. Brdy fungují tak jak mají. Následující den žádná chyba po rozjetí nevyskakuje.. pouze opět až po chcípnutí motoru.

G4 1.9TDI

Díky předem

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: STOP - Závada na brzdách

Příspěvek od vtuni »

Na brzdach zas tolik elektriky není takže bych v první řadě zkontroloval hladinu brzd. Kapaliny. Popř vyčetl diagnostiku co přesně to háže za chybu. Může být v háji to čidlo na nádobce ale klidně i celá jednotka ABS... Nebo taky třeba jen podtlakova hadice k posilovaci
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

ESK0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.05.2018 16:47

Re: STOP - Závada na brzdách

Příspěvek od ESK0 »

Ahoj,

Dík za rady. Dnes jsem to cestou z práce nechal na rovince chcípnout a opět jsem se rozjel.. V tomhle případě žádně upozornění nevyskočilo (ani po zmíněných 2-3 minutách). Bohuzě jsem oznámení dostal až při třeba 5tém rozjetí které bylo do kopce. Hladina brzdovky je v pořádku tak leda to čidlo nebo hadička? Přeci jen ta brzda při rozjíždění do kopce je využívaná o dost víc než na rovince kde není v podstatě potřeba.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“