nastavení škrtící klapky

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Sutik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.03.2013 23:25

Re: nastavení škrtící klapky

Příspěvek od Sutik »

Ok, jak je to složity? Opravdu tu neni navod? Dik.

Sutik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.03.2013 23:25

Re: nastavení škrtící klapky

Příspěvek od Sutik »

Prosim o doplneni info, klapka byla cista, ted chci vymazat adapt.Hodnoty. Nevim jak na to. Dam 01 motor a kam napsat ty ostatni kanaly? Nechci to pokundit dik. Radeji se zeptam kdyz si nejsem jist.


Lidi sorry za spam uz jsem to udelal. Precet sem si znova vsechny stranky a pochopil jsem :D ted to du nastartovat. Nastartoval jsem to a motor jede tk na 500 otacek a furt se hada, pak zdechne. Huli to bile a stiplave jak prase! Co stim? Dik

Nekdo tam psal o lambdě, nemusim ji taky nastavovat?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nastavení škrtící klapky

Příspěvek od majrek001 »

majrek001 píše:1 motor - adaptace - kanál 00 (tím vymažeš adaptační hodnoty) - předpokládám, že máš lanko od plynového pedálu (mechanický) tak základní nastavení - kanál 098 - až to napíše adaptace OK tak je to hotovo nebo to někdy sleze k nule prostě až se přestane klapka hýbat

pokud by si měl el. plynový pedál tak kanál 060
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 09.05.2015 12:44, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Sutik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.03.2013 23:25

Re: nastavení škrtící klapky

Příspěvek od Sutik »

Ja tam mam od škrtici klapky lanko, takze zadanim kanalu 098 jsem to udekal spravne ne? V motoru to chvili cvakalo, a ja to nechal dyl, nez se ustali cisla co tam skakaly. Pak sem nechal vypli klicem nastartoval a auto nedrzi volnobeh a huli. To nedelalo.

A na plyn to reagovalo hrozně pozde!!

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nastavení škrtící klapky

Příspěvek od majrek001 »

jo to je dobře.. vypnul si potom zapalování a ukončil komunikaci nebo si to hned nastartoval? (dělal si to na nenastartovaném motoru předpokládám?)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Sutik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.03.2013 23:25

Re: nastavení škrtící klapky

Příspěvek od Sutik »

Ano, presne jak pises. Ukoncil jsem kominikaci, odpojil noťas a po minute cca nastartoval. Po nastartovani by to melo hned byt Ok? Drzet otacky atd. ? Ja nevim, ale tohle mi neprijde vklidu.

Sutik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.03.2013 23:25

Re: nastavení škrtící klapky

Příspěvek od Sutik »

Tak jsem to vyřešil, jen celá "očista" a nastavování klapky nepomohlo.. auto drží otáčky pěkně, ale za jizdy, když přidám plyn do půlky tk se jakoby zakucká, diag. píše lambda 00525.. tk je asi KO. . a taky se rožnou kontrolky ABS a ESP a zvýší se otáčky které kolísaji cca 1200.

Chajda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.12.2010 14:57

Re: nastavení škrtící klapky

Příspěvek od Chajda »

Zdravím, nenapsal byste mi někdo postup základního nastavení škrtící klapky u Golfa IV 1.6 16V 77kw ? V příručce VIS jsem tento motor nenašel a jinde na netu jsem také nenašel tento motor. Díky.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: nastavení škrtící klapky

Příspěvek od srotty »

Motor neběží,teplota chlad.kapaliny 10-90°, zákl.nastavení -skupina 60, v poli 4 se ti ukazuje,jak nastavení probíhá

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“