dezinfekce klima

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Nalim »

2ALF našel jsem něco na netu,ale jen tu dám výcuc co jsem našel. :wink:

Je to proto, že nabízejí nejvíce ledniček, obsahujících jako chladící médium R600a neboli izobutan. To je nejnovější používané chladivo, které nepoškozuje ozónovou vrstvu a podle dosavadních informací nemá ani žádné jiné negativní důsledky. Nevýhodou je, že přístroje s izobutanem jsou o něco dražší než ty, které užívají chladivo R134a. R134a je látka na bázi freonu. Jde ale o tzv. měkký freon, který nepoškozuje ozónosféru. Podle některých vědců má ale R134a jinou nepříjemnou vlastnost. Jde o takzvaný skleníkový plyn, přispívající k procesu globálního oteplování. Zdá se, že tento problém odstranil až izobutan

P.S.R134a je klimatizační náplˇn používaná v autě i lednici :wink:

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Nalim píše:
aLf píše: Podle me je pouzivani freonu uz davno zakazany, tudiz tam neni freon, ale ekologickej tetrafluorethan.
Bavil jsem se s kámošem co dělá v servisu VW a říkal,že ta látka do klimy obsahuje FREON.
Zakázaný jsou tzv tvrdý freony onačované R12 a R22 a freony nejsou jedovatý mají pouze tu vlastnost že v atmosféře ničí za spolupůsobení UV záření ze slunce ochrannou ozónovou vrstvu země v současné době
se používá R134 který by mě mít krátkou dobu rozpadu v atmosféře a tím by se neměl do ozónové vrstvy stihnout dostat.

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od nogis »

ghostrider píše:Sice je to OT, ale nechci zakladat nevy topic, abych nebyl opet oznacen za zasirace fora, a tak se ptam tady, pokud neva. Chtel bych se zeptat k cemu slouzi vyparnik klimatizace (climatronic, 1.6i 8V r.v. 9 8 ), jak funguje a kolik stoji novy. V servise mi zjistili ze by ty problemy s klimou mohl zpusobovat on, ale kdyz mi rekli ze za nej chtej v KV KELLY 15 000,- tak me vomejvali.
Dělali jsme před měsícem Sharana. Klima chvíli chladila a pak postupně teplala až topila. Vyměnil se dehydrátor, kompresor a pořád stejné. Nakonec se vyměnil i výparník a funguje skvěle. V tom hliníkovém obalu byly póry, kterými se ztrácel tlak. Byly na něm vidět takové malé zaschlé zelené kapičky (náplň s barvivem). Jinak výparník nový, katalogová cena někde okolo 3500Kč. Kdyžtak se ozvi :wink:

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

nogis píše:
ghostrider píše:Sice je to OT, ale nechci zakladat nevy topic, abych nebyl opet oznacen za zasirace fora, a tak se ptam tady, pokud neva. Chtel bych se zeptat k cemu slouzi vyparnik klimatizace (climatronic, 1.6i 8V r.v. 9 8 ), jak funguje a kolik stoji novy. V servise mi zjistili ze by ty problemy s klimou mohl zpusobovat on, ale kdyz mi rekli ze za nej chtej v KV KELLY 15 000,- tak me vomejvali.
Dělali jsme před měsícem Sharana. Klima chvíli chladila a pak postupně teplala až topila. Vyměnil se dehydrátor, kompresor a pořád stejné. Nakonec se vyměnil i výparník a funguje skvěle. V tom hliníkovém obalu byly póry, kterými se ztrácel tlak. Byly na něm vidět takové malé zaschlé zelené kapičky (náplň s barvivem). Jinak výparník nový, katalogová cena někde okolo 3500Kč. Kdyžtak se ozvi :wink:
Fakt? No super, tento tyden to budu davat do servisu a tam mi reknou vice, jestli to bude vyparnik tak se urcite ozvu, diky moc. A ta cena 3500, plati i pro G IV 1.6i 8V, r.v. 98. Jakto ze to Kelaci meli za 15 000,- ? :?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“