jak vypnu cidlo stavu oleje?

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Odpovědět
Uživatelský avatar
ChciplejPasik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 23.09.2017 01:02

jak vypnu cidlo stavu oleje?

Příspěvek od ChciplejPasik »

caute borci, potrebujem pomoc. odkedy som kupil moju B5 tak mi po nastartovani furt blikala oranzova olejnicka na pristrojovke - "snimac oleje - do dilny". vo vagu som nasiel chybovy kod 00562 a ultimatne som zistil, ze na mojej B5 bol meneny motor, a vymenili ho za motor BEZ olejoveho cidla, ale nikto sa neobtazoval prekodovat RJ.. na forach som nasiel, ze by som mal zmenit hodnotu v "17 - pristrojovka -> 10 - prizpusobeni" a tam zmenit hodnotu pre kanal 39 z 1 na 0, aby si auto prestalo mysliet, ze vobec nejake cidlo oleja ma.. na kanal 39 mi ale napise, chyba: neni k dispozici...

ako to prosim vas vyriesit? je mozne nejak "vypnut" senzor stavu oleja? dik! btw je to B5 09/2000, motor AHU.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: jak vypnu cidlo stavu oleje?

Příspěvek od majrek001 »

překódovat servisní interval na QG0, ale možná ti to pak bude psát časem chybu v motorovce nebo alespoň na B5.5 pdčku to pak časem začne psát chybu, že je potřeba aktualizovat sw
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
ChciplejPasik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 23.09.2017 01:02

Re: jak vypnu cidlo stavu oleje?

Příspěvek od ChciplejPasik »

No to mi práve nejde :( soft coding hodnota vo vagu je 05145, pričom to štvrté číslo by mal byť interval podľa:
http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/vwmkIV.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sekcia instruments. Tak som to prekodoval na 05135, ale ta olejnicka mi furt bliká po otoceni kľúčom..

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: jak vypnu cidlo stavu oleje?

Příspěvek od majrek001 »

dej tam 05105 pokud tam máš budíky kde se servisní interval mění v kódování xxx?x
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
ChciplejPasik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 23.09.2017 01:02

Re: jak vypnu cidlo stavu oleje?

Příspěvek od ChciplejPasik »

to som rpave skusal ako prve, ale bohuzial na mieste xxx?x moze byt iba hodnota 3, 4 alebo 6, ine to nevezme.. asi tak, jak to pisu na tom ross-tech co som posielal vyssie:
Look at the fourth digit in the coding (Cylinders):

3 - No Service Interval (2002+ models)
4 - 4-cylinder (1999-2001 models)
6 - 6-cylinder (1999-2001 models)

Uživatelský avatar
ChciplejPasik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 23.09.2017 01:02

Re: jak vypnu cidlo stavu oleje?

Příspěvek od ChciplejPasik »

V elektrike sa moc nevyznam, ale napadlo mi, ci by sa tento problem nedal vyriesit aj inak - vobec neviem, na akom principe funguje cidlo hladiny oleja, ale naapdlo mi, ci to nie je riesene len nejakym odporom - pri plnom oleji je odpor cidla vacsi, ako pri prazdnom, alebo nieco take... a teda, ci by nestacilo zapojit namiesto cidla len nejaky rezistor s konstantnym odporom simulujucim plny stav oleja.

Neporadil by niekto? alebo som uplne mimo? :D

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“