Názor na Chiptuning ?

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Uživatelský avatar
Hondo_TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 12.08.2010 23:24
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Hondo_TDi »

R32TDI píše:ten motor mám taky i když v golfu a můžu doporučit a čip jedině chipforum.cz
:158:
jedině tdifun.cz :arrow:

Uživatelský avatar
R32TDI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Černčice u Loun
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od R32TDI »

Hondo_TDi píše:
R32TDI píše:ten motor mám taky i když v golfu a můžu doporučit a čip jedině chipforum.cz
:158:
jedině tdifun.cz :arrow:
tak se podívej kdo vyhrává teď na sprintech aha
jinak i já se dobře umístil na to, že sem neměl slicky, ale 225/40/18 BBS, v kufru komplet výbava a woofer (30 Kg) a softík na denní ježdění 190PS a 430 Nm

jinak já byl 5 v kategorii diesel street

http://www.t-base.cz/vysledky/drag10af.pdf

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od napster »

http://www.tdichip.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

jejich upravený VW

Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
molyna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 15.04.2008 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od molyna »

chiptuner píše:
zviratko píše:Je to sice hezký co jsi napsal , ale děláš to samé co ostatní a já to vůbec nepsal proti tobě , ale všeobecně 8)
Nepiš děláš, ale udělal, protože to bylo poprvé.Vlastně už jsem se jednou otřel o jednu proslulou firmu z MB. Sám si psal, že diesel-powerOK. Myslím si to také. Představ si potom, že toto mě možná trochu ovlivnilo... http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=64457" onclick="window.open(this.href);return false;
A ještě víc mě ovlivňuje, že se roztrhl pytel s tzv. "profesionálními " firmami které jsou jedničky v oboru a jediné na trhu, na kterém jsou 10 a více let. V rejstříku zjistíš , že jí před dvěma lety založil dvacetiletý mladík. Zřejmě je to tím, že mu nová doba dala lepší možnosti. Na základku dojížděl auty, která si potom vytunil ,tak co se divíme kde vzal ty bohaté zkušenosti.
Myslím, že zrovna Sportmotor sice k těmto nepatří, mají na svých stránkách však tolik blábolů a nepravd, že se nedivím reakci fandů DP a v podstatě jsem se přidal. To je vše..
jo..... souhlas. :shv:
Golf V Tdi motor GRU 66kW 210Nm a to je minulostí... teď pořád GRU ale...428Nm a 134kW dieselpower...

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od bRG »

Nevim na co zavadej ekopoplatky kdyz potom kazda pi.ca s dizlem kouri a smrdi jak svine.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od KJirka »

no asi tak. A taky by mě zajímalo, jestli se tu řeší nějaký "civilní" zvýšení výkonu pro normální ježdění po silnici nebo vyšťavení motoru do absolutního maxima kvůli nějakým občasným sprintům na tuning srazu. V tom bych viděl docela zásadní rozdíl, protože ta druhá skupina jsou přesni ty, co mě na silnici serou. Pixla za kterou není na kilometr vidět, to je teda "tuning" jak noha !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od motorpower »

KJirka píše:no asi tak. A taky by mě zajímalo, jestli se tu řeší nějaký "civilní" zvýšení výkonu pro normální ježdění po silnici nebo vyšťavení motoru do absolutního maxima kvůli nějakým občasným sprintům na tuning srazu. V tom bych viděl docela zásadní rozdíl, protože ta druhá skupina jsou přesni ty, co mě na silnici serou. Pixla za kterou není na kilometr vidět, to je teda "tuning" jak noha !
Já řeším právě ten civilní chiptuning, bez kouře a na výdrž :)
A jede to také dost...
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
powerhunter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 25.08.2010 21:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od powerhunter »

KJirka píše:no asi tak. A taky by mě zajímalo, jestli se tu řeší nějaký "civilní" zvýšení výkonu pro normální ježdění po silnici nebo vyšťavení motoru do absolutního maxima kvůli nějakým občasným sprintům na tuning srazu. V tom bych viděl docela zásadní rozdíl, protože ta druhá skupina jsou přesni ty, co mě na silnici serou. Pixla za kterou není na kilometr vidět, to je teda "tuning" jak noha !
"civilní" zvýšení výkonu je "samotnej" chiptuning, kterej neni udělanej na krev, ale je dělanej "s citem" přesně tak, jak ho dělá např. chiptuner, tdifun, DP ... (od ABC to taky nehulí) :lol:

Když se diesel udělá na MAX, tak to hulí, když se udělá na MAX benzíňák, tak to dělá bordel, což já mam osobně radši, ale jde o to, že vytáhnout max z diesela vyjde levnějc, něž překopat benzínovej motor.

Takže pokud "civilní" zvýšení výkonu bez kouře, tak jen CHIP.
Chiptuning - Diagnostika - Budiky - IMMO
tel.: 607 40 90 90
Chiptuning, diagnostika
Motto: JE LEPŠÍ TO DRŽET VE VOTÁČKÁCH, NEŽ SEDĚT DOMA NA GAUČI.

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od anydraj »

Presne, prasarnu udela kazdy, ale upravit jednotku tak aby auto jelo a nekourilo /nafta/, a necukalo /benzin/ je potreba cit a znalosti, nepotrebujes k tomu brzdu.Ta je jen na zmereni vykonu.Auto je potreba projet v beznym provozu.Delam to od roku 97, pro rejpaly.

Urquel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.09.2010 18:35
Bydliště: Plzeň

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Urquel »

Zdravím, já jsem auto koupil nedávno, je to 2.0 TDI 1OOkW, kód motoru BGW (je to 8-mi ventil, z roku 2004, ne aktuální 16-ti ventil se 103kW), a našel jsem v něm nezapojený POWERBOX s nápisem HOPA a kódem 113709. Auto je koupený přímo z říše a do poslední chvíle jezdilo jako služebák do značkového servisu, byla tam záruka mobility. Poslední oprava byla výměna turba (ve 202tkm). Nemáte s tímhle zařízením někdo zkušenosti? Případně nevíte někdo o vhodnosti jeho použití pro tento motor (210tkm)? Když jsem to zkusil zapojit, tak to odspodu cukalo, ale dál to jelo pěkně. Může tomu pomoci očištění konektorů (byly volně odpojené v motorovém prostoru), nebo je to nějaká sra... tedy nepovedenina? Mají sice vlastní stránky (HOPA), kde se odkazují na zkušenosti a kvalitu, ale mě to samozřejmě nic neříká. Tak kdyby někomu ano, tak předem díky za názor.
Zdravím Pavel.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od molczik »

powerhunter píše:
KJirka píše:no asi tak. A taky by mě zajímalo, jestli se tu řeší nějaký "civilní" zvýšení výkonu pro normální ježdění po silnici nebo vyšťavení motoru do absolutního maxima kvůli nějakým občasným sprintům na tuning srazu. V tom bych viděl docela zásadní rozdíl, protože ta druhá skupina jsou přesni ty, co mě na silnici serou. Pixla za kterou není na kilometr vidět, to je teda "tuning" jak noha !
"civilní" zvýšení výkonu je "samotnej" chiptuning, kterej neni udělanej na krev, ale je dělanej "s citem" přesně tak, jak ho dělá např. chiptuner, tdifun, DP ... (od ABC to taky nehulí) :lol:

Když se diesel udělá na MAX, tak to hulí, když se udělá na MAX benzíňák, tak to dělá bordel, což já mam osobně radši, ale jde o to, že vytáhnout max z diesela vyjde levnějc, něž překopat benzínovej motor.

Takže pokud "civilní" zvýšení výkonu bez kouře, tak jen CHIP.
Naprostý souhlas. Nechal jsem si u Dieselpower chipnout skoro nový auto a jsem nad míru spokojen. Fakt profíci. Ríša se mě do podrobna vyptal v jakém režimu bude auto jezdit, na co to chci, co od chipu čekám a podle toho nahrál mapu a myslim, že i něco "doladil". Auto je jak pokropený živou vodou (z 77kW mam téměř 100kW), ovšem nic nekouří a vše funguje jak má. Mam manažerský auto na práci, proto je chip dělán velmi citlivě a tak abych pouze drtil kilometry a neřešil nějaké poruchy. Jsem max. spokojen!
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Fido-1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.10.2010 10:23

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Fido-1 »

Ahojte,
já koupil POWERBOX od téhle firmy:

Kód: Vybrat vše

http://www.racechip.de/chiptuning/index.html
a naprostá spokojenost. Motor jede o poznání lépe a nekouří. Nákup bez problémů přes internet, zboží do třech dnů od poslání peněz doma. Pomocí PIN spínače je možné regulovat výkon. Cena 4800,-Kč včetně poplatku 220,-Kč za převod do zahraničí.
Auto Oct II +,9 TDi 77kW, najeto 280tkm. Auto mám od jara, a koupil jsem jej s nejakým POWERBOXEM, ale auto občas začalo škubat a bylo líné, po odpojení BOXU OK, tak jsem koupil tenhle BOX a zatím bez problému.

Uživatelský avatar
Kcko
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 07.09.2008 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Kcko »

Fido-1 píše:Ahojte,
já koupil POWERBOX od téhle firmy:

Kód: Vybrat vše

http://www.racechip.de/chiptuning/index.html
a naprostá spokojenost. Motor jede o poznání lépe a nekouří. Nákup bez problémů přes internet, zboží do třech dnů od poslání peněz doma. Pomocí PIN spínače je možné regulovat výkon. Cena 4800,-Kč včetně poplatku 220,-Kč za převod do zahraničí.
Auto Oct II +,9 TDi 77kW, najeto 280tkm. Auto mám od jara, a koupil jsem jej s nejakým POWERBOXEM, ale auto občas začalo škubat a bylo líné, po odpojení BOXU OK, tak jsem koupil tenhle BOX a zatím bez problému.

Reklama?
Máš tu 3 příspěvky, všechny týkající se powerboxu, běž ho proklamovat tam kde o to stojí, tady si auta ničit nechceme.
http://www.rjwebdesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (Tvorba webových prezentací, E-shopy, CMS, Portály ...)

Fido-1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.10.2010 10:23

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Fido-1 »

Nevím kam koukáš, tři příspěvky tu mám, ale dva se týkají VIn kodu pro Etku a jen tenhle jeden POWERBOXU. A to byla reakce na příspěvek Urquela!
Já bych si zase nenechal ničit nastavení elektroniky v autě nějakým patlalem ve stodole. Všichni se akorát chlubí, že oni jsou ti jediní, kteří to uměj, ale podle čeho chceš vybírat? Je to názor proti názoru.
Někomu to může pomoct a ostatní to mohou přejít bez reakcí, ne? a co se týká reklamy, tak si snad nemyslíš, že tahle firma patří mně :D

Uživatelský avatar
Kcko
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 07.09.2008 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Kcko »

Fido-1 píše:Nevím kam koukáš, tři příspěvky tu mám, ale dva se týkají VIn kodu pro Etku a jen tenhle jeden POWERBOXU. A to byla reakce na příspěvek Urquela!
Já bych si zase nenechal ničit nastavení elektroniky v autě nějakým patlalem ve stodole. Všichni se akorát chlubí, že oni jsou ti jediní, kteří to uměj, ale podle čeho chceš vybírat? Je to názor proti názoru.
Někomu to může pomoct a ostatní to mohou přejít bez reakcí, ne? a co se týká reklamy, tak si snad nemyslíš, že tahle firma patří mně :D
Podle letitých zkušeností zdejších klubáků a zavedených firem. MotorPower / DieselPower / TDIFun / Mvolesko ...
Lepší než nekomu tlouct do hlavy at si koupí powerbox a zmrší si auto.
http://www.rjwebdesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (Tvorba webových prezentací, E-shopy, CMS, Portály ...)

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“