Názor na Chiptuning ?

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Peťas »

motorpower píše:Panebože , už zase mají slevu. / každý týden/ :D no nekup to
No tu slevu už protahují nějaký patek......

A proč ta ironická poznámka?? Nějaké info, které by se ev. zájemncům mohlo hodit by nebylo?
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Julinaa »

Taky přidám svojí zkušenost s chipem.Moc zkušeností jak je to složitá práce jsem neměl,takže jsem vyhledal nějakou firmu a našel Autochip.Tak jsem to tam dovezl (Ford Galaxy 1.9 TDI 81kW). Asi po 3 hodinách odjezd po dálnici domů.
Auto teda dost hulilo,ale nějaký velký rozdíl jsem moc neviděl.Doma zkusmo napojím na VAG a nalogoval turbo.Tlak stále seriový a změna na VAGu byla asi jen u dávky nafty.
Volám zpět do firmy,že tlak je furt stejnej a borec,že se mu to nezdá,ale ať to teda druhý den dovezu.Čekal jsem něco přes hodinu a prej jsem měl pravdu,že tam omylem kolega nahrál zpět origo soft.
Natěšenej jedu domů a opět jedno a to samí.Volám borcoj a zase,že už tam opravdu chip je,ale ať teda ještě přijedu.Po 1 hodině čekání vylezl z dílny,že jednotka má nějaký limiter na změnu tlaku turba a že musí zavolat do německa do Bosche,aby mu poradily,jak to obejít.čekám další hodinu a pak předal auto,že už konečně to je hotový.
Odbrzdit to nechtěl,že je to zbytečný,že vědí co si u tohoto motoru můžou dovolit atd.
Tak jsem odjel,auto sice teda pokuřuje více,když se tomu naloží,ale jede opravdu o poznání lépe,táhne hezky odspodu,spotřeba stejná,žádný problémy s chodem nejsou už od chipu 2 roky,ale ty nervy s nima a ten přístup mě teda zklamal.
Nevím co si o té jejich profesionalitě mám myslet,když neumí udělat ani 1.9 TDI.Cena teda byla hezká 3500,- ale to je opravdu všě,ani obyč vodu mi nedali v tom letním čekání zdarma.

automototechnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 06.12.2011 01:14
Bydliště: Praha

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od automototechnik »

Jestli tohle myslíš vážně, tak to okamžitě vyhoď!!!!
Nevědět o limiteru v jednotce, je totální zoufalost!!!! To je snad naprostej základ a ani nevim, co by mu v Bosch řekli, když nemají se SW v jednotce nic společnýho.

Mimochodem, pokud bys hledal reference, tak bys tam v životě nejel!
Nech si vrátit peníze a dej to do originálu.

Uživatelský avatar
Jirka_S
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Jirka_S »

Absolutní souhlas s "automechanikem", od společnosti autochip.eu co nejdál.
Osobní zkušenost a nikdy více. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=98&t=101354" onclick="window.open(this.href);return false;
Osobně mohu doporučit služby od "motopower", opět osobní zkušenost a úplně jiný přístup a kvalita.
Rozdíl mezi čipem od autochip.eu a Motopower byl vidět na první pohled :-) minimálně u těch co jedou vzadu.
Až budu čipovat současného Tourana, tak to bude zase u MOTOPOWER.

:negative: AUTOCHIP.EU :negative:

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Rouballik »

Koukám, že už se objevují chipy na 1.0 TSI 81kW -> http://www.profi-chiptuning.cz/osobni-a ... -tsi-81-kw" onclick="window.open(this.href);return false;

Jaké jsou reálné zkušenosti? Kolik z toho lze dostat?
Jsou k dispozici grafy? Tenhle motor má jako slabinu krouťák vysoko. Dostane ho chip níže?
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od motorpower »

Už je dělám půl roku, můžeš se obrátit. mot
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Rouballik »

Nebrzdil jsi to na graf?
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od motorpower »

Určitě ano, najdu, ale stejně je více výkonových variant a každé auto je jiné.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od marian86 »

motorpower upravoval/meril jsi uz 1.5TSI 96kW (200Nm)? Na kolik max se to da nachipovat, kdyz to ma to citlivejsi turbo? Nekde jsem totiz cetl, ze kvuli vysokym teplotam to turbo neni pouzito ve variante 110kW.

Ollin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 16.08.2016 14:43

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Ollin »

Ahoj, také uvažuji o chipu na Sharana 7N 103KW. Pořád se ale nemohu rozhodnout kam s ním zajet. Zatím uvažuji o Motopower, chiptuning.cz, TDIfun. Nechtěl bych narazit na nějakého garážového "odborníka" po kterém bude auto hulit a motor, spojka, nebo převodovka nic nevydrží.
Nejde mi o hnaní za extrémním výkonem pouze o oživení, pokud možno bez snížení životnosti auta.
Pokud máte s těmito firmami zkušenosti tak budu rád. Zejména mě zajímají zkušenosti chiptuning.cz na moc zkušeností s nimi jsem tady nenarazil (zatím to asi vyhrává Motopower ;) ).
VW Sharan 7N Highline 2011 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“