druh kabelu VAG

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Odpovědět
Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

druh kabelu VAG

Příspěvek od dawenow »

Zdar pánové,
obracím se na Vás, ( nemám mnoho zkušeností s VAG ) potřeboval bych poradit jaký kabel včetně softwaru si koupit na zjišťování chyb, smazání, nastavení hodnot např. škrtící klapka..., na auto VW Golf IV r.v.98 1.6 74kW, nemám palubni PC, díky za každou radu,
( jaká je cena ????)

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: druh kabelu VAG

Příspěvek od Paskal »

Stači ti třeba OBD II kabel Fast KKL - USB...Mužu dodat i ze Softem =1700Kč :wink:

Uživatelský avatar
guu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: druh kabelu VAG

Příspěvek od guu »

Ještě k těm kabelům...
Jaké jsou jiné kromě OBD II? Mohl by příp. někdo, kdo se víc vyzná, napsat k čemu který slouží?
Díky.

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: druh kabelu VAG

Příspěvek od cendler »

guu píše:Ještě k těm kabelům...
Jaké jsou jiné kromě OBD II? Mohl by příp. někdo, kdo se víc vyzná, napsat k čemu který slouží?
Díky.
Paskasl se vyzná nejvíc, věř tomu :wink:
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: druh kabelu VAG

Příspěvek od Paskal »

guu píše:Ještě k těm kabelům...
Jaké jsou jiné kromě OBD II? Mohl by příp. někdo, kdo se víc vyzná, napsat k čemu který slouží?
Díky.
OBD II je Protokol (On-Board Diagnostics) je definovaný normami ISO9141, J1962, J1850 a ISO-15765 slouží k diagnostice systémů osobních automobilů.
Pak se to liši jen typama káblu který na co je....nebo co s ním chceš dělat. :)

Uživatelský avatar
Rony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: druh kabelu VAG

Příspěvek od Rony »

Tak mi v pátek dorazil ten OBD II kabel Fast KKL - USB od Paskala, funguje perfektně, o víkendu jsem sjel všechny auťáky (u všech mi to píše nějaké chyby, např. i blbosti typu chyba centrálu a stahování okýnek - stahovačku jsem měnil před půl rokem :D )

Pročetl jsem fóra, že s tímhle kabelem by měla jít přečíst i Epromka (kvůli vyčtení km), nechci nic měnit, jen vyčíst, postahoval jsem všechny možné prográmky ale nedaří se (některé chtějí nutně COM1, některé zase jen HEX kabel). Nemá někdo nějaký tip ? Jde to vůbec ?

Bilardos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 06.01.2008 16:26
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: druh kabelu VAG

Příspěvek od Bilardos »

Trochu jsem pročítal ohledně VAG a v jednom nemám jasno. Skoro u všech kabelů vidím, že se uvádí funkčnost s VAG do verze tuším 4.0.9 nebo tak nějak. Proč právě do této veze? Co je potřeba pro to, aby fungovalo i na vyšší verzi a co se tím získá za výhody (fce)?
SII - 1,9 -85kW

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: druh kabelu VAG

Příspěvek od Mr. Death »

No je to tady už asi 100x, tak po stoprvé, pro vyšší verzi VAG je třeba HEX-CAN kabel. Ten má víc funkcí (zjištění stavu kilometrů a podobně) a umí i všechny nový auta. Cena je výrazně vyšší oproti obyčejnýmu KKL...

Bilardos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 06.01.2008 16:26
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: druh kabelu VAG

Příspěvek od Bilardos »

Mr. Death píše:No je to tady už asi 100x, tak po stoprvé, pro vyšší verzi VAG je třeba HEX-CAN kabel. Ten má víc funkcí (zjištění stavu kilometrů a podobně) a umí i všechny nový auta. Cena je výrazně vyšší oproti obyčejnýmu KKL...
Díky za trpělivost při objasňování.
Měl jsem za to, že CAN je potřeba jen pro nové auta, kde je jiný konektor nebo tak nějak. Nebo je to tak, že s tímto dražším kabelem jde "všechno"? A co ja pak ta výrazně vyšší cena?
SII - 1,9 -85kW

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“