Rádio - žádnej signál

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
pilot
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Rádio - žádnej signál

Příspěvek od pilot »

Zdravím a chci se zeptat- vyměnil jsem originál vw radio za panasonic,ale mám naprosto mizernej signál.To originál hrálo bez problémů. Nevíte někdo čím to může být?

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

zřejmě nemáš napájení zesilovače antény, musí se připojit mezi rádio a konektor anteny v autě, vypadá to jako černej váleček.....mám taky panasonic a musel jsem to koupit, tuším za 150 :wink:

něco se možná dočteš i tady http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... pic&t=7036" target="_blank
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

Přesně tak, originál rádia VW mají v anténím výstupu i napájení zesilovače. K jiným rádiím se musí dokoupit, myslím, že se jmenuje fantomový napájení nebo tak nějak, mně stálo 250Kč, ale asi půjde sehnat i levněji.
Případně mám domá navíc anténní zesilovač, ale ten bude asi napájet i ten původní zesilovač a to by nemuselo být OK.

Uživatelský avatar
pilot
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od pilot »

aha.takže potřebuji dokoupit zesilovač anteny? Když jsem třeba v Brně,tak chytnu cokoliv,ale jak vyjedu mimo ,tak skoro ani ťuk.Ani impuls ne,a to je co říct! :P
a kde se to dá koupit?

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

pilot píše:aha.takže potřebuji dokoupit zesilovač anteny? Když jsem třeba v Brně,tak chytnu cokoliv,ale jak vyjedu mimo ,tak skoro ani ťuk.Ani impuls ne,a to je co říct! :P
a kde se to dá koupit?
já to koupil u jednoho týpka co spravuje rádia, takže tam kde budou prodávat rádia měli by mít i tohle, nemyslím ted různý hyper super a jiny markety :lol:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Muzete to nekdo prosim vic popsat? Z ceho se to napaji? (konkretne kterej kabel)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

je to napájený z plusu
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

Konkrétně je tam jeden kabel na napájení a anténa funguje jako zem. Napájení je klasických 12V, který se připojí někam do ISO konektoru, kde těch 12V je.
V Brně jsem to za ty prachy koupil v Novým Lískovci v Car Audio nebo jak se to tam jmenuje.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

nebo třeba u Janečka v Žabinách
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rombo »

Mr. Death píše:Přesně tak, originál rádia VW mají v anténím výstupu i napájení zesilovače. K jiným rádiím se musí dokoupit, myslím, že se jmenuje fantomový napájení nebo tak nějak, mně stálo 250Kč, ale asi půjde sehnat i levněji.
Případně mám domá navíc anténní zesilovač, ale ten bude asi napájet i ten původní zesilovač a to by nemuselo být OK.
no ale zrejme to nebudou potrebovat fsecky autoradia.. ja vymenil origos za Clariona a chytam stanice v pohode :wink:

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

Pokud má Clarion napájení v anténím výstupu, tak samozřejmě nepotřebuje. Pokud nemá, tak jezdiš v místech, kde je dobrý signál...

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Dik chlapi, mam to zapojeny :-)

Jinak jsem prisel jeste na takovou drobnost, znate problem s "pinem c.5"? Je to modrej kabel, vetsinou od radia (neorigo) k napajeni anteny, problem je, ze u vwgroup na ten pin jde 12V trvale jako druhy napeti. Nektery radia to nevydrzi a ten obvod na napajeni anteny se spali...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“