Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Robin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10.12.2011 11:46
Bydliště: Uherský Brod

Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od Robin »

Zdravím,
potřeboval bych poradit ,kde koupit a hlavně jaký kabel pro Vag diagnostiku na Sharan 2005/11 :?:
Kamarád má Vag-com, ale kabel jen do roku 2004.
Bádal jsem a jestli se nemýlím, potřebuji Hex-can kabel?
Může mi někdo poradit kde sehnat a jaký přesně kabel, třeba i čínu tak do 2000kč.

moc díík :wink:
VW Sharan II PD 85 KW

Uživatelský avatar
tankista
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 446
Registrován: 01.11.2010 18:42
Bydliště: Ostrava city

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od tankista »

asi o 10 řádku níž
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=98&t=217981" onclick="window.open(this.href);return false;
Touran 1,4 tsi 103kw 1t2
golf plus 1,6fsi

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od kubenec »

Robin píše:Zdravím,
potřeboval bych poradit ,kde koupit a hlavně jaký kabel pro Vag diagnostiku na Sharan 2005/11 :?:
Kamarád má Vag-com, ale kabel jen do roku 2004.
Bádal jsem a jestli se nemýlím, potřebuji Hex-can kabel?
Může mi někdo poradit kde sehnat a jaký přesně kabel, třeba i čínu tak do 2000kč.

moc díík :wink:
Na Sharana (7M) stačí KKL-USB a VAG-com 304. Projdi Aukro.
HEX-can je potřeba až na NEW Sharana (7N)

Robin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10.12.2011 11:46
Bydliště: Uherský Brod

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od Robin »

kubenec píše:
Robin píše:Zdravím,
potřeboval bych poradit ,kde koupit a hlavně jaký kabel pro Vag diagnostiku na Sharan 2005/11 :?:
Kamarád má Vag-com, ale kabel jen do roku 2004.
Bádal jsem a jestli se nemýlím, potřebuji Hex-can kabel?
Může mi někdo poradit kde sehnat a jaký přesně kabel, třeba i čínu tak do 2000kč.

moc díík :wink:
Na Sharana (7M) stačí KKL-USB a VAG-com 304. Projdi Aukro.
HEX-can je potřeba až na NEW Sharana (7N)
Dík,za odpověď...
jen se chci ještě zeptat ,jestli je to na 100% kkl-usb,jelikož v převážné věčině píšou ,že kabel funguje pro VW jen do roku 2004??? :blush:
Už bych ho chtěl mít doma,ale mám strach ,že objednám něco na H.... :sorry:
Dík
VW Sharan II PD 85 KW

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od Hans76 »

Ber to tak, že KKL stojí jen cca 280,- Kč a prodat ho můžeš vždycky. U HEX CANu je to horší (cena).
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od kubenec »

Robin píše: jen se chci ještě zeptat ,jestli je to na 100% kkl-usb,jelikož v převážné věčině píšou ,že kabel funguje pro VW jen do roku 2004??? :blush:
Dík
To je pravda u vozidel, která po tomto roce prošla celkovou modernizací nebo byla představena jako nový model. Myslím tím něco jako Golf IV a následně Golf V. To jsou úplně jiné auta.
Sharan se dělal od roku 2000 stejný až do záčátku výroby nového modelu, pouze v roce 2003 prošel faceliftem, ale pořád stejné auto. Stejně na tom byla Octavia I a Tour. S příchodem II v roce 2005 se pouze přejmenovala na Tour.
Doufám, že jsem to popsal přehledně.

Robin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10.12.2011 11:46
Bydliště: Uherský Brod

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od Robin »

čau Chlapáci,
tak jsem objednal to usb kkl,ale dnes jsem ještě procházel fórko a narazil jsem na nějaké příspěvky:

citace:

Mě připadá že sou tady samý natvrdlí,tim se nechci nikoho dotknout,ale když člověk bude pozorně číst a hledat,tak mu snad musí bejt všechno jasný ne?
19-gateway je řj která jakoby převádí K-line na can bus,ale je to jenom na komunikaci mezi řídícíma jednotkama v autě.
Když už si to měl napíchnutý a zjistil si tento poznatek,tak jak to že nevíš co si měl za kabel?
Nebo proč ti to nevysvětlil ten co ti to napíchnul?
Na sharana roku 2001 ti stačí obyč kabel,čili s K-Line NE HEX-CAN,ten se používá u vozů od roku výroby 2005 takže máš 4 roky rezervu,pokud dobře počítám.
Týká se to aut jako OII,GV,tuareg a já nevim jakejch ještě.
Doufam že už to všichni pochopíte a když ne,tak snad Vám víc poví třeba toto http://www.motordiag.cz/motordiag/motordiag/uvod/" onclick="window.open(this.href);return false;.

nebo:

VW, SKODA , SEAT , AUDI do roku 2004 +/ - staci na diagnostiku kabel KKL USB. od 2004 HEX - CAN kapišto ? akorat na starsi vozy napr. golf 3 je treba koupit redukci , ma jinou zasuvku ( 2x2 )

tak teď newím jestli jsem někoho tady poslechl dobře....pak dám vědět popř. poděkuju :baseball:
VW Sharan II PD 85 KW

Robin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10.12.2011 11:46
Bydliště: Uherský Brod

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od Robin »

Tak dnes mi došel ten KKL,hned jsem šel zkoušet a tak jsem zjistil,že jsem si měl poradit sám jelikož bych objednal Hex-can.KKL na 2005 sharan nejde :!: Vag píše,že HEX rozhraní nenalezeno!
Tímto bych chtěl poděkovat všem co mi tak radili :baseball: :potlesk:
Mám o starost víc prodat KKL-usb :(
VW Sharan II PD 85 KW

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od tornado1 »

ty jsi úplný magor!! tobě stačí KKL kabel, jenom neumíš nainstalovat VAG a propojit s počítačem
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od tornado1 »

v nastavení zařízení se podívej na jaký com port se ti nainstaloval virtual usb a ten zadej do programu!! a ještě řekni jaký program s tím používáš!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od tornado1 »

Robin píše:čau Chlapáci,
tak jsem objednal to usb kkl,ale dnes jsem ještě procházel fórko a narazil jsem na nějaké příspěvky:

citace:

Mě připadá že sou tady samý natvrdlí,tim se nechci nikoho dotknout,ale když člověk bude pozorně číst a hledat,tak mu snad musí bejt všechno jasný ne?
19-gateway je řj která jakoby převádí K-line na can bus,ale je to jenom na komunikaci mezi řídícíma jednotkama v autě.
Když už si to měl napíchnutý a zjistil si tento poznatek,tak jak to že nevíš co si měl za kabel?
Nebo proč ti to nevysvětlil ten co ti to napíchnul?
Na sharana roku 2001 ti stačí obyč kabel,čili s K-Line NE HEX-CAN,ten se používá u vozů od roku výroby 2005 takže máš 4 roky rezervu,pokud dobře počítám.
Týká se to aut jako OII,GV,tuareg a já nevim jakejch ještě.
Doufam že už to všichni pochopíte a když ne,tak snad Vám víc poví třeba toto http://www.motordiag.cz/motordiag/motordiag/uvod/" onclick="window.open(this.href);return false;.

nebo:

VW, SKODA , SEAT , AUDI do roku 2004 +/ - staci na diagnostiku kabel KKL USB. od 2004 HEX - CAN kapišto ? akorat na starsi vozy napr. golf 3 je treba koupit redukci , ma jinou zasuvku ( 2x2 )

tak teď newím jestli jsem někoho tady poslechl dobře....pak dám vědět popř. poděkuju :baseball:
Touareg hex-can až od 2007!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Robin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10.12.2011 11:46
Bydliště: Uherský Brod

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od Robin »

tornado1 píše:v nastavení zařízení se podívej na jaký com port se ti nainstaloval virtual usb a ten zadej do programu!! a ještě řekni jaký program s tím používáš!
nainstaloval se na com 4 když v Vag com dam com 4 a test tak mi píše ,že port je ok a hex nenalezeno....
používám Vag com 409cz...
VW Sharan II PD 85 KW

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od tornado1 »

hex ani nemůže být nalezeno protože nemáš hex kabel!!!! vag-com 409 je blbost, s 304 bude fungovat bez problémů.. tak tady nepiš nesmyslné informace že na sharan 2005 nefunguje!!!! problém je v tom že to neumíš nastavit.. kubenec se ti snažil poradit, ted se na tebe vykasle!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Robin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10.12.2011 11:46
Bydliště: Uherský Brod

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od Robin »

tornado1 píše:hex ani nemůže být nalezeno protože nemáš hex kabel!!!! vag-com 409 je blbost, s 304 bude fungovat bez problémů.. tak tady nepiš nesmyslné informace že na sharan 2005 nefunguje!!!! problém je v tom že to neumíš nastavit.. kubenec se ti snažil poradit, ted se na tebe vykasle!


Ok tak už to fičí :pleasantry:
omlouvám se,za ukvapivé zprávy....problem byl jen v nových ovladačích pro kabel :|
Sorry všem, a moc díík.snad se tolik nestalo... :blush: :blush: :oops: :oops:
VW Sharan II PD 85 KW

ladoos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.06.2014 20:52

Re: Pomoc při koupi kabelu pro diagnostiku VAG (Sharan 2005)

Příspěvek od ladoos »

zdravim jaky kabel mam koupit mam vw sharan r.2003 kw85 nafta 1.9 chtel bych si vymazat chyby a upravit palubni pocitac

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“