Nevím zda-li to není váha vzduchu

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Sias
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Sias »

Me tohle u TDi ALH 66KW delala zrejme regulace lopatek, od te doby co jsem to zacal pravidelne protahovat do 4t otacek to uz nedela. Ale me kdyz jsem vypnul a zapnul motor to prestalo delat - vymazala se chyba prekroceni plniciho tlaku. Ale mozna ze se tobe uz ta regulace nerozhybe, nebo nefunguje.
GIV TDi 66KW ALH
Z lásky ke Koncernu!

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

martinv8 píše:
Tomm píše:Zkus si od nekoho pujcit vahu, na parkovisti je prehozeni otazka par minut...

A krom vahy to muze byt taky treba turbo, regulace (naklapeni lopatek), ventil na regulaci N75 a dalsi.
Čím se ale povolí ty dva šrouby u váhy ? Není to ani inbus,ani torx...je to něco jako pětihran...dá se to někde sehnat?
Ty dva primo na vaze jsou torx se zamkem, ty asi neodtahnes. Mnohem jednodussi je sundat celej ten konus (trubku) s vahou. Staci kleste a povolit ty sroubky co to drzi k filtru.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

je to torx s dírkou uprostřed, dá se to normálně koupit i v blbým OBI :wink:
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
martinv8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od martinv8 »

Dík za radu TOMMe.
Nemám tam torx s dírkou,mám tam spec.pětihran s dírkouJe to prý kvůli tomu,že když chceš dát váhu na repasi,kus za kus,nevezmou ti jí,když je ten pětihran sežvejkán tím torxem z OBI.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

martinv8 píše:Dík za radu TOMMe.
Nemám tam torx s dírkou,mám tam spec.pětihran s dírkouJe to prý kvůli tomu,že když chceš dát váhu na repasi,kus za kus,nevezmou ti jí,když je ten pětihran sežvejkán tím torxem z OBI.
Tohle jsem ještě neviděl.
Myslíš repasi za 6tis, kdy povolej dva šroubky a daj ti tam novou váhu v hodnotě 2tis?dobrej repas.
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Oakley píše:
martinv8 píše:Dík za radu TOMMe.
Nemám tam torx s dírkou,mám tam spec.pětihran s dírkouJe to prý kvůli tomu,že když chceš dát váhu na repasi,kus za kus,nevezmou ti jí,když je ten pětihran sežvejkán tím torxem z OBI.
Tohle jsem ještě neviděl.
Myslíš repasi za 6tis, kdy povolej dva šroubky a daj ti tam novou váhu v hodnotě 2tis?dobrej repas.
No ja zatim taky videl jen ten torx se zamkem, ale je mozny, ze kdyz se na to daji sehnat klice, tak to nahradili necim novym.

Jinak davat to do VW servisu je nesmysl, presne jak pise Oakley. Novou vahu sezenes od 2000 (ja mel za 2100).
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
martinv8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od martinv8 »

Oakley píše:
martinv8 píše:Dík za radu TOMMe.
Nemám tam torx s dírkou,mám tam spec.pětihran s dírkouJe to prý kvůli tomu,že když chceš dát váhu na repasi,kus za kus,nevezmou ti jí,když je ten pětihran sežvejkán tím torxem z OBI.
Tohle jsem ještě neviděl.
Myslíš repasi za 6tis, kdy povolej dva šroubky a daj ti tam novou váhu v hodnotě 2tis?dobrej repas.
Jak jsi na přišel ? 6 tisíc ? Vlastní zkušenost ? Nic takového jsem nepsal a ani nenaznačoval.Jen jsem se ptal jak povolit šroubky aniž bych si je sežvejkal.A neměl tím pádem v budoucnu,nedej bože,problém s tím dát váhu na repasi.
Jinak děkuji za tvé rady a postřehy,kéž by takových zde bylo více.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Porad nerozumim te repasi? Na co ti je ta spatna vaha? Ja mam doma jednu ve skrini i s tubusem a sroubkama :-)

Proste se to repasovat neda, jedine vymenit. A nekdo proste te vymene rika asi repase, coz je samozrejme blbost.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

martinv8 píše:Jak jsi na přišel ? 6 tisíc ? Vlastní zkušenost ? Nic takového jsem nepsal a ani nenaznačoval.Jen jsem se ptal jak povolit šroubky aniž bych si je sežvejkal.A neměl tím pádem v budoucnu,nedej bože,problém s tím dát váhu na repasi.
Jinak děkuji za tvé rady a postřehy,kéž by takových zde bylo více.
Zjeď si do VW a zeptej se za kolik ti vyměněj váhu :!: Nevím co na tom chceš repasovat, vytáhneš čidlo a vrazíš tam nový, nic jinýho se nedělá. A "repase" je to stejný, akorát že ti to udělaj "odborníci"
Jinak sorry že ti radím :!:
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
martinv8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od martinv8 »

Panové,při vší úctě,poradit sice umite perfektně,ale úplně na něco jiného.A jak je nejen tady asi zvykem,všichni vždy ví nejlépe jen to,co by měl dělat ten druhý.Jen mi dovolte otazku,kdo radí vám,neomylným? :D

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Klid, ptal jsi se jak vyndas vahu, tak odpoved jsi dostal.

Tecka, uz to radsi nebudem rozvijet.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

martinv8 píše:Jen mi dovolte otazku,kdo radí vám,neomylným? :D
Praxe :wink:
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
fabio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hostkovice

Příspěvek od fabio »

Nechci nějak popichovat,ale měnil sem váhu nedavno a za 2600 jí mám výměnou.Bez výměny 3800kč.Je od BOSCH.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

fabio píše:Nechci nějak popichovat,ale měnil sem váhu nedavno a za 2600 jí mám výměnou.Bez výměny 3800kč.Je od BOSCH.
Neni to nejak moc? To je primo u vw?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

Tomm píše:
fabio píše:Nechci nějak popichovat,ale měnil sem váhu nedavno a za 2600 jí mám výměnou.Bez výměny 3800kč.Je od BOSCH.
Neni to nejak moc? To je primo u vw?
Taky jsem měnil váhu a měl jsem nabídku Bosch za 2700, žádná výměna prostě plná cena, anebo pierburg za 1850, na doporučení mechanika jsem vzal tu levnější, údajně srovnatelná ne-li lepší kvalita, a zas to jede krásně, no uvidíme jak dlouho.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“