Zapis kol do TP

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
HAMLET
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brandys nad Labem

Zapis kol do TP

Příspěvek od HAMLET »

Potreboval bych zapsat do velkeho technicaku vetsi rozmer kol .Sehnal jsem si Typovy list ze na mim aute jsou urcita homologovana kola ale mam jina kola ve stejnym rozmeru. Zde je problem potrebuju kulate razitko z STK od kontrolniho technika typu K a pak mi to pry na urade napisou do technicaku.Samozrejme to nechci zadarmo. Nebo vite o jinem zpusobu. Auto bylo dovezeno z DE a tam byl vystaven typovy list na ty kola a rozmer pneu ale u nas to neplati uz nevim co stim.Nechci tam davat ty predepsana kola kdyz mam uz tyhle a jsou hezka. Vsem predem dik.

Uživatelský avatar
AURIC
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Stejny problem

Příspěvek od AURIC »

Mam podobny problem na ML-ku, prodavaji ho s maximalni moznou velikosti 19" to je i v technicaku, ja jsem si poridil kola o velikosti 22" a rad bych si je nechal zapsat do technicaku, a to kvuli pripadne nehode a uznani nahrady skody od pojistovny. Jak na to?? s 22" kolama dodavaji ML jen Brabus a jim podobni upravci takze realne to jo, ale kdyby nekdo mel zkusenost poradte prosim ... diky predem

Uživatelský avatar
Alex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek od Alex »

Keď spomínaš poisťovňu, mal už niekto zlú skúsenosť s uznaním poistného plnenia v prípade nehody, ak boli na aute kolesá ktoré nie sú v TP? Teoreticky to možné je, ale či sa to niekomu naozaj aj stalo.

Ja som mal nehodu (spôsobil som ju ja) a na vozidle som mal nepovolený rozmer, ale nikto sa o to nezaujímal, nikto si to nevšimol, aj keď je to očividné aj na fotkách z nehody-vidno že to tam nepatrí, +športový podvozok ktorý nie je v TP, a nikto sa v tom nerýpal. Možno som mal "šťastie"? Síce mi potom časť faktúry hajzli nezaplatili, ale vyhovorili sa na niečo iné.

Uživatelský avatar
HAMLET
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brandys nad Labem

Příspěvek od HAMLET »

Alex píše:Keď spomínaš poisťovňu, mal už niekto zlú skúsenosť s uznaním poistného plnenia v prípade nehody, ak boli na aute kolesá ktoré nie sú v TP? Teoreticky to možné je, ale či sa to niekomu naozaj aj stalo.

Ja som mal nehodu (spôsobil som ju ja) a na vozidle som mal nepovolený rozmer, ale nikto sa o to nezaujímal, nikto si to nevšimol, aj keď je to očividné aj na fotkách z nehody-vidno že to tam nepatrí, +športový podvozok ktorý nie je v TP, a nikto sa v tom nerýpal. Možno som mal "šťastie"? Síce mi potom časť faktúry hajzli nezaplatili, ale vyhovorili sa na niečo iné.
Ptal jsem se na to sportovni podvozek nemusi byt zapsany .

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

tak jsem tedka rad ze se me povedlo prekecat znameho aby prekecal znameho a zapsal me 17tky do TP, tak tedka uz spim klidneji. :wink:

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

Alex píše:Keď spomínaš poisťovňu, mal už niekto zlú skúsenosť s uznaním poistného plnenia v prípade nehody, ak boli na aute kolesá ktoré nie sú v TP? Teoreticky to možné je, ale či sa to niekomu naozaj aj stalo.

Ja som mal nehodu (spôsobil som ju ja) a na vozidle som mal nepovolený rozmer, ale nikto sa o to nezaujímal, nikto si to nevšimol, aj keď je to očividné aj na fotkách z nehody-vidno že to tam nepatrí, +športový podvozok ktorý nie je v TP, a nikto sa v tom nerýpal. Možno som mal "šťastie"? Síce mi potom časť faktúry hajzli nezaplatili, ale vyhovorili sa na niečo iné.
Taky se to snažím vyřešit, ale nemám ani ten blbý typový list. Mimo jiné jsem mluvil s šéfem jednoho pneuservisu a do toho někdo vjel zezadu a když to pojišťovák řešil, tak tomu postiženému, ne viníkovi, kontroloval kola jestli sedí podle TP, s jasným cílem kdyby neseděly, dostane od pojišťovny prd anebo aspoň míň, takže kola je lepší mít zapsané, jenomže český úředník jó to je pán :evil:

Uživatelský avatar
AURIC
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Příspěvek od AURIC »

SakoVerife píše:tak jsem tedka rad ze se me povedlo prekecat znameho aby prekecal znameho a zapsal me 17tky do TP, tak tedka uz spim klidneji. :wink:
dik za radu :evil:

Uživatelský avatar
Alex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin, Slovensko

Příspěvek od Alex »

Uff ani ma nestraš :) a aký je teda postup, čo musím urobiť? V TP mám maximálne 225/45/17, ale na aute mám 225/40/18 (OZ z golfa R32) tak neviem či mi to dáva väčšiu šancu na úspech, keď R32 presne tieto disky aj rozmer pneu používa...

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

Alex píše:Uff ani ma nestraš :) a aký je teda postup, čo musím urobiť? V TP mám maximálne 225/45/17, ale na aute mám 225/40/18 (OZ z golfa R32) tak neviem či mi to dáva väčšiu šancu na úspech, keď R32 presne tieto disky aj rozmer pneu používa...
Na Slovensku to možná máte jinak, u nás na úřadě ho zajímala jenom homologace, kterou ti poskytne výrobce, potažmo dovozce auta, a to je u mojeho 81 kW golfa max 16" kola, vůbec ten ouřada nevěděl, že existuje i jiný postup přes výrobce kol viz: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm" target="_blank
Takže kdybych sehnal typový list, tak mu ho tam otluču o hlavu, bohužel mi ho dovozce kol nechce dát, nebo spíš vůbec nereaguje na doporučený dopis, který jsem jim poslal, pro jistotu vůbec neuvádějí jiný kontakt, než adresu.

Uživatelský avatar
Dr.Diesel
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr.Diesel »

K cemu je to dobry, na technickou? Tam hod zimaky a dej technickou na zimakach. S sebou vozis stejne jenom malej ne?
KÄRCHER: Prodej, servis, půjčovna: http://www.allwin.eu/
KÄRCHER E-SHOP: http://karcher.allwin.eu/

Obrázek

Uživatelský avatar
HAMLET
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brandys nad Labem

Příspěvek od HAMLET »

DrDiesel píše:K cemu je to dobry, na technickou? Tam hod zimaky a dej technickou na zimakach. S sebou vozis stejne jenom malej ne?
Jo to neni problem tam dat zimaky a co kdyz udelas nehodi nebo do tebe nekdo vrazi pojistovna to neda ani korunu.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“