Názor na Chiptuning ?

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Fido-1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.10.2010 10:23

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Fido-1 »

Ok, zavedená firma byla třeba i H-systém a jak lidi dopadli, že?
Ať se každý rozhodne sám. Urquel třeba uvěří tobě a vyškubne to z auta.
A pokud víš o někom, komu POWERBOX zničil auto, tak to sem napiš ať zachráníš více lidem auto, ne?

Fido-1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.10.2010 10:23

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Fido-1 »

Jinak tohle téma se jmenuje "Názor na Chiptuning", a já neudělal nic jiného, než napsal svůj názor, tak nevím, proč jsi mě hned napadl a ještě k tomu křivě, že tady ve třech příspěvcích reklamuju POWERBOX.

Uživatelský avatar
Kcko
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 07.09.2008 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Kcko »

Fido-1 píše:Jinak tohle téma se jmenuje "Názor na Chiptuning", a já neudělal nic jiného, než napsal svůj názor, tak nevím, proč jsi mě hned napadl a ještě k tomu křivě, že tady ve třech příspěvcích reklamuju POWERBOX.
To se omlouvám, špatně jsem si to přečetl. Za vším ostatním si stojím a zcela jistě se k tomu vyjádří uživatelé, kteří čiptuning provozují nebo ho na své auto použili. A tím myslím pravý čiptuning (zásah do sotwarové mapy).
http://www.rjwebdesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (Tvorba webových prezentací, E-shopy, CMS, Portály ...)

kucerad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 10.02.2010 17:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od kucerad »

Čaute,VWčáci ,mám Golfa IV 85kw TDI,má najeto 281000,chtěl bych se zeptat co byste řekli na čip auta?Na nějakých 105kw.Díky za reakce

Uživatelský avatar
powerhunter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 25.08.2010 21:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od powerhunter »

Nejde ani o to, kolik to má najeto, spíš o to, jak na tom ten motor je. Smůla je, že zrovna 85kW TDI neni zrovna spolehlivej motor už od výroby. Ale kdyby si to pořádně zkontrolovalo, tak proč ne. Ale v tvém případě, bych se nejdřív zaměřil na nějakou údržbu a až potom chip.
Chiptuning - Diagnostika - Budiky - IMMO
tel.: 607 40 90 90
Chiptuning, diagnostika
Motto: JE LEPŠÍ TO DRŽET VE VOTÁČKÁCH, NEŽ SEDĚT DOMA NA GAUČI.

Uživatelský avatar
Dobytek96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 20.09.2011 17:32
Bydliště: Vysočina

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Dobytek96 »

cus, ja mam taky v planu nachipovat svoje auto, ale porad si nejak nejsem jistej, jestli se mi potom neco kvuli tomu chipu nerozbije... Mam GIV tdi 96 kw 310 nm, ma to najeto poctivych 258 000 km. Na netu jsem nasel i to, ze muze byt ruzne vysoka uroven toho jak RJ upravej.. Nejakej ten stred by byl asi 116 kw a kroutak kolem 370 nm. Co myslite, vydrzi to spojka? a tak nejak celkove, nebude to mit vliv na zivotnost motoru? taky nechci aby to hulilo jak nektery ty umelci na silnici... :D diky za nazory, jsem v tomhle amater
VW Golf IV 1.9 TDI PD ASZ 120 kW 374 Nm Highline EGR OFF, KAT OFF

Uživatelský avatar
Kcko
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 07.09.2008 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Kcko »

Já mám na cca 120kW a spojka šla do kopru (ale asi byla načatá), nová to utáhne v pohodě.

Takže pokud není nějak zhuntovaná tak vydrží, v opačném případě můžeš začít objednávat :D
http://www.rjwebdesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (Tvorba webových prezentací, E-shopy, CMS, Portály ...)

Uživatelský avatar
Dobytek96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 20.09.2011 17:32
Bydliště: Vysočina

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Dobytek96 »

ja nejaka moznost jak bych zjistil v jakym je stavu? samozrejme abych ji nemusel pracne vyndavat.. :D jinak jakykoliv problemy pri razeni, rozjezdu atd. nepozoruju. Snad mozna jen, ze mi jde poustet pedal spojky trochu vic ztuha oproti treba brachovymu autu...
VW Golf IV 1.9 TDI PD ASZ 120 kW 374 Nm Highline EGR OFF, KAT OFF

Uživatelský avatar
Johny_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 25.02.2012 11:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Johny_cz »

kuba4you píše:
Bilyb píše:Ahoj, chtěl bych si nechat načipovat mého Passata 1.9 TDI 85Kw ale pár lidí z mého okolí mě od toho odrazuje, tak bych rád znal něké vaše názory pořípadě vaše zkušenosti. Tvrdí mi že se u načipovaných TDI propalují písty a celkově že motor dostane nafrak. Já osobně si myslím že se to projeví pouze na spojce protože přeci jenom přenos většího kroutícího momentu dá určitě víc zabrat spojce. Takže prosím o vaše názory a zkušenosti. Díky Bilyb.
mám načipovano z 85 na 114kw a není problém mohu jen doporučit, jen si to nech udělat u někoho kdo tomu rozumí a má brzdu :wink:
Chip o navýšení 29 KW? pochybuju. Máš to nějak doložené?
Obrázek
.:R32 deep blue pearl

venca198
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.12.2010 21:11

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od venca198 »

zdravim chtěl jsem se zeptat jetli nemáte někdo zkušenosti s firmou bitpower.

Uživatelský avatar
Dobytek96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 20.09.2011 17:32
Bydliště: Vysočina

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Dobytek96 »

ja osobne neznam.. ale radsi bych to v tomhle nepokousel a jel za nekym kdo uz ma neco za sebou ;) Treba ja si chip nemuzu vynachvalit :)
VW Golf IV 1.9 TDI PD ASZ 120 kW 374 Nm Highline EGR OFF, KAT OFF

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od Mirek.Sluka »

Ja uvažuji o firmě http://www.mereni-vykonu.cz" onclick="window.open(this.href);return false; Znate ji nekdo, mate s ni zkusenosti? Nekde jesem tu cetl par dobrych ohlasu a za tu cenu mi to auto proklepnou pred I po na brzde a samozřejmostí je zkusebni jizda. Mam pastiku 96kw. A chci to nechat udelat poradne od zkusene firmy at mam jistotu.
Naposledy upravil(a) Mirek.Sluka dne 18.03.2013 11:24, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od motorpower »

Panebože , už zase mají slevu. / každý týden/ :D no nekup to
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od campagnolo »

Pokud mam na jednotce nejakou Tuningovou upravu a presto chci v servisu zkontrolovat zda mam aktualni SW jednotky, muze servis nejak nahrat soft aby se nepremazal "upraveny" soft.

Slysel jsem ze par lidem se pri podobnym update v autorizaku premazaly upravy na puvodni tovarni hodnoty, pripadne se "kousla" cela jednotka.

Slysel jsem ze i autorizak umi pracovat v rezimu "neautorizovany" servis, ale nevim, zda umi aktualizace jednotek nahrat, aniz by premazal "tuning"??

automototechnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 06.12.2011 01:14
Bydliště: Praha

Re: Názor na Chiptuning ?

Příspěvek od automototechnik »

Jakákoli aktualizace smaže úpravu, jak by to asi fungovalo, že by si dostal novej SW a přitom by ti tam zůstal starej?

V autorizáku říct - NEFLASHOVAT

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“