Nefunkční VAG kabel

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libanec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Nefunkční VAG kabel

Příspěvek od Libanec »

Ahoj,

potřeboval bych poradit s nefunkčním kabelem (HEX-CAN USB + Soft VAG-COM 704.1 CZ). Až do teď pracoval perfektně (cca 8 let). Dost jsem ho půjčoval i kamarádům a tak se stalo, že se mi vrátil a po připojení do USB v PC ho počítač nenacházel (jakoby v USB nebyl připojen). Trochu jsme s kámošem googlili a našli jsme postup, jak to "opravit". V podstatě jsme přepsali obsah epromky (http://hex.kvalitne.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;). V tu chvíli kabel zase nachází systém Windows, ale už nefunguje tak jako předtím. Některé auto načte, některé ne a nejde na řídících jednotkách cokoliv měnit. Občas musím znovu přepsat epromku, protože ho windows opět nenachází. Podle mě ten firmware, který jsme tam vrazili není to pravé ořechové pro můj kabel.
Nemáte s tímto problémem někdo zkušenosti a tím pádem i radu, jak to opravit?
Případně, doporučíte jaký VAG kabel a kde koupit, abych opět mohl načítat a mazat chyby a sem tam něco změnit v konfiguraci ŘJ? Nechci žádný čínský šit.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nefunkční VAG kabel

Příspěvek od Graun »

Zřejmě Ti nějaký kamarád při připojení použil nevhodné ovládače nebo verzi softwaru, které způsobily blokaci a tím zničení kabelu.
Pokud nechceš nějaký čínský šít, jak píšeš, tak si kup zde inzerovaný ofic HEX kabel od Motopower (Petr) za 8.2k CZK

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“