CAN

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
YettiG4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holešovw

CAN

Příspěvek od YettiG4 »

Kluci, prosim Vas, muzete mi nekdo rict, co je presne ta sbernice CAN a v kterych Golfech je? Mam GIV rok 01, mam ji tam uz?
DIKY MOC! :D

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAN

Příspěvek od Chudej student »

YettiG4 píše:Kluci, prosim Vas, muzete mi nekdo rict, co je presne ta sbernice CAN a v kterych Golfech je? Mam GIV rok 01, mam ji tam uz?
DIKY MOC! :D
Zacina myslim 8/99....pokud napichnes Golfa na WAG tak by Ti melo vyjet cislo jednotky..pokud tam bude 920 tak mas CAN..pokud 919 nemas CAN...je to sbernice CAN-BUS po ktere defacto proudi informace z RJ do budiku atd...
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

datová sběrnice po které mezi sebou komunikují pomocí dvou drátů všechny jednotky v autě. Je to kvůli úspoře drátů, komunikaci, lepší diagnostice závad a hlavně když vypadne jedna součást systému, jsou ostatní zařízení stále přístupná.
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
YettiG4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holešovw

Příspěvek od YettiG4 »

Diky kluci za odpovedi! A jde poznat, jestli mam CAN i jinak,nez pres VAG? Ptam se proto, ze bych si chtel koupit diagnostiskej kabel na VAG a nasel sem jeden na USB za slusny penize, ale je to pouze pro auta bez CAN, tak abych nekoupil blbinu.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

YettiG4 píše:Diky kluci za odpovedi! A jde poznat, jestli mam CAN i jinak,nez pres VAG? Ptam se proto, ze bych si chtel koupit diagnostiskej kabel na VAG a nasel sem jeden na USB za slusny penize, ale je to pouze pro auta bez CAN, tak abych nekoupil blbinu.
Urcite to jde i nejak snadneji, ale poznas to dle toho cisla budiku - je na nich nalepeny zezadu. Navod jak je vyndat tu taky nekde najdes (vyndat plast + 2 sroubky)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
drieg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od drieg »

YettiG4 píše:Diky kluci za odpovedi! A jde poznat, jestli mam CAN i jinak,nez pres VAG? Ptam se proto, ze bych si chtel koupit diagnostiskej kabel na VAG a nasel sem jeden na USB za slusny penize, ale je to pouze pro auta bez CAN, tak abych nekoupil blbinu.
Ja mam GIV r.v.03 a mam CAN i K-line, takze myslim, ze muzes byt bez obav. Starsi sbernice K-line, pres kterou komunikuje ten nabizenej kabel, je zachovana i v novejsich modelech s CAN...
Jinak jestli mas CAN, mel bys mit osazeny piny 6 (CAN-H) a 14 (CAN-L) na diagnostickym konektoru. Jen pro uplnost, K-line je pin c. 7...

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

mám GIV 10/99 a CAN BUS nemám, volal jsem kvůli tomu i do VW, protože mě strašil známej že když budu mít CAN BUS, že na to nepřipíchnu ani alarm, ve VW mi řekli že žádnej GIV to nemá, prý až od V řady, tak nevim. Jak jsem koupil, tak prodávám.

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Příspěvek od crossic »

coroner píše:mám GIV 10/99 a CAN BUS nemám, volal jsem kvůli tomu i do VW, protože mě strašil známej že když budu mít CAN BUS, že na to nepřipíchnu ani alarm, ve VW mi řekli že žádnej GIV to nemá, prý až od V řady, tak nevim. Jak jsem koupil, tak prodávám.
No tak to ti odborníci ve VW řekli pěknou blbost
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

coroner píše:mám GIV 10/99 a CAN BUS nemám, volal jsem kvůli tomu i do VW, protože mě strašil známej že když budu mít CAN BUS, že na to nepřipíchnu ani alarm, ve VW mi řekli že žádnej GIV to nemá, prý až od V řady, tak nevim. Jak jsem koupil, tak prodávám.
Muzu se zeptat kteri inzenyri Ti to rekli?
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

crossic píše:
coroner píše:mám GIV 10/99 a CAN BUS nemám, volal jsem kvůli tomu i do VW, protože mě strašil známej že když budu mít CAN BUS, že na to nepřipíchnu ani alarm, ve VW mi řekli že žádnej GIV to nemá, prý až od V řady, tak nevim. Jak jsem koupil, tak prodávám.
No tak to ti odborníci ve VW řekli pěknou blbost


No jo no, neuděláš nic. Nikdo není dokonalý :-)

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

Chudej student píše:
coroner píše:mám GIV 10/99 a CAN BUS nemám, volal jsem kvůli tomu i do VW, protože mě strašil známej že když budu mít CAN BUS, že na to nepřipíchnu ani alarm, ve VW mi řekli že žádnej GIV to nemá, prý až od V řady, tak nevim. Jak jsem koupil, tak prodávám.
Muzu se zeptat kteri inzenyri Ti to rekli?
Volal jsem do Tukasu, ale jméno ti neřeknu, byl to nějakej "technik" :lol:

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Příspěvek od crossic »

coroner píše:
Chudej student píše: Muzu se zeptat kteri inzenyri Ti to rekli?
Volal jsem do Tukasu, ale jméno ti neřeknu, byl to nějakej "technik" :lol:
Jméno toho technika asi bylo "ještě větší játro než crossic" - což je co říct :lol: :lol: :lol:
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
drieg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od drieg »

coroner píše:mám GIV 10/99 a CAN BUS nemám, volal jsem kvůli tomu i do VW, protože mě strašil známej že když budu mít CAN BUS, že na to nepřipíchnu ani alarm, ve VW mi řekli že žádnej GIV to nemá, prý až od V řady, tak nevim. Jak jsem koupil, tak prodávám.
Nevim, proc by nesel alarm do auta s CAN sbernici, sam jsem si ho namontoval bez vetsich problemu. Pro uplnost prikladam schema zapojeni CAN i osazeni diagnostickeho konektoru (pisou tam, ze platne od 05/99, u me to sedi...).
Přílohy
51_CAN-Bus Antrieb.pdf
(45.78 KiB) Staženo 89 x

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

drieg píše:
coroner píše:mám GIV 10/99 a CAN BUS nemám, volal jsem kvůli tomu i do VW, protože mě strašil známej že když budu mít CAN BUS, že na to nepřipíchnu ani alarm, ve VW mi řekli že žádnej GIV to nemá, prý až od V řady, tak nevim. Jak jsem koupil, tak prodávám.
Nevim, proc by nesel alarm do auta s CAN sbernici, sam jsem si ho namontoval bez vetsich problemu. Pro uplnost prikladam schema zapojeni CAN i osazeni diagnostickeho konektoru (pisou tam, ze platne od 05/99, u me to sedi...).
Já už tam mám taky alarm, automatický rozsvěcování a dojezdy na okna na dálku :-) Akorát ješte potřebuju aktivovat dojezd na počítači.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“