Chyba abs + motor !! VYŘEŠENO !!

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

může být vtahu cívka. (zapalovací modul). Častá závada u benzínu už jsem měnil 2x

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Ondrej píše:může být vtahu cívka. (zapalovací modul). Častá závada u benzínu už jsem měnil 2x
a tobě to taky netáhlo ve vyšších otáčkách a škubalo to? Cena a složitost opravy? Díky.

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

Jo nejdříve to blblo že to ztrácelo tah, když jsem na to trochu víc šlápnul a pak se to pos. úplně. Svítil "CHECK" Sotva se to plahočilo a celý se to třáslo. (jelo to jen na 4 válce) mno a to škubání by mohlo být tím že ti jeden válec vynechává. Ale jenom spekuluju, může to být i cokoliv jiného.
Jinak ta cívka stála myslím něco kolem 1800,- s DPH, pokud si dobře pamatuju. Po výměně vše ok... zkusil bych i svíčky.

Oprava je úplně snadná odcvakneš kabel k válci kterej nešlape a vytáhneš to celé ven (na konci je svíčka). Poznáš kterej to je, že odcvakáváš postupně vždy jeden kabel s nastartovaným autem na VOLNOBĚH! a posloucháš když se nezmění zvuk motoru když to odcvakneš tak ten válec nejede.
Tohle samozřejmě až vpřípadě že ten válec nepůjde ani na volnoběh, tobě to maximálně jen vynechává kdyby nejdel´vůbec tak to poznáš, divnej zvuk, žádnej výkon, třesení při akceleraci.

Nebo by to mohla být lambda ale dokud se ti nerozvítí check tak na to budeš těžko přicházet, dokud to neodejde úplně.

Ještě mě napdaá váha vzduchu ale ta u benzínů často neodchází, vyděl jsem tu někde návod jak se dá otestovat.

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Ondrej píše:Jo nejdříve to blblo že to ztrácelo tah, když jsem na to trochu víc šlápnul a pak se to pos. úplně. Svítil "CHECK" Sotva se to plahočilo a celý se to třáslo. (jelo to jen na 4 válce) mno a to škubání by mohlo být tím že ti jeden válec vynechává. Ale jenom spekuluju, může to být i cokoliv jiného.
Jinak ta cívka stála myslím něco kolem 1800,- s DPH, pokud si dobře pamatuju. Po výměně vše ok... zkusil bych i svíčky.

Oprava je úplně snadná odcvakneš kabel k válci kterej nešlape a vytáhneš to celé ven (na konci je svíčka). Poznáš kterej to je, že odcvakáváš postupně vždy jeden kabel s nastartovaným autem na VOLNOBĚH! a posloucháš když se nezmění zvuk motoru když to odcvakneš tak ten válec nejede.
Tohle samozřejmě až vpřípadě že ten válec nepůjde ani na volnoběh, tobě to maximálně jen vynechává kdyby nejdel´vůbec tak to poznáš, divnej zvuk, žádnej výkon, třesení při akceleraci.

Nebo by to mohla být lambda ale dokud se ti nerozvítí check tak na to budeš těžko přicházet, dokud to neodejde úplně.

Ještě mě napdaá váha vzduchu ale ta u benzínů často neodchází, vyděl jsem tu někde návod jak se dá otestovat.
Díky za vyčerpávající odpověď, no měl jsem už toho dost a tak jsem to šoupl do servisu ať se s tím poperou. Pořád mi svítí ABS už jsem prozkoušel vše, a ten motor mě děsí ještě víc. Jestli to bude blbý tak budu muset asi prodat a měnit vůz¨ :cry: :cry:

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

ABS není problém to bývá špatné jenom čidlo, stím motorem je to složitější, mno snad na něco přijdou a pojede to zase jak má. :wink:

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Ondrej píše:ABS není problém to bývá špatné jenom čidlo, stím motorem je to složitější, mno snad na něco přijdou a pojede to zase jak má. :wink:
No to doufám, nerad bych se loučil s golfíkem. Na něco přijdou to určitě, ale aby to nebyla oprava v řádu desítek tisíc korun motoru atd. Achjo :cry: :cry:

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Tak už vím co vše mému auto je, mimotoho mi zjistili že mám špatný tlumič vzádu, špatný čidlo abs. A ten motor prej je tam velký problém se škrtící klapkou. No tak jsem zvědav na cenovku.

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

ghostrider píše:Tak už vím co vše mému auto je, mimotoho mi zjistili že mám špatný tlumič vzádu, špatný čidlo abs. A ten motor prej je tam velký problém se škrtící klapkou. No tak jsem zvědav na cenovku.

kam jsi to dal do servisu?
dej vědět jak to dopadlo...

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Ondrej píše:
ghostrider píše:Tak už vím co vše mému auto je, mimotoho mi zjistili že mám špatný tlumič vzádu, špatný čidlo abs. A ten motor prej je tam velký problém se škrtící klapkou. No tak jsem zvědav na cenovku.

kam jsi to dal do servisu?
dej vědět jak to dopadlo...
Určitě poreferuju, jinak servis to není origo VW, ale věřím mu nejvíce ze všech. Je tu u mého bráchy v autobazaru, je tam servis, klempírna, lakovnu, karosárna, pneu atd. Takže asi tak.

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

Tak to je ideální já už do VW servisů také nejezdím, mám šikovného kámoše v servisu. Mě teď zase čeké výměna spojky, taky radost. :?

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Ondrej píše:Tak to je ideální já už do VW servisů také nejezdím, mám šikovného kámoše v servisu. Mě teď zase čeké výměna spojky, taky radost. :?
komplet celá spojka? No to bude taky docela rána :?

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Takže už je po problémech (vyměněny svíčky, čidlo ABS, oba zadní tlumiče, převodovka byla taky dělaná převody poslední dobou šly ztuha ale už opraveno, problém s motorem také vyřešen)

Už opět lítá jako šlak :lol:

Uživatelský avatar
gLORCKY
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ...doma .. Cheb ? :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gLORCKY »

co ti delali s tou prevodovkou ? .. docela me to zajima jestli je tady prave nejakej sikovnej serv. (kolem KV nebo Chebu) kterej to umi serizovat apod.)
..a jestli milovat svůj vůz, je hřích, ať jsem tedy hříšník !!! :D

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

gLORCKY píše:co ti delali s tou prevodovkou ? .. docela me to zajima jestli je tady prave nejakej sikovnej serv. (kolem KV nebo Chebu) kterej to umi serizovat apod.)
Poslední dobou to šlo prostě dost ztuha, prej to jenom rozhejbali a nevim co ještě. Co přesně dělali Ti povím později, ale je to jako nový, rychlosti tam padaj naprosto sami :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“