Diagnostika Golf IV

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jehla23
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 15.05.2018 23:08

Diagnostika Golf IV

Příspěvek od Jehla23 »

Ahoj, mám Golfa 4 z roku 2003 a rád bych zase pořídil diagnostiku + možná si tam něco doprogramoval atd. pokud to bude možné. Mám výbavu Pacific s polodotem, předpokládám, že jednotka bude té 3. generace, ale nekoukal jsem. Je rok 2018 a já měl před 7 rokama Fabii, kabel jsem měl modrý tuším KKL s FTDI čipem a VAG tuším 3.04 a doost jsem z toho vypadl, připadám si jako ve španělské vesnici :D . Proto bych se chtěl informovat zda stále lze program sehnat, zda šlape pod W7 a není potřeba mít prostředí Win XP, kterou verzi doporučujete? Na progamování takových věcí jako okna přes DO či dojezd v palubním PC potřebuji jaký program a zda frčí také pod W7? A asi nejdůležitější, jaký kabel? Co si pamatuji, tak ten co jsem měl na programování nedoporučoval snad nikdo. Je dnes doba jiná existují dokonalejší alternativy za pár stovek co tohle zvládnou a které to jsou? Témata tu jsou, ale jsou už několik let stará a Golf 4 už dnes nejspíš tolik neletí a já bych rád měl aktuální info.

Díky moc :)
VW Passat B5 Variant 1,9 TDI 81kw 4x4
VW Passat B6 Variant 2.0 TDI 103kw 4x4
VW Tiguan Mk1 FL 2.0 TDI 127kw

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Diagnostika Golf IV

Příspěvek od majrek001 »

na GIV ti bohatě stačí tento kabel KKL ano 304/409 ti bude fungovat - zdroj třeba uloz.to - funguje na win7 bez problému i na 64bit verzi

ano máš komfortní systém 3.generace tedy i budíky immo 3

uděláš s tím téměř vše od dálkového ovládáni oken, přes staging (pokud máš vhodné budíky), rozsvícení rafiček po klíči, dojezd na nádrž atd. jen je potřeba si sehnat vhodný sw - na okna třeba MKM na budíky třeba vag commander 1,4 (hlavně si napřed dělej zálohy).
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“