18"ky na 1,6ku

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Cormi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 832
Registrován: 24.02.2006 21:02

18"ky na 1,6ku

Příspěvek od Cormi »

Ahoj, máte někdo na slabšim benzínu (1,4 nebo 1,6) 18"ky kola s gumama 225/40? Jaký jsou poznat rozdíly ve zrychlení, maximálce a spotřebě? Je mi jasný, že přechod z 205/55 R16 bude znatelnej, ale potřebuju vědět, jestli nebude vyloženě drastickej. Dal bych 215/40, aby byl nižší odpor, ale ta guma bude nižší. Zase 225/40 by měly mít stejnej odpor jako 225/45, který mam v papírech a váha ráfku určitě nehraje tak velkou roli jako šířka gumy nebo se pletu? Jako mít TDI tak nemá cenu to řešit, ale mam krouťák něco kolem 150Nm a to neni žádná sláva. S těma 16"kama to jede jakš takš a nerad bych úplně pohřbil i tak slabej potenciál 1,6ky. Ještě co se týče jízdního komfortu, tak asi nebude rozdíl mezi 225/45 R17 a 225/40 R18 (rozdíl výšky pneu 11mm). Stejně tam přijde ještě sportovní podvozek, takže to bude úplně dodělaný (tvrdý). Realizace bude z jara 07, ale chci mít jisto už teď, abych na poslední chvíli neudělal chybu.
Díky

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

mám 1,6 16v s 18" 225/40 ET 35, samozřejmě že opor je větší, ale že by to bylo nějak drastický to ne.....spotřeba je nepatrně vyšší,ale je to dost subjektivní, auto sem koupil napodzim a hned jezdil na zimákách 205/55R16
když jedu tak nějak podle předpisů a moc to neženu jezdím tak 7.2, když už se trochu vezu tak okolo 8 litříků .....tyhle hodnoty sem měl i v zimě (a nejvíc toho najezdím do školy což je asi 30km jedu přes 2 města takže dost často někde vysím i 5 minut na semaforech atd.)
jízda není nijak tvrdá, po zimě to bylo v těch dírách sice strašný,ale ted už se jezdí v pohodě i na vesnici :lol: , minimum rozdíl proti 16"...to řikám já :wink:

samozřejmě obutí je dražší :cry:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Cormi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 832
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Cormi »

Toxyz: Díky za info a jak jsi na tom s povozkem? Máš sérii, pružiny nebo kompletní podvozek? Jde mi o to, jak mluvíš o tom, že jízda neni nijak tvrdá...

Když dam 18"ky, tak to nemůžu nechat na sérii - to by vypadalo hodně blbě a snižovat to pružinama opravdu neni 100%ní řešení, takže ten podvozek už je jistej.

Škoda, že to nezvládnu už letos, ale když už jsem vydržel čekat 4 roky, tak to další rok taky vydržim. Pak se budu moct začít konečně věnovat karoserii a postavit si Golfa snů.

Uživatelský avatar
Cormi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 832
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Cormi »

Jinak co se týče spotřeby, tak jezdim za 10, mimo město za 9, ale níž jsem se ještě nikdy nedostal. A to rozhodně nejezdim jako prase, spíš to auto dost šetřim...

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

no podvozek je uplna serie, chtěl sem to snížit ale na komplet podvozek nemám, a dát jen tvrdý pružiny se mi nechce....někteří tu s tím nemají moc dobré zkušenosti

je to teda vysoký jak koza ale zas tak hrozny to neni, posud sám http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... &start=300" target="_blank
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Ty kraso, ja koukam, ze mas jeste furt cas to resit furt dokola :) Vzdyt to resis uz treti rok a furt mas 16ky :))) Ptal jsi se na to na autohifi uz kdyz ja jsem jeste ani nechodil na vw-club :)

Fakt sorry, ale musel jsem, protoze me to pobavilo vic nez volby :) Porad stavis golfa snu a uz treti rok vahas jen nad kolama a zbytek furt v nedohlednu :) Pak uz to bude veteran a veterani maj bejt v serii :)
Born to grow.

Uživatelský avatar
martinvr6
Profík
Profík
Příspěvky: 1069
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihomoravský kraj

Příspěvek od martinvr6 »

:shy2: :ura1:
coming soon...
Obrázek

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

Cormi je takový detailista,ale golfíka má moc pěkného. :wink:
Lepší je dlouho plánovat a ptát se než zbrkle něco koupit a potom litovat. :lol:
Já bych šel raději do 17.

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Nalim píše:Cormi je takový detailista,ale golfíka má moc pěkného. :wink:
Lepší je dlouho plánovat a ptát se než zbrkle něco koupit a potom litovat. :lol:
Já bych šel raději do 17.
Nalime, vzdyt to uz jsme to resili - Cormi uz ma naplanovany za ty 3 roky asi tricaty kola a furt se nemuze rozhodnout - problem je, ze on JENOM PLANUJE! Nemam nic proti zeptani, taky se zeptam, ale jen me bavi, ze nekdo vydrzi porad zit jen ve snech, ze JEDNOU BUDE MIT GIV jako sen :) A mezi nama, golfika ma moc pekneho znamena, ze je to normalni umytej golf jakych potkas ve meste dalsich 30 - zalakovanej znak vzadu a nastrikanej panel - tim chci rict, ze obycejnyho golfa mam i ja, nikdy jsem netvrdil nic jinyho.

Vzdyt si to projed sam - podvozky, kola, vsechno mozny a porad dokola - spekulantstvi co by kdyby, jak a co, jestli nebude neco drit - prosel jsem si jeho prispevky - nejdriv 16ky ze staci, pak 17, ted 18, za chvili to bude zase 17 :) Nekdy mi to pripada jako kdybych ja mel prachy jen na benzin a olej, ale spekuloval, jestli ten airride teda jakoze jo nebo ne, jestli na to dat 20ky nebo ne...
Ja vim, ze mi tu ted napisete, ze jestli me to sere, tak nemam odpovidat, jen chci rict a za to se vzdycky postavim (i kdyz uz necham vysledny verdikt na vas), ze tu kazdy mate svych starosti dost a ja o vas vim, ze radi poradite - ale neplytvejte svuj cas na nekom, kdo si to stejne nekoupi a jen se oralne uspokujuje v tom, ze resi problem a ma s tim strasne moc starosti a prace. Radeji se v tomhle pripade venujte svym polovickam, tam to aspon nekdo oceni - tohle neni o pomoci klubakovi, tohle uz je o obycejnym spekulovani a otravovani. Nejsem sam, kdo ma takovej nazor, uz pred rokem ho poslali do riti na http://www.autohificlub.cz" target="_blank a nikdo to tam uz nechce porad dokola resit, tak je tady.
Viz. treba http://www.autohifi.cz/forum_rep.php3?a ... orum_new=0" target="_blank

Fakt sorry, ale club je tu proto, aby lidem poradil, ne aby je ukajel v jejich vecne touze "zit ve svete, ze si koupim kola" - je to psychicka porucha, jako nekdo travi den tim, ze obchazi autosalony a dohaduje se o cene, ale nezamysli koupit - proste jen ma hezkej pocit, ze si hraje na nekoho, kdo vybira. Tohle je stejnej pripad, jen je ted nasazeny datum uskutecneni jaro/2007 - jenze uz to bylo posledni 3 roky vzdycky jaro nebo podzim! Nikam to nevede, jen k technicke masturbaci vyse jmenovaneho.

Ja si vas vsech neskutecne vazim, ze tu pomahate a radite, sam se snazim o totez, pokud je to v mych silach a kdo nesouhlasi, at mi to sem napise. Ale co je moc, to je moc a pak to poskozuje ostatni, protoze kdyz to nekdo prepiskne, lidi prestanou mit chut pomahat.
Amen a omlouvam se za dlouhy psani.
Born to grow.

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

no já být na Corniho místě, tak to vše ještě pečlivě zvážím :lol:
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

Martin IV. píše:no já být na Corniho místě, tak to vše ještě pečlivě zvážím :lol:
Vždyť říká, že zvažuje už 4roky, takže ještě rok bude zvažovat :lol:
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

Oakley píše:
Martin IV. píše:no já být na Corniho místě, tak to vše ještě pečlivě zvážím :lol:
Vždyť říká, že zvažuje už 4roky, takže ještě rok bude zvažovat :lol:
nejhorší jsou unáhlená rozhodnutí!! :lol: :lol:
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Martin IV. píše:
Oakley píše: Vždyť říká, že zvažuje už 4roky, takže ještě rok bude zvažovat :lol:
nejhorší jsou unáhlená rozhodnutí!! :lol: :lol:
Presne tak...a na jare bych asi dosel k rozhodnuti, ze bude dobre jeste pockat do podzimu, protoze ceny litaku by mohly klesnout.
Born to grow.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

Martin IV. píše:nejhorší jsou unáhlená rozhodnutí!! :lol: :lol:
Nedělej si z toho srandu, tohle je vážná věc, on stojí před životním rozhodnutím - bude kupovat kola a to může ovlivnit celej zbytek jeho života :lol:
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Oakley píše:
Martin IV. píše:nejhorší jsou unáhlená rozhodnutí!! :lol: :lol:
Nedělej si z toho srandu, tohle je vážná věc, on stojí před životním rozhodnutím - bude kupovat kola a to může ovlivnit celj zbytek jeho života :lol:
Rekl bych, ze to muze retezove ovlivnit i zivoty jinych - nebot spousta lidi ve snaze pomoci ztracenemu klubakovi ztrati cas, ve velke casti jeste pracovni, coz muze vest ke ztrate jejich zamestnani, rozchodu a totalni devastaci jejich rodinnych vazeb. Nasledne pak ke ztrate kvalifikace, zivotu na ulici a smrti v podmacene pude v bosonozskem lesiku. A to vse kvuli jedne myslenkove masturbaci na tema "az budu mit sveho styloveho golfa"...
A TO JE PROSIM PEKNE VAZNA VEC!

Vaznejsi nez ctyrramenny osoupany volant v golfu jmenovaneho masturbanta! :!:
Born to grow.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“