Kde koupit originál kabel?

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Odpovědět
Jospaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 07.03.2014 21:50

Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od Jospaa »

Ahoj klubáci. Chci pořídit origo diagnostiku na koncern. Prosím vás o rady kde jste kupovali. Nechci narazit na nejaký klon. díky za príspevek. Nikde jsem to tu nenašel. Nebo špatně hledám?
Co třeba http://www.auto-diagnostika.cz/autodiag ... -+-HEX-CAN" onclick="window.open(this.href);return false;
máte nekdo zkušenost? díky za info.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od FandaTDI »

Tohle by snad měl bejt originál, Svoboda ho má za stejnej peníz... Můžeš se zkusit zeptat ještě např. zizuzidana

Jospaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 07.03.2014 21:50

Re: Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od Jospaa »

Svoboda to je ten co prodává tento kabel. Nekdo nejaké zkušenosti?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od FandaTDI »

nevim kam jsem koukal, ale měl jsem za to, že tam je jinej link... :?
Zkušeností je dost, stačí hledat... namátkou třeba tohle :wink: :

Kód: Vybrat vše

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=146432&highlight=&sid=8167b6077f4e530c5e4e7fa11cb34922
I když "teoreticky" ( :wink: ) by měla bejt u tý profi verze (a možná i když to koupíš přímo od něj...) aspoň lepší podpora...

Jospaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 07.03.2014 21:50

Re: Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od Jospaa »

Tím si naznačil že mám koupit čínu.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od FandaTDI »

Když to bereš takhle ... tak ze mě děláš blbce, že mam origo (a neživim se tim...) :-D Ale jak chceš ... Já jen řikam, že se mi moc nelíbí politika Ross-techu, kterou cz zastoupení "vyšperkovalo" ne v podpoře, ale v boji proti někomu, kdo je v lecčems předčil (což, pokud v automotive/opravárenství děláš, možná poznáš/poznal jsi i bez koupi klonu ... kdo ti pak zaplatí čas vysvětlování něčeho, co je jen bič bez cukru a ve finále se tě netýká a po zkušenostech bys raději, kdyby to tak zůstalo, hmmm??? ;-) ), navíc ne přímym, ale jen zastrašováním zákazníků, narozdíl třeba od Netechu, jejichž přístup kvituju a za tu aktualizaci bych raději zaplatil jim ...
Já myslel, že chceš mít přehled, těžko říct, jestli to máš pro podnikání, ale když na koncern, tak asi ne jen pro svý auto a jsou samozřejmě i jiný, více či méně lepší/horší varianty, ať už třeba SuperVAG, VAS/Odis, e4t ... prostě všechno se odvíjí od toho co a na jak novejch autech chceš dělat a kolik jsi ochotnej investovat, příp. jaký máš zdroje informací pro práci s různejma nástrojema ;-)

Jospaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 07.03.2014 21:50

Re: Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od Jospaa »

Nedělám z tebe blbce. Takže podle toho co sem se dočetl tak klon umožnuje více funkcí než origo. Chápu tu chujovinu dobře? Mám to samozřejmě pro využití v servisu. Chci nečím začíl a koncern je jedna z nejnavštevovanějčích značek. Sám tomu holduji.
Snažím vysledovat kde jste origo kabel zakoupili a zda ste byli spokojeni. Vím že je potřeba samozřejmě více kabelů tak se snazím maličko vyčuchat kterým mám začít.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od FandaTDI »

Asi takhle...pokud klon, musim rozumět hw provedení a tomu, co v uživatelskejch příručkách nenajdeš a veškerou zodpovědnost nesu prostě sám ... ono v podstatě podobnou politiku se snažej držet i výrobci/distributoři origo, ale přecijen jsi jako podnikatel o malinko víc krytej (min. "jménem" firmy, od který tu diag. koupíš, pokud je prokazatelný, že chyba neni jinde...)
Já začínal u "čistokrevnýho" "noname" kkl kabelu a dneska bych "na zkoušku" byl klidně pro nějakej multi (o něco lepší než třeba LM...), nebudu jmenovat, abych tu nebyl zas z ničeho nařčenej, ale ti co vědí, vim o čem mluvim, každopádně pro seriózní práci je potřebná znalost min.technický angličtiny/němčiny, jinak přeplatíš za bůhvíjaký překlady čehosi...
asi tolik k tomu...

Uživatelský avatar
skoda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.05.2011 21:55

Re: Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od skoda »

Uživatel zizuzidan z DP fora ;)
velká spokojenost super domluva ;)

zsdd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.08.2015 07:32

Re: Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od zsdd »

radsej kabel od samiho, predava kable za velmi priatelne ceny a ten isty kvalitny hw ako original: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?t=30834

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od swenak »

FandaTDI: Co je špatné na politice RT? To, jaké je CZ zastoupení nemá nic s jejich politikou. Aktualizace zdarma, podpora na fóru RT je super a s prodejci v CZ se bavit nikdo nemusí (už jenom to, že EN verze je již 15.xx a CZ 12.xx mluví za vše). Blbé je, když má někdo provblém s angličtinou, ale to se dá snad taky řešit.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od FandaTDI »

swenak: No je pravda, že oproti jinejm je ještě zlatá, ale štvou mě hlavně .clb , ačkoliv chápu, že si to hlídaj a že ten jejich "reverse engineering" nechtěj nechávat nekódovanej, ale číňani nebo rusové si s tim uměj poradit (někde jsem taky zahlídl něco na dekódování, ale to už je zas zbytečně pracný kvůli "přípravě"). tj., že bez auta/offline je pro běžnýho uživatele komplikovaný si zjistit např. co která jednotka umí a/nebo říct zákazníkovi jestli to či ono vlastně v jeho případě půjde (byť máš třeba autoscan), apod. ... Jinak jejich stránky a online podpora, popř. i wiki je fajn a taky chápu, že chtěj mít nějakou zpětnou vazbu (taky už jsem jim posílal zmapovaný nějaký jednotky s Debug level 2, autoscany, apod.) a tim vlastně nabídnout zákazníkům víc info, než jsou schopný zjistit vlastníma silama... takže neni tak moc na co si stěžovat, natož když člověk vidí ty automobilkama podporovaný a/nebo multi diagnostiky, i ten Bosch je v lecčems míň schopnej (i když víc "blbuvzdornej" a bez informací/znalostí, co s VCDS děláš to tak vypadat nemusí) ...

Uživatelský avatar
Marien
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.09.2015 12:56
Bydliště: zlínsko

Re: Kde koupit originál kabel?

Příspěvek od Marien »

Já koupil tady

Kód: Vybrat vše

http://www.robeko.cz/katalog/diagnostika-osobni-19/skoda-vw-audi-seat-23/
...
TDi 1.9/66

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“