Ztráta chladící kapaliny.

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Lukáš38
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 07.01.2019 19:30

Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od Lukáš38 »

Chtěl bych se zeptat. Mám golfa IV 1.9 TDI 66KW. Problém je v tom že se mi ztrácí chladící kapalina,pod autem jsem si ale zatím nevšiml louže,jen louže od klimatizace. Auto mi nijak nekouří,jen při studeném startu. Když topím tak uvnitř auta necitím žádný fridex. Nevěděl by někdo,kde by mohla být chyba? Případně budu rád za každou zkušenost kterou s tímhle někdo z vás měl.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od xerxes »

zdar kolik stracíš cca na den kapaliny?

Lukáš38
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 07.01.2019 19:30

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od Lukáš38 »

Zdravím. Na den nevím,ale za měsíc mi hladina klesla zhruba o centimetr v expanzní nádobě. Napadlo mě že by to mohl zkreslit trošku i mráz,ale stejně mi přijde úbytek docela dost. :/ Snad to nebude prasklej blok.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od xerxes »

o centimetr za měsíc neměj strach že to bude hlava

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od majrek001 »

to spíš chladič a jelikož je zima tak než se ohřeje a roztáhne prasklina, tak toho tolik nevyteče - omrkni jestli někde není vidět fridex kolem chladiče pokapaný (je to taková mastná skvrna jako třeba od oleje) většinou to v rohách.. Taky mi trošku kape v rohu

kdyby to byla hlava tak by to talkovalo
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Lukáš38
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 07.01.2019 19:30

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od Lukáš38 »

Děkuji za radu :) Také jsem si všiml při startu teď v zimě že mi to okamžitě po startu zakouřím trošku do modra,ale poté jde už jen čistě bílý kouř,který po lehkém zahřátí taky přestane. To s tím kouřem trošku do modra je normální? Toto je můj první diesl,před tím jsem měl jen benzín,tak uplně nevím. Jestli to nemá třeba spojitos s tou kapalinou,třeba přes těsnění pod hlavou?

To tlakovaní je v expanzní nádobě že? To by mi teda v servisu hravě zjistili bosch diagnostikou,že?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od xerxes »

modrej kouř si myslím že asi na chvíli při startu se projeví,tlakování ve vyrovnávaci nádobě poznáš i sám ale spíš tuhle variantu vylučuji

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od majrek001 »

modrý kouř je olej - takže možná trošku turbo propouští nebo něco už jde do sání..

voda je bíla když by to šlo do spalování


zakouřit by to nemělo, když vše maká jak má, ale určitě to má už tak 250tkm+ najeto tedy nějaké opotřebování tam je - není to spíš kouř do černa než do modra a cítit po naftě?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Lukáš38
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 07.01.2019 19:30

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od Lukáš38 »

Mám najeto myslím že 216 xxx km. Kouř byl spíše do modra,ale je to opravdu hned po nastartování a pak už jde normální kouř jako u každého dieslu po studeném startu. Nikdy jsem tomu nevěnoval zvýšenou pozornost. Tlakování pro jistotu zkusím a jinak prohlédnu jestli někde neuniká ten fridex,okolo chladiče atp. Děkuji vám za rady.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od Graun »

Nemám sice diesel, ale zřejmě tam bude podobné napojení jako u benzínu. Mne to teklo/prolínalo v plastové přírubě, která sdružuje více větví rozvodu chlazení motoru. Ta plastová příruba se za ty roky zkroutila a už netěsnila - je tam gumový těsnící kroužek a stála něco kolem stovky. Měl jsem pak potečený blok motoru. Je umístěna na levé straně (ve směru jízdy) u baterie nad převodovkou - u benzínu, u dieselu by to mohlo být podobné.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Lukáš38
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 07.01.2019 19:30

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od Lukáš38 »

Děkuji za radu. Až vyřeším tento problém,napíšu sem čím to bylo. :) Příští týden budu tlakovat celou soustavu,tak snad najdu místo úniku. Koukal jsem jen na pohled dnes do motoru z hora jestli někde neni zkrystalizovaný fridex,nebo mokré místo, ale nic jsem nevidel. Příští týden to dám na zdviž,kouknu na to a případně natlakuju. :)

Lukáš38
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 07.01.2019 19:30

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od Lukáš38 »

Tak při natlakování tlak neunikal,opravdu nevím co stím :/ :D ještě zkusím zvednout auto a číhnout na to pořádně ze zdola.

Uživatelský avatar
statix12
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4303
Registrován: 07.09.2008 22:41
Bydliště: bilina u teplic

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od statix12 »

heled bejt to moje autoasi bych prvni vymenil vicko axpanzky ... nejlevnejsi zalezitost .. pak bych pojedzil nez se kara ohreje ... po ohrati skus pomackat hadice co jdou k chladici ... pokud jsou uplne kameny tak je to tesneni pod palici ... pod vickem na doliti oleje nemas zluto hnedy slem ?

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od duduh »

Jestli bude autí na heveru tak jukni na vodní pumpu.Dělá to i těsnění ložiska na vodní pumpě.Mění se pumpa.To je právě ta pomyslná loužička klimošky.Voda steče po spodním krytu motoru.Jestli ti hodně kolísá hladina v expanzce - cca 2cm, po delší jízdě- cca25km a , tak je to možné těsnění.

Lukáš38
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 07.01.2019 19:30

Re: Ztráta chladící kapaliny.

Příspěvek od Lukáš38 »

Tak už jsem nejspíš konečně přišel na to kde se ukrývala závada. Napadla hromada sněhu,tak jsem ho odklízel a jak jsem zajel pod přední nárazník, abych vytáhl sníh z pod auta, tak jsem drcnul do narazníku a vypadl narůžovělý sníh. Tudíž mi došlo že to bude někde z okolí chladiče,nebo rovnou z něho. Zajel jsem za známým,abych mohl dát auto na zdviž (ve sněhu se mi pod ním ležet nechtělo). Zvedl jsem to,odmontoval spodní kryt motoru a všiml jsem si prorezlého chladiče. Nejspíše to byla malá škvíra a proto se nezjistil únik tlaku,(také jsem to tlakoval za studena,takže moje chyba). Chladič se vyměnil a zatím hladina stojí na svém místě,uvidíme ještě jsem s tím moc nenajezdil. Všem děkuji za rady.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“