Zadné plato vŕzga, vŕzganie interiéru- ako na to?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Alex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin, Slovensko

Zadné plato vŕzga, vŕzganie interiéru- ako na to?

Příspěvek od Alex »

Neviem či sa tu táto téma už preberala, hľadal som a nenašiel som. Snažím sa úplne odstrániť vŕzganie v interiéri GIV, po mnohých úpravách sa mi to podarilo dovolím si povedať na 100percent, jedným zo zdrojov vŕzgania bolo plato. Tým že je položené na tých bočných plastoch, ako sa auto hýbe a všetko pracuje, stále sa to šúcha o tie plasty. Staršie plato má vyleštené dosadacie plochy voči tým plastom. To je zdroj vŕzgania (aspoň u oboch mojich GIV bol). Snažil som sa to odstrániť, na tie plasty som nalepil prúžky čiernej samolepiacej hmoty (taký akoby hustý čierny molitanový pásik, z jednej strany samolepka. Používa sa asi na tesnenia dverí alebo boh vie čo.) Pomohlo to, nevyzerá to zle (skoro to nevidno) a hlavne vrźganie je úplne preč, ale tie samolepky nedržia a v teple sa to odliepa a posúva. Chemoprénom to lepiť nechcem, ale asi sa tomu nevyhnem. Nemá náhodou niekto iný dobrý nápad, ako to vyriešiť? Neriešil už niekto kompletný "projekt odstraňovania vŕzgania" interiéru? Kvôli tomu som vymieňal a upravoval všeličo, napríklad pánty dverí (ovisnuté vŕzgajúce a za jazdy pukajúce-veľká vôľa, na 3dveráku), upravoval niektoré plasty vovnútri - hlavne stredový tunel (pri popolníku) ako sa napája do stredovéj časti pod rádiom, tam tie dva hranaté plastové kolíky vŕzgajú, keď zatlačíte na ten panel. + všeličo iné :)

Uživatelský avatar
mikki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mikki »

nech si ty zadní plasty u plata od Nalima poflockovat a je to, taky sem to měl potažený nějakou látkou co sem doma našel, ale taky to nevydrželo, teď mu je budu posílat + ještě nějaký věci

Uživatelský avatar
Dr.Diesel
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr.Diesel »

Ja bych v interieru potreboval poresit dve veci:
- zvoneni aretace rucni brzdy. Uz me to vazne sere, ale Ladik rikal, ze to rozebrat je celkem voser. :evil:
- R32 sedacky se mi taktak vejdou vedle loketky (origo R32 nema ani predni ani zadni 8O 8O 8O ) a kdyz se o ni oprou, vrze to jak mrcha, tak sem si rikal, ze by to mozna chtelo tam jenom lipnout nakou latku, flock by se tam drolil a pocalouneni by asi bylo krapatko drahy :oops: :twisted:
KÄRCHER: Prodej, servis, půjčovna: http://www.allwin.eu/
KÄRCHER E-SHOP: http://karcher.allwin.eu/

Obrázek

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

DrDiesel píše:Ja bych v interieru potreboval poresit dve veci:
- zvoneni aretace rucni brzdy. Uz me to vazne sere, ale Ladik rikal, ze to rozebrat je celkem voser. :evil:
- R32 sedacky se mi taktak vejdou vedle loketky (origo R32 nema ani predni ani zadni 8O 8O 8O ) a kdyz se o ni oprou, vrze to jak mrcha, tak sem si rikal, ze by to mozna chtelo tam jenom lipnout nakou latku, flock by se tam drolil a pocalouneni by asi bylo krapatko drahy :oops: :twisted:
mozna by bylo lepsi kdyby jsi tu loketku odsrouboval a poslal me ji. Tim se vyseri problem s vrzanim Obrázek

Uživatelský avatar
Dr.Diesel
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr.Diesel »

SakoVerife píše:mozna by bylo lepsi kdyby jsi tu loketku odsrouboval a poslal me ji. Tim se vyseri problem s vrzanim Obrázek
To vis ze jo, tudle :lol: :lol: :lol:
KÄRCHER: Prodej, servis, půjčovna: http://www.allwin.eu/
KÄRCHER E-SHOP: http://karcher.allwin.eu/

Obrázek

Uživatelský avatar
Alex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek od Alex »

Ten flock by na to nemusel byt zly... ale nevyderie sa to za chvilu? Stale sa to tam sucha... a plato je dost tazke, lebo predchadzajuci majitel tam dal stokilove repraky :) nemam rad repro v plate, ale nehra to zle, tak kaslem na to. Ale napad to nie je zly.. vdaka.

Nerozumiem presne co ti na rucnej drnci, ale rozobrat to okolo nej a aj samotnu rucnu, to predsa nie je problem, nie? Nie je to taka babracka.

S tou laktovou opierkou fakt neviem, to je dost pruser, ako na to. Este dobre, ze som si kupil obycajne Recara, a nie R32, ani ma nenapadlo ze s takymto niecim moze byt problem. Ale este jednu laktovku potrebujem aj ja ;)

Uživatelský avatar
haplo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od haplo »

ja som riesil nasledovne:

vrzganie prednej palubky pod cel. sklom.....nastrkal som tam tu gumu z protismykovej podlozky a je to v poho

zasuvky na pasy drncia o sedadla......v Audi A4 som videl tie zasuvky na bez pasy oblepene z vnutra v casti kde sa dotykaju sedadiel takou chlpatou latkou....zhanam

to plato tiez riesim....

a este bonus: mam prasknuty plast na lavej hrane oblozenia popolniku a riadiacej pake...v servise tvrdily ze to este nevidely a ze mi musel do toho niekto kopat aby to prasklo

8O :roll:

Uživatelský avatar
charlie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od charlie »

haplo píše:ja som riesil nasledovne:

vrzganie prednej palubky pod cel. sklom.....nastrkal som tam tu gumu z protismykovej podlozky a je to v poho

zasuvky na pasy drncia o sedadla......v Audi A4 som videl tie zasuvky na bez pasy oblepene z vnutra v casti kde sa dotykaju sedadiel takou chlpatou latkou....zhanam

to plato tiez riesim....

a este bonus: mam prasknuty plast na lavej hrane oblozenia popolniku a riadiacej pake...v servise tvrdily ze to este nevidely a ze mi musel do toho niekto kopat aby to prasklo

8O :roll:
zkus mi prosím popsat jak jsi to dělal a co to je za gumu, taky s tím mám problémy....díky

Uživatelský avatar
haplo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od haplo »

hladal som ciernu gumu ktora by sa nenicila na slnku, nakoniec som kupil protismykovu podlozku co sa dava na palubku...nastrihal som dva pasy a zlozil napoli potom som to iba nastrkal do tej skary medzi celnym sklom a plastom palubky pomocou tupeho noza, efekt je ten ze vytesnis plochu ktora vybruje za jazdy a cierna guma zapadne tak ze ju nieje vidiet :)

co som pocul tak pricina je uvolnena skrutka niekde pod tym plastom

Uživatelský avatar
dllukac
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin. SK

Příspěvek od dllukac »

mna by zaujimalo hlavne odhlucnenie toho stredneho tunela okolo radia, tiez mi to vrzga a som z toho na infarkt, skus sem hodit nejaky popis pripadne fotky

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

haplo píše:a este bonus: mam prasknuty plast na lavej hrane oblozenia popolniku a riadiacej pake...v servise tvrdily ze to este nevidely a ze mi musel do toho niekto kopat aby to prasklo 8O :roll:
Rana z levýho boku do auta, plast praskl od řidičova kolena. Viděl jsem takhle zlomenou tu hliníkovou konzoli, co drží loketku.
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
Alex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek od Alex »

dllukac píše:mna by zaujimalo hlavne odhlucnenie toho stredneho tunela okolo radia, tiez mi to vrzga a som z toho na infarkt, skus sem hodit nejaky popis pripadne fotky
Neviem či to bolo adresované mne? Ja som riešil ten plast, ktorý je okolo radiacej páky a v miestach za popolníkom vŕzga. Keď zatlačíš kolenom na ten stredový tunel, tak to vŕzga. Myslíš tiež toto? Vidím, že si tiež z Martina ako aj ja- ak chceš tak sa môžeme niekedy stretnúť a prebrať to a prípadne sa na to pozrieť. Neviem ako to vyriešiť nejako HI-TECH, ja som to urobil tak, že na tie dva hranaté plastové kolíky čo zapadajú do dier v stredovej konzole (tiež plastových) som nalepil tenkú vrstvu nejakej tkaniny- napríklad leukoplast (neviem ako sa to volá). Ide o to, aby si zabránil aby o seba tie plochy treli. Je tam vôľa a pracuje to. Možno by stačilo len to natrieť malým množstvom vazelíny a pomohlo by to. Nie je to síce krásne riešenie, ale mne to spoľahlivo pomohlo. Tiež mi to strašne liezlo na nervy.

Uživatelský avatar
charlie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od charlie »

ještě jedna otázečka - řešil jste někdo tlumení předních dveří? neco mi v tom začíná solidně rezonovat...

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

charlie píše:ještě jedna otázečka - řešil jste někdo tlumení předních dveří? neco mi v tom začíná solidně rezonovat...
a nedělá ti to třeba jen při pootevřeném okně? to sem totiž měl já....a nakonec se z toho vyklubala prasklá stahovačka, okno sice chodilo jak mělo ale mlátilo tam o všechno možný :roll:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
dllukac
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin. SK

Příspěvek od dllukac »

to Alex: myslel som teba :) , hodit pokec mozeme, teraz som sice kratkodobo mimo MT, ale ked budem spat tak sa cez sukromne spravy dohodneme to stretko, fakt som zvedavy ako si to spravil 8O

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“