přední náprava - G IV

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od zidane »

Tomm píše:Taky jsem vrzal, vymenil a uz nevrzu. Delalo to pri prejezdu pricnych nerovnosti, kdyz se auto rozhoupalo. K te vymene: je k tomu spatnej pristup, ale da se to. Pozor na to ze u starsich aut je rovnej, novejsi ho maji s drazkou - tj. jsou treba jine drzaky (ja to delal v patek vecer a jinde jsem nesehnal, takze 300/ks u vw :roll: )
Takže to budou myslíš opravdu ty: "Gumový krajní držáky stabilizátoru"? Pokud jo tak podle tohoto označení to koupím v servisu u VW nebo musím mít nějaké přesné číslo - označení (kdyžtak mi ho sem hoďte)?. Jinak já do výměny sám nepůjdu, v autech jsem jenom teoretik...kolik myslíte, že by mohl chtít servis za tuto výměnu? Aby mě někdo nenatáhnul...rozumíte mi...
A mám další otázku, jak se poznají špatné tlumiče, co to dělá při jízdě atd....
Díky, Petr

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

zidane píše:
Tomm píše:Taky jsem vrzal, vymenil a uz nevrzu. Delalo to pri prejezdu pricnych nerovnosti, kdyz se auto rozhoupalo. K te vymene: je k tomu spatnej pristup, ale da se to. Pozor na to ze u starsich aut je rovnej, novejsi ho maji s drazkou - tj. jsou treba jine drzaky (ja to delal v patek vecer a jinde jsem nesehnal, takze 300/ks u vw :roll: )
Takže to budou myslíš opravdu ty: "Gumový krajní držáky stabilizátoru"? Pokud jo tak podle tohoto označení to koupím v servisu u VW nebo musím mít nějaké přesné číslo - označení (kdyžtak mi ho sem hoďte)?. Jinak já do výměny sám nepůjdu, v autech jsem jenom teoretik...kolik myslíte, že by mohl chtít servis za tuto výměnu? Aby mě někdo nenatáhnul...rozumíte mi...
A mám další otázku, jak se poznají špatné tlumiče, co to dělá při jízdě atd....
Díky, Petr
Nejde rict na dalku cim to je. Mrkni na tu fotku co jsem dal do predchoziho prispevku - ta guma byla uplne sterela a navic mezi ni a drzakem uz byla 2mm mezera. Muzes to zkouknout na tvym aute, jestli to mas podobne jako na fotce, tak to urcite vymen.

K tlumicum - spatny tlumice se poznavaji tezko, budto si je nechej zmerit (napr. v Barumce) a nebo se to da jaks taks poznat kdyz zatlacis na blatnik dolu a rychle pustis, tak by se melo auto vratit do puvodni polohy a zustat v ni nebo max 1x zhoupnout, pokud se houpe jak na houpacce, tak tlumice uz jsou v haji. Tenhle "test" je ale pouze velmi orientacni. Jinak se spatny tlumice taky poznaji kdyz auto ve vyssich rychlostech plave, neda se udrzet ve stejnym smeru (na dalnici).

Cenu opravy ve vw si nedokazu predstavit, me to delal znamej a meli jsme to cca za 2hod obe strany. (prvni 1,5h + druha 0,5h nevedeli jsme totiz jak tam dostat novej drzak)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
bernardi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bernardi »

Oakley píše:
juba píše:Taky jsem je nedávno měnil, ale vrzalo to pořád. Tak jsem nastříkal všechny silenbloky silikonem a zatím je pokoj... Ale prej to pomůže jen dočasně a časem se to objeví znovu.
lepší jsou powerflex :wink:
POWERFLEX nie je guma ale puding!Akurat to ze to ma peknu farbu!Mali sme to na zavodnej ibize ,je to mäkke jak h....

Uživatelský avatar
mikki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mikki »

Tomm píše:Taky jsem vrzal, vymenil a uz nevrzu. Delalo to pri prejezdu pricnych nerovnosti, kdyz se auto rozhoupalo. K te vymene: je k tomu spatnej pristup, ale da se to. Pozor na to ze u starsich aut je rovnej, novejsi ho maji s drazkou - tj. jsou treba jine drzaky (ja to delal v patek vecer a jinde jsem nesehnal, takze 300/ks u vw :roll: )

je mi tě líto že už si dovrzal :D

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

bernardi píše:POWERFLEX nie je guma ale puding!Akurat to ze to ma peknu farbu!Mali sme to na zavodnej ibize ,je to mäkke jak h....
To jsi měl nějakou sračku, napodobeninu, ale ne powerflex. Je to tvrdší jak guma, je to PU, používaj se dokonce jako dorazy u výtahů!!!
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od zidane »

Nevíte někdo jakou šířku těch gumiček potřebuju? Volal jsem do servisu a mají dva typy, 21 a 23 mm, nevíte který rozměr je pro Boru Variant - rok výroby 2001?
Jinak chtějí za kus 200,-- Kč...

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Příspěvek od srotty »

zidane píše:Nevíte někdo jakou šířku těch gumiček potřebuju? Volal jsem do servisu a mají dva typy, 21 a 23 mm, nevíte který rozměr je pro Boru Variant - rok výroby 2001?
Jinak chtějí za kus 200,-- Kč...
TO NENÍ ŠÍŘKA ,ALE PRŮMĚR STABILIZÁTORU.JÁ MÁM 1,6 A JE TAM 21MM,ALE U 1,9 BUDE SPÍŠ TĚCH 23.CHCE SI TO ZMĚŘIT.STČÍ NATOČIT KOLA A KRÁSNĚ SE K TOMU DOSTANEŠ.ZROVNA JSEM TO TAKY MĚNIL.JÁ JSEM PLATIL ZA OBA 200KČ.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

TDI má 23mm
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od zidane »

Díky moc!

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Oakley píše:TDI má 23mm
hmm... ja mam na TDI 21mm... !

2zidane: nejjistejsi to mas kdyz vemes supleru a zmeris to...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od zidane »

Tomm píše:
Oakley píše:TDI má 23mm
hmm... ja mam na TDI 21mm... !

2zidane: nejjistejsi to mas kdyz vemes supleru a zmeris to...
OK, diky za upozorneni...zmerim to

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

Tomm píše:
Oakley píše:TDI má 23mm
hmm... ja mam na TDI 21mm... !

2zidane: nejjistejsi to mas kdyz vemes supleru a zmeris to...
Zmátl mě ten příspěvek vejš, jsou tam dva typy 19 a 21, tak na TDI je samozřejmě ten silnější.
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Oakley píše:
Tomm píše: hmm... ja mam na TDI 21mm... !

2zidane: nejjistejsi to mas kdyz vemes supleru a zmeris to...
Zmátl mě ten příspěvek vejš, jsou tam dva typy 19 a 21, tak na TDI je samozřejmě ten silnější.
Jsou 2 verze: 21mm a 23mm... a ALH ma 21mm viz ETKA/ETOS
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od zidane »

Tomm píše:
Oakley píše:Zmátl mě ten příspěvek vejš, jsou tam dva typy 19 a 21, tak na TDI je samozřejmě ten silnější.
Jsou 2 verze: 21mm a 23mm... a ALH ma 21mm viz ETKA/ETOS
Nevíš, která je na TDI - 96kw? Kód motoru je tuším "AHZ"???

Uživatelský avatar
Amos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amos »

Jen vstoupím a potvrdím. Vyměněny držíky stabilizátoru, nevrže. Teď mi pro změnu vrže něco v pravých dveřích. Tapecírung jsem sundal, vrátil zpátky, dělá stále :evil:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“