Chyba abs + motor !! VYŘEŠENO !!

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Chyba abs + motor !! VYŘEŠENO !!

Příspěvek od ghostrider »

Po delší době mě opět postihlo pár porblémů s golfem. První je po ujetí asi cca 300 Km v kuse se mi rozsvítila kontrola ABS, pořád svítí i po vypnutí a znovu nastartování. Pak další, když točím motor přes 4500 ot/min tak motor jako by se dusil začne cukat a vůbec netáhne tak jako předtím. A tak se ptám jestli se s tím už někdo nesetkal či někdo neví co s tím? Díky, a prosím nekamenovat.

Jo a motor 1.6i 74kW, r. v. 98.
Naposledy upravil(a) ghostrider dne 08.06.2006 12:18, celkem upraveno 1 x.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

ABS...vag tem ti ukaže co s tím ale odhaduji čidlo špinave nebo umřelé .-)
ale to až to píchneš na ten vag

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

a to druhý by mohl být palivovej filtr ne?...nestíha dodavka paliva ale to jen střílím od boku může to dělat spousta věcí ...

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Tak před chvilkou jsme to napíchly na VAG a u brzd bylo: Čidlo levého zadního kola (sporadická). Po vymazání chyby a následném startu už nesvitila a ABS fungovalo, jel jsem s tim jak hovadu brzda plyn, brzda plyn a nerozsvítilo. Ale jakmile jsem zajížděl do garáže tak se to opět rozsvítilo. A jinak k tomu motoru, pal. filtr to být nemůže v únoru dělaný komplet servis. Na Vagu je motor bez chyby :cry: .

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

pokud se ti to rozsvítolo znova tak to chce vyčistit čidlo konektor a kroužek bude to zasviněný a pak pře vag zkusit jak to běha

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

KADEL píše:pokud se ti to rozsvítolo znova tak to chce vyčistit čidlo konektor a kroužek bude to zasviněný a pak pře vag zkusit jak to běha
No asi to bude zasviněný uvidím zítra teď už v garáži na auto nevidím, ale ani si neumíš představit jak mě to se*e. A jinak co s tím motorem asi nevíš že? Jinak díky.

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Palivovej filtr se u benzinu nemeni, takze pochybuju, ze by to zrovna tim bylo...mozna me napada cerpadlo, ktery jde pomalu do kopru - jakmile po nem chces dodavat hodne paliva, nestiha a auto cuka. Ale jen hadam, nejsem odbornik...

Do tech 4500 je chod motoru normal? I volnobeh?
Born to grow.

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

VlaK píše:Palivovej filtr se u benzinu nemeni, takze pochybuju, ze by to zrovna tim bylo...mozna me napada cerpadlo, ktery jde pomalu do kopru - jakmile po nem chces dodavat hodne paliva, nestiha a auto cuka. Ale jen hadam, nejsem odbornik...

Do tech 4500 je chod motoru normal? I volnobeh?
Jo do těch 4500 to tahá normálně svižně bez trhání, od 4500 to cuká a netáhne tolik. Na volno běh to samý, do 4500 zvuk v pořádku ani cukání není znát ale od 4500 je to prostě divný zvuk a cítím trhání, těžko to popsat.

Jinak to abs kabelem to asi není, někdy svítí a někdy ne, a tak jsem sundal kolo a zjistil že mám jakoby kouslý kotouč to že se točí strašně těžce, nemůže to být tím? Že to ABS svítí?

Uživatelský avatar
ozzy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnik

Příspěvek od ozzy »

Neisem profik ale loni na cestu do Bulharska se mi stalo to tež cukani a na konec v BG. jsem do VW servis zistili ze bylo odpoeni čidlo G28 apropo naides to pod meridko oleje tam e kabel s takova zasuvka skus to pricvaknout u mne to bylo povoleni a uvidiš.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

ghostrider píše:
VlaK píše:Palivovej filtr se u benzinu nemeni, takze pochybuju, ze by to zrovna tim bylo...mozna me napada cerpadlo, ktery jde pomalu do kopru - jakmile po nem chces dodavat hodne paliva, nestiha a auto cuka. Ale jen hadam, nejsem odbornik...

Do tech 4500 je chod motoru normal? I volnobeh?
Jo do těch 4500 to tahá normálně svižně bez trhání, od 4500 to cuká a netáhne tolik. Na volno běh to samý, do 4500 zvuk v pořádku ani cukání není znát ale od 4500 je to prostě divný zvuk a cítím trhání, těžko to popsat.

Jinak to abs kabelem to asi není, někdy svítí a někdy ne, a tak jsem sundal kolo a zjistil že mám jakoby kouslý kotouč to že se točí strašně těžce, nemůže to být tím? Že to ABS svítí?
píchni to na vag a podívej se jak ti to čidlo měří rychlost pokud bude jina než ostatní nebo to bude jine pitomosti tak vyčisti kroužek čidlo bude OK maximalne špinave ale ten kroužek chce očistit a hlavně ty díry bude to orezle nebo tam budeš mít bordel :wink:

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

ozzy píše:Neisem profik ale loni na cestu do Bulharska se mi stalo to tež cukani a na konec v BG. jsem do VW servis zistili ze bylo odpoeni čidlo G28 apropo naides to pod meridko oleje tam e kabel s takova zasuvka skus to pricvaknout u mne to bylo povoleni a uvidiš.
ok, zkusím aspoň trochu jsi mě uklidnil, díky. Doufám že nebudou v pr**l* vstřiky.

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

KADEL píše:
ghostrider píše: Jo do těch 4500 to tahá normálně svižně bez trhání, od 4500 to cuká a netáhne tolik. Na volno běh to samý, do 4500 zvuk v pořádku ani cukání není znát ale od 4500 je to prostě divný zvuk a cítím trhání, těžko to popsat.

Jinak to abs kabelem to asi není, někdy svítí a někdy ne, a tak jsem sundal kolo a zjistil že mám jakoby kouslý kotouč to že se točí strašně těžce, nemůže to být tím? Že to ABS svítí?
píchni to na vag a podívej se jak ti to čidlo měří rychlost pokud bude jina než ostatní nebo to bude jine pitomosti tak vyčisti kroužek čidlo bude OK maximalne špinave ale ten kroužek chce očistit a hlavně ty díry bude to orezle nebo tam budeš mít bordel :wink:
Zkusím to vše vyčistit. No orezlé to mám dost, až jsem sem docela lekl :?

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

ozzy píše:Neisem profik ale loni na cestu do Bulharska se mi stalo to tež cukani a na konec v BG. jsem do VW servis zistili ze bylo odpoeni čidlo G28 apropo naides to pod meridko oleje tam e kabel s takova zasuvka skus to pricvaknout u mne to bylo povoleni a uvidiš.
Byl jsem se teď na to kouknout a nemůžu to zaboha najít :oops: , nomohl by jsi to lépe popsat nebo vyfotit kde se to nachází nebo někdo kdo ví oč se jedná :?: Děkuji

Uživatelský avatar
ozzy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnik

Příspěvek od ozzy »

Skusim ti to popsat maš tam dva plastovi kriti motoru žeo ,vindai ten prvni
a uvidiš takovi šedi kabel a taky šeda zasuvka všechno to je okolo oljeviho filtru!!

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Myslel jsi tím tohle?
Přílohy
Obraz014 (Small).jpg
Obraz014 (Small).jpg (25.32 KiB) Zobrazeno 1369 x

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“