Ovladač

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Odpovědět
Matt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Ovladač

Příspěvek od Matt »

Ahoj,
mám kabel OBD II kabel Fast KKL - USB + VAG 304 CZ.Potřebuji sehnat ovladač pro win7.
Ovladač mám jen na XP,ale ten asi nebude fungovat.
Díky zarady

Uživatelský avatar
Pancho159
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 25.06.2012 21:19
Bydliště: Strakonicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač

Příspěvek od Pancho159 »

Jestli se nepletu, tak na Win7 to nejde, musíš použít virtuální PC, třeba XP Mode
Obrázek
B5 Variant 1.9 TDi PD 85kW AJM; EGR off
Život není o tom, že tvé srdce bije, ale že bije pro někoho. (Pancho159)

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Ovladač

Příspěvek od Jarda S. »

pleteš na W7 to jede, jak na to ale netušim mě se ovladač nainstaloval sám při připojení 8O
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
Pancho159
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 25.06.2012 21:19
Bydliště: Strakonicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač

Příspěvek od Pancho159 »

Máš pravdu, mě se taky pod Win7 našel ovladač sám. Ale já potřebuju XP Mode pod Win7 64bit. Nenašel jsem návod jak to rozchodit bez toho.
Obrázek
B5 Variant 1.9 TDi PD 85kW AJM; EGR off
Život není o tom, že tvé srdce bije, ale že bije pro někoho. (Pancho159)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Ovladač

Příspěvek od tomas.nemo »

a zkoušel jsi přez vlastnosti pustit v režimu kompatibility XP SP3?
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
Pancho159
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 25.06.2012 21:19
Bydliště: Strakonicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač

Příspěvek od Pancho159 »

Zkoučel, ale ani to nepomohlo tenkrát
Obrázek
B5 Variant 1.9 TDi PD 85kW AJM; EGR off
Život není o tom, že tvé srdce bije, ale že bije pro někoho. (Pancho159)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Ovladač

Příspěvek od tomas.nemo »

Win7 64bit mě taky blbnul s mnoha programy. Proto jsem ho komplet odinstaloval a nahodil 32bit a mám klid:-)
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
Bohumil27
Člen klubu
Příspěvky: 6
Registrován: 18.04.2014 17:39
Bydliště: Ohnišťany

Re: Ovladač

Příspěvek od Bohumil27 »

Stručný návod jak nainstalovat XPmod.
Budeme potrebovat Windows Virtual PC (proste PC s WinXP na vasem PC, tvari se dalsi progam), ten stahneme zde :arrow: http://www.ulozto.cz/xKorEWg/windowsxpmod-rar" onclick="window.open(this.href);return false;
Soubor stahneme, rozbalime, nejprve nainstalujeme soubor s nazvem WindowsXPMode_cs-cz, a restartujeme. následně (POZOR na tuto aktualizaci 2xklepnout myší) Windows6.1-KB958559-x64-RefreshPkg(VirtualPC) a postupujeme podle průvodce na obrazovce, následně opět restartujeme. Po restaru klepneme na START-Všechny programy vyhledáme složku Windows Virtual PC a v té složce je XPmod který už stačí jenom nainstalovat mě trvalo nainstalování XPmodu cca 30min (kvůli stahování aktualizací)
:!: pozor, virtual pc nefunguje na Win7 home, je potřeba udělat upgrade a to tim, že se do Windows vloží nové licenční číslo, např. pro Win7 ultimate, video návod je např zde :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=Mb4v9vP3tNA" onclick="window.open(this.href);return false; pochybuju ale, že někdo home verzi použiva
Po nainstalovani Virtual PC, stahneme ovladace ke KKL kabelu, ty jsou zde :arrow: http://www.ulozto.cz/xRyNcyh/drive-rar" onclick="window.open(this.href);return false; (uz jsem parkrat videl, ze dodane ovladec ke KKl kabelu nefunguji, tyhle mam odskousene :-) )
Dale si stahneme VAG 304, zde :arrow: http://www.ulozto.cz/xiUSji2/vag-com-ih" onclick="window.open(this.href);return false; ... cni-cz-rar
Vse rozbalime a ulozime nekam na zalozni disk, ci na flashku (na vas puvodni disk C, se virtual PC nedostanou)
Pokud vše mame, spustime virtual PC, pripojime kabel k pocitaci (pozor, ve virtual PC se museji zarizeni USB rucne pripojit, to se dela pres listu uplne nahore, tam je zalozka rozhrani USB)
Ted uz jen nainstalovat ovladace (instaluji se ve virtual PC, nikoliv ve Win7), spusti VAG, ten mozna nastavit a aktivovat. tak takhle jsem to dělal já a maká to v poho. Ještě jednu věc když stáhnete a rozbalíte ten XPmod, tak tam jsou 2 aktualizace aktulalizaci Windows6.1-KB977206-x64 nedávejte ta není na Win7 x64. Dejte tu druhou a nezapomeňte na ní 2x kliknut
Bobo

Uživatelský avatar
Pancho159
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 25.06.2012 21:19
Bydliště: Strakonicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovladač

Příspěvek od Pancho159 »

Víš v čem je problém blbých zlodějů návodů?......V tom, že používají jen Ctrl+C, Ctrl+V a nepoužívají hlavu.
Obrázek
B5 Variant 1.9 TDi PD 85kW AJM; EGR off
Život není o tom, že tvé srdce bije, ale že bije pro někoho. (Pancho159)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Ovladač

Příspěvek od majrek001 »

ovladače se dají nainstalovat docela v pohodě na WIN 7 64-bit a fungují mě na něm všechny kabely (s WIN 8.1 64-bit už to tak slavné není)
podívej se do infa o HW v podrobnostech najdeš VID a PID a podle toho najdeš ovladače pro 64-bit


zkus si sehnat VCDS lite tam by měl jít i KKL kabel i na W7 64-bit


a k tomu XP mode jde rozchodit i na W7 64-bit home premium jen je potřeba použít jiný soft pro virtualku třeba VMLite Workstation, ale ta práce je taková divná kolikrát se nechce připojit kabel do virtualky atd.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“