Distanční podložky

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip »

Mám 7x17 a vzadu je 2cm málo,takže dám asi 2,5 dozadu a 1,5 dopředu...jinak kdyby někdo chtěl 2,8 podložky tak mám 4 doma :wink:

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

peppa píše:
crossic píše: A kola máš 16x?? Hmm vypadá to good budu muset taky ještě rozšířit
original VW 205/55/16

to už te těn policajt chtěl na něco dostat,, při bežny silniční kontrole si toho nevšimnou
pokud nemaš extremní kola,,, to svítí jak majak na moři
jo to by me taky zajimalo jak by ten policajt meril 2mm ze vylejzaji. Kdyz to vylejza o 5mm tak to je jasny to pouhym okem jde v pohode videt, ale kdyby jen 2mm tak to se da ukecat ze se mu to zda. :wink:

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

peppa píše:
crossic píše: A kola máš 16x?? Hmm vypadá to good budu muset taky ještě rozšířit
original VW 205/55/16

to už te těn policajt chtěl na něco dostat,, při bežny silniční kontrole si toho nevšimnou
pokud nemaš extremní kola,,, to svítí jak majak na moři
Takhle bych si to asi představoval, pozoruješ nějakej rozdíl ve sjíždění gum oproti normálu?

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

PeLa píše:Na předek je moc nedoporučují, ale záleží na tom jak moc to auto používáš.
Zjakého důvodu jestli se můžu zeptat? díky

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Příspěvek od peppa »

Ondrej píše:
peppa píše: original VW 205/55/16

to už te těn policajt chtěl na něco dostat,, při bežny silniční kontrole si toho nevšimnou
pokud nemaš extremní kola,,, to svítí jak majak na moři
Takhle bych si to asi představoval, pozoruješ nějakej rozdíl ve sjíždění gum oproti normálu?
gumy se sjížděj stejně... na to širší rozchod kol nemá vliv, , ze zadem to nic neuděla ale ve předu je víc namahané ložisko,, ale jestli vydrží o 10tosíc mín to bych nak neřešil,,,a čepy trpěj atd,,,,, :wink:

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

Trpí všechno, větší namáhání na nápravy, jestli jezdíš sám, tak možná jo, ale jestli jezdíš často naloženej, tak bych to tam nedával.
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

peppa píše:
Ondrej píše: Takhle bych si to asi představoval, pozoruješ nějakej rozdíl ve sjíždění gum oproti normálu?
gumy se sjížděj stejně... na to širší rozchod kol nemá vliv, , ze zadem to nic neuděla ale ve předu je víc namahané ložisko,, ale jestli vydrží o 10tosíc mín to bych nak neřešil,,,a čepy trpěj atd,,,,, :wink:
díky všem za informace!

peppo, nemáš nějakou fotku kde by bylo vidět i ta přední kola.
díky

Uživatelský avatar
Kubas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Příspěvek od Kubas »

měl sem 7,5x17 a podložky vzádu 2cm a přesně mi kolo lícovalo s blatníkem. Když sem je dal i dopředu tak mi to ošklivě vylejzalo z blatníků a bylo to e e :P
(GIV)

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

Kubas píše:měl sem 7,5x17 a podložky vzádu 2cm a přesně mi kolo lícovalo s blatníkem. Když sem je dal i dopředu tak mi to ošklivě vylejzalo z blatníků a bylo to e e :P
Zajimave je ze ja mel 8x17 a podlozky na zmenu roztece cca 3cm mozna i vice a bylo to krasne zaroven...co si mel za ET na tech BBS?
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kubas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Příspěvek od Kubas »

koukám koukám...ET35
(GIV)

Uživatelský avatar
Cormi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 832
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Cormi »

Zadek má o 29mm užší rozchod kol než předek. Z toho logicky vyplývá, že je třeba podložek 2x15mm, aby si se dostal na stejnou úroveň jako na předku. Já to na svym autě měřil a vyšlo mi to taky +/- na 15mm. Mam teď 7,5x16 ET35 a gumy 205/55, který přesahujou přes okraj ráfku, takže předek je srovnanej s okrajem blatníku. Pokud máš origo 6,5x16 tak ty mají ET tušim 42, takže aby ses dostal k okrajům blatníků, potřeboval bys vepředu 20mm široký podložky a vzadu 35mm. Co se týče opotřebení ložisek, čepů a dalších dílů poloos, tak se považuje za rozumnou volbu podložky široký 15-20mm, takhle široký podložky nemají zásadní vliv na životnost ložisek. Z toho plyne, že být tebou, dal bych 20mm široký podložky na zadek a předek nechal jak je, protože tam bych si taky netrouf je dávat :wink:

Možná to vypadá, že si tady hraju na chytrolína, ale v poslední době jsem se o tohle dost zajímal a hodně jsem se dozvěděl...
Aby to dobře vypadalo je jedna věc, ale taky bych nechtěl každej rok měnit ložiska, takže je třeba zvolit kompromis a určitě bych se držel toho max. 20mm šířka jedný podložky :wink:

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

Díky všem za informace!

Uživatelský avatar
castor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od castor »

Davat podlozky na predek je totalni prasarna,zmeni se tim cela charakteristika predni napravy a vsechno dost trpi,obzvlast pri hrabani a podobnejch blbostech to dostava dost zabrat.

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od suchyra »

tady se asi celou dobu mluvilo o klasických podložkách na který jsou potřeba delší šrouby, ale co ty podložky který se přišroubují na pevno jakoby k tomu"bubnu" a do nich se pak normálníma šroubama přidělá kolo. ty jsou asi lepší, ne?!

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

Bych řekl že je to spíš tím, že se posune těžiště, (že to dostává tolik zabrat) a ne uchycením.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“