ChipTuning - KESS nebo MPPS

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Kostel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.10.2011 22:07

ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od Kostel »

Zdravím,

poradil by mi někdo, popřípadě se podělil o své zkušenosti, kterou variantu zvolit, KESS nebo MPPS?

Jde mi o co největší univerzálnost vůči značkám a modelům.



Díky za každou radu a zkušenost!

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od motorpower »

.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

miroslavhajek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.03.2013 08:28

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od miroslavhajek »

Je to smutný ale nikdo ti nic neporadí. každej ti jen napíše: Nesahej do toho, nebo nech si to udělat od někoho kdo tomu rozumí (nejlíp u mě....) a tak podobně. Je to tak na všech forech ohledně chiptuningu. Je to opravdu hnus.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od tornado1 »

tak proč mu neporadíš ty?? hnus je přesně to co píšeš, nechtěl by jsi náhodou nachipovat auto zadarmo a k tomu plnou nádrž?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od Buresmil »

KESS neznam MPPS mam a spokojenost ale skousel jsem jen na VW a na starsi modely. Pokud chces radu musi ju popsat konkretne (aby se dalo strucne a jasne odpovedet) jinak niky nikdo nenapise kazdej chce totiz hlavne rezovat love vo tom to v dnesni dobe je.
Kdo brzdí Ten prohrává.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od motorpower »

Buresmil píše:KESS neznam MPPS mam a spokojenost ale skousel jsem jen na VW a na starsi modely. Pokud chces radu musi ju popsat konkretne (aby se dalo strucne a jasne odpovedet) jinak niky nikdo nenapise kazdej chce totiz hlavne rezovat love vo tom to v dnesni dobe je.
A nejvíc na tom rejžuješ vlastně ty. MPPS určitě originál nemáš. Takže čínu za pár tisíc. My co to děláme déle máme originály taky za pár, ale set tisíc. Takže tím, že začneš nákupem číny a CDčka se soubory a somrováním informací chceš dohnat to jedinné, co máme navíc a to jsou zkušenosti. Asi už chápeš/ chápete/ proč jsme málomluvní...tedy pokud jde o tohle téma. :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

automototechnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 06.12.2011 01:14
Bydliště: Praha

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od automototechnik »

miroslavhajek píše:Je to smutný ale nikdo ti nic neporadí. každej ti jen napíše: Nesahej do toho, nebo nech si to udělat od někoho kdo tomu rozumí (nejlíp u mě....) a tak podobně. Je to tak na všech forech ohledně chiptuningu. Je to opravdu hnus.
to si asi děláš pr**l, že? Máš jeden příspěvěk a ještě tady takhle chytračíš? To co si napsal, fakt nejde ani komentovat... Už tě vidim, jak by ses něco učil X let, investoval statisíce a potom každýmu řekl, jak si všechno udělat sám a řikáš tomu hnus. Odkud si spadnul, proboha?
Buresmil píše:KESS neznam MPPS mam a spokojenost ale skousel jsem jen na VW a na starsi modely. Pokud chces radu musi ju popsat konkretne (aby se dalo strucne a jasne odpovedet) jinak niky nikdo nenapise kazdej chce totiz hlavne rezovat love vo tom to v dnesni dobe je.
MPPS máš samozřejmě originál, že?
Za 2. můžeš mi prosím tě říct, co do aut nahráváš za SW? Když nemáš ani základní znalosti o flasherech, tak určitě nebudeš mít znalosti o úpravě softwaru, takže tam leješ mapy z CD a různě stažený z netu a řikáš tomu profesionální chiptuning. Na tvou obranu, takovejch je 99% firem v ČR a každej jsou cca 2 až 3 nový, takže přeji hodně štěstí.

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od Buresmil »

Nechpu proc se do me navazite. Nikomu nic nenabizim nic neprodavam jen jsem dal drobnou radu. Jestli mam neco origo nebo nee je moje vec a kolik jsem do toho vrazil penez je taky moje vec. (jem mimo mam veci origo i neorigo). K tomu jestli umim upravovat mapy tak umim asi ne tak dobre jako ti co se tim zivi ale vim kde co a jak. Pokud by nekdo odemne chtel upravu tak ji nedelam ale upravu bych koupit (nejake uz mam od Svobody). Auta mam jako konicek ne na podnikani. Za posledni rok jsem si konickem vydel cca 1500,- Ale komu muzu tomu pomuzu klidne zadara neni dobre za vse chtit hned zaplatit pokud to mam jako konicek a nevim vse.
K tomu ze nikdo nechce davat info je to dano dobou za doby kdy napr STUalarm prodaval pouye kabely na mobilni telefony kazdej radil kazdymu protoze to bylo pro vsechny nove tet je hold jina doba.
Kdo brzdí Ten prohrává.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od motorpower »

Nenavážel jsem se, ale odpovídal a vysvětloval. Ty radit můžeš protože ještě nic nevíš, až se k něčemu prokoušeš, budeš to vidět úplně jinak. Jako hobby mám zedničinu- jednou jsem obsluhoval míchačku a jednou bednil...pokud by jste potřebovali zadarmo poradit se stavbou, tak s tím nemám problém. Jen mám obavy, že si většina poradit nenechá.
/ no...asi uděláte dobře/
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od Buresmil »

motorpower píše:Nenavážel jsem se, ale odpovídal a vysvětloval. Ty radit můžeš protože ještě nic nevíš, až se k něčemu prokoušeš, budeš to vidět úplně jinak. Jako hobby mám zedničinu- jednou jsem obsluhoval míchačku a jednou bednil...pokud by jste potřebovali zadarmo poradit se stavbou, tak s tím nemám problém. Jen mám obavy, že si většina poradit nenechá.
/ no...asi uděláte dobře/
Nachapu jak muzes o nekom vedet jestli neco vi nebo ne kdyz ho neznas. Psal jsem ze auta mam jako konicek. To ze se treba zivim elektronikou to nevis. O tom co vim o autech taky nemuzes mit ani tuseni, navic na to mame rozdilnej pohled. Ty se tim zivis (asi toho v tomto smeru budes vedet vic nez ja) ale ja se na to divam z pohledu ze tady na foru radim narozdil od tebe.
Kdo brzdí Ten prohrává.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od tornado1 »

píšeš kraviny... chceš říct že Petr tady na foru neporadí??? to je úplný nesmysl
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od motorpower »

Buresmil....napiš co děláš?? Myslím jako zaměstnání. Pořád nechápeš.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od Buresmil »

Vsechno je tu uz dost OT takze pokud neco tak prez SZ
Kdo brzdí Ten prohrává.

paricek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 07.08.2008 00:56

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od paricek »

kup si fgtech v52 a spostu volnyho casu na uceni, po 5mesicich furt vim skoro h***o, ale na nezkurveni svyho auta to staci.

mikešik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 06.06.2011 20:05

Re: ChipTuning - KESS nebo MPPS

Příspěvek od mikešik »

Ahoj Já mám KASSE V2 a maká dobře nikdy zatím nebyl problém jak při vyčtení tak ani zápisu do RJ. MPPS ten jsem zatím neskoušel takže úpravám map zdar Sharan 4Motion origo 85 kW po úpravě 112kw 416nm

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“