zámek zadních dveří - výměna

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
husmmi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov / Říčany
Kontaktovat uživatele:

zámek zadních dveří - výměna

Příspěvek od husmmi »

jak vyměnit zámek zadních dveří??

děkuji :!:

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Příspěvek od GolfinoIV »

ak myslis piate
zhodis plast piatych dveri navod je vo FAQ povolis dve skrutky torx a mal by ist von.
ak myslis zadne napriklad prave
zhodis tapacir dveri skrutky su aj v rucke povolis zamok z boku tiez dve skrutky treba vyhacknut lanko co ide zo zamku do klucky

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

GolfinoIV píše: ak myslis zadne napriklad prave
zhodis tapacir dveri skrutky su aj v rucke povolis zamok z boku tiez dve skrutky treba vyhacknut lanko co ide zo zamku do klucky
Tak tak jednoduchy to fakt neni. Musi ven i sklo (ven jako uplne mimo auto) a ta delici pricka co je mezi sklama, az pak dostanes zamek ven... :idea:

Ta zadni jsou 3x horsi (tezsi) nez predni :!:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Příspěvek od GolfinoIV »

Tomm píše:
GolfinoIV píše: ak myslis zadne napriklad prave
zhodis tapacir dveri skrutky su aj v rucke povolis zamok z boku tiez dve skrutky treba vyhacknut lanko co ide zo zamku do klucky
Tak tak jednoduchy to fakt neni. Musi ven i sklo (ven jako uplne mimo auto) a ta delici pricka co je mezi sklama, az pak dostanes zamek ven... :idea:

Ta zadni jsou 3x horsi (tezsi) nez predni :!:
na to by som zabudol dik za upozornenie Tomm

Uživatelský avatar
husmmi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov / Říčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od husmmi »

omlouvam se :? měl jsem na mysli 5. dveře :!:

- jsou tam 3x torx abych vytáhl celou klikum ale ta nejde protože mi tam vadí ten zámek :evil:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

husmmi píše:omlouvam se :? měl jsem na mysli 5. dveře :!:

- jsou tam 3x torx abych vytáhl celou klikum ale ta nejde protože mi tam vadí ten zámek :evil:
Aha, no nenapsal jsi jestli myslis vlozku nebo zamek. Ja myslel zamek jako tu zapadku co drzi dvere, nikoliv vlozku. Ta se vytahuje spatne, presnej postup nevim, ale myslim ze v ni musi byt klic, aby sla ven.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
husmmi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov / Říčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od husmmi »

tak to bude v tprdeli protože je tak zarezlá že tam klíč nejde :o(

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

husmmi píše:tak to bude v tprdeli protože je tak zarezlá že tam klíč nejde :o(
Ja tam taky nemohl narvat klic, chce to WDcko a par minut si s tim hrat. Hlavne ne silou, pekne pomalu, po kousickach.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zámek zadních dveří - výměna

Příspěvek od Curry »

ahojte,

postupem času bych taky potřeboval vyměnit kliku zadních ( pátých ) dveří, jelikož mi to hodně oxiduje

jak náročné je vyměnit tu krytku, co jde vidět zvenku, např. na obrázku? ( http://bazar.automedik.cz/webtemp/pl_po ... 458154.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; )

mám dálkové ovládání, takže tam budou zřejmě nějaké dráty k zámku, bude stačit odpojit vyndat ten zámek a vyměnit tu úchytku ( kliku ) nebo je to složitější?

případně pokud by měl někdo nějaké foto kde by šlo vidět, bych ocenil, díky

Uživatelský avatar
Curry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 07.04.2012 15:41
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zámek zadních dveří - výměna

Příspěvek od Curry »

.... tak nakonec jsem se do výměny pustil sám

Očekával jsem že to bude docela jednoduché, bohužel v mém případě se kliku již někdo pokoušel spravovat a tak se té vložce (klice) ve které je zámek ven moc nechtělo.

Nakonec jsem musel řešit tak, že jsem flexou po částech začal rozřezávat starou kliku, až se mi povedlo z toho ten zámek dostat, dát tam novou pak už byla jen otázkou 5 minut.

Pro ty co to mají taky nějaké zarezlé nebo zaoxidované, tak si dávejte na toto bacha, obrázek jak dopadla stará, viz. příloha
Přílohy
klika.JPG

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“