Něco s rozvody-rada?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Něco s rozvody-rada?

Příspěvek od Toxyz »

čau, potřeboval bych poradit s takovou blbostí(asi) :?

už delši dobu mi při studenym startu hrozně skřípe, vrže a kvičí :lol: rozvodovej řemen a posledni dobou se to docela zhoršilo! Co s tím?
dělá to fakt jen když jdu rano k autu a nastartuju :cry: dalo by se to nějak vošetřit aby to nedělalo?

řemen je snad dobře napnutej, najeto mám skoro 75tkm a to hlavni je to 1,6 16v :wink:

dík za rady v tomhle megalama dotazu
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Příspěvek od alean »

asi máš na mysli drážkovaný řemen :wink: kdyby ti tohle dělal rozvoďák ,to bys dlouho nepojezdil :cry:
Buď to dělá napínací kladka(ložisko) nebo ho máš vytahaný a kladka ho už nenapne.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

alean píše:asi máš na mysli drážkovaný řemen :wink: kdyby ti tohle dělal rozvoďák ,to bys dlouho nepojezdil :cry:
Buď to dělá napínací kladka(ložisko) nebo ho máš vytahaný a kladka ho už nenapne.
asi tak já do motoru moc nevidím, jen jsem hádal odkud to muže bejt :oops:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Klinak, vymenit...taky jsem ho cca v techto kilometrech menil protoze piskal. A ani to nestalo moc, snad 500 a do pul hodky hotovo.
Born to grow.

Uživatelský avatar
Iceman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iceman »

měl jsem stejný problém - když jsem ráno nastartoval, tak to pištělo a pozahrátí motoru to bylo OK - taková pravidelná frekvence a po přidání plynu se zvýšila.
U mě to byla povolená napínací kladka, takže jí stačilo dotáhnout a bylo hotovo :wink:

Uživatelský avatar
pietrob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ

Příspěvek od pietrob »

Sundej plochej řemen a zkus start a hlučnost z motoru bez plochýho řemene, tím ho vyloučíš, zkoukni napínací kladku pro plochej řemen, ta se ale napíná sama .... jinak rozvody dolů + kontrola kladek, jak vodící tak napínací na hlučnost a při 75.000 km který máš bych to i pro tvůj klid vyměnil komplet ........ :roll:
G4 EDITION .....

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

pietrob píše:Sundej plochej řemen a zkus start a hlučnost z motoru bez plochýho řemene, tím ho vyloučíš, zkoukni napínací kladku pro plochej řemen, ta se ale napíná sama .... jinak rozvody dolů + kontrola kladek, jak vodící tak napínací na hlučnost a při 75.000 km který máš bych to i pro tvůj klid vyměnil komplet ........ :roll:
Jenze 10ka za rozvody neni uplne pr**l, aby to clovek delal jen tak, kdyz ma treba auto od novyho, kdyz v servisce je az 120 :) Ja si ten klinak nechal menit, stalo to prd a byl klid...
Born to grow.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

VlaK píše:
pietrob píše:Sundej plochej řemen a zkus start a hlučnost z motoru bez plochýho řemene, tím ho vyloučíš, zkoukni napínací kladku pro plochej řemen, ta se ale napíná sama .... jinak rozvody dolů + kontrola kladek, jak vodící tak napínací na hlučnost a při 75.000 km který máš bych to i pro tvůj klid vyměnil komplet ........ :roll:
Jenze 10ka za rozvody neni uplne pr**l, aby to clovek delal jen tak, kdyz ma treba auto od novyho, kdyz v servisce je az 120 :) Ja si ten klinak nechal menit, stalo to prd a byl klid...
no právě na rozvody zrovna nemam, takže ještě par tisicovek km budou muset počkat :(

jinak za všechny rady diky, bude to asi ten kliňak, takže to vyměním, už sem na něj koukal, stoji 560 :arrow:

a navic jsem dneska zjistil že mam nějak rozbity spolujezdcovo okno, zajiždi a vyjiždi normalně, ale když se zabouchnou dveře udělá to hroznou ranu a když ho nechám pootevřený dost se hejbe(u řidiče vubec)...takže asi stahovačka :cry:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

...koukni se do fora stahování oken.Je to tam dosti popsaný. Měl by to být držák stahovačky. A jdi do kovu.Držák z umělé hmoty z vrakáče ti po čase praskne znova...

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

duduh píše:...koukni se do fora stahování oken.Je to tam dosti popsaný. Měl by to být držák stahovačky. A jdi do kovu.Držák z umělé hmoty z vrakáče ti po čase praskne znova...
jj díky, už to mám OK :wink:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

...tak co to bylo?...

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

duduh píše:...tak co to bylo?...
no jasně že jeden ten plastovej držák, divil sem se že to bylo vubec po hromadě pač byl na 5 kousků a některý už byly odpadlý dole ve dveřích :roll:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Příspěvek od duduh »

...rozeber i druhé dveře!Neptej se proč,protože uvidíš.Je to makačka,ale než čumět někde v dešti z okna...a jdi do kovu,protože ve VW to vědí,je to výrobní neofic. vada...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“