Refresh airbagu

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Uživatelský avatar
TDiBora
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov

Refresh airbagu

Příspěvek od TDiBora »

Kluci kdo jakou máte zkušenost z refreshem pytlu? Na jednom školení mi bylo řečeno že refreshované jednotky už nejsou funkční (že poze zhasnou ale nestřílej)??
Mate někdo nějakou zkušenost? Jinak tady mám asi 3 jednotky které by to potřebovali... tak teda kdo to dělá dejte vědět. :mrgreen:

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od TDIfun »

TDiBora píše:Kluci kdo jakou máte zkušenost z refreshem pytlu? Na jednom školení mi bylo řečeno že refreshované jednotky už nejsou funkční (že poze zhasnou ale nestřílej)??
Mate někdo nějakou zkušenost? Jinak tady mám asi 3 jednotky které by to potřebovali... tak teda kdo to dělá dejte vědět. :mrgreen:
No nevim ja prepsal dve rj co mela crasch data zapsana rucne a jednotky normalne chodi. Ale zkouset bourat kvuli tomu nebudu. :lol:

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od vaha »

no o je jednoduchý zkus při zapnutý klíčku odpojit pytel,teda odpojit pytel a pak zapnout klíček a uvidíš co to udělá,pokud zaznamená chybu je funkční

Uživatelský avatar
TDiBora
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od TDiBora »

vaha píše:no o je jednoduchý zkus při zapnutý klíčku odpojit pytel,teda odpojit pytel a pak zapnout klíček a uvidíš co to udělá,pokud zaznamená chybu je funkční
Tohle dokáže refreshlá ale udajně je to horší při ráně. Prý je softverove o.k ale horší je to prý po mechanický stránce. :?

Tomshon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.04.2008 00:31

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od Tomshon »

Uz i ja jsem to slysel a je fakt, ze nam doma stala oktavka, ktera byla po refreshi jednotky, predek byl dost zborceny a pytle nic. Pry se tam to sidlo narazu nejak poskodi, mozna dokonce urve a pak je problem. Softwarove je v poho, avsak pytle ti nestreli...

Uživatelský avatar
jipi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko-Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od jipi »

refresh RJ airbagu je jedna vec a výmena poškodených častí druhá.

Uživatelský avatar
TDiBora
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od TDiBora »

jipi píše:refresh RJ airbagu je jedna vec a výmena poškodených častí druhá.
No ale kolik refreshlejch jednotek je danejch zase dohromady? :idea:

Tomshon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.04.2008 00:31

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od Tomshon »

jipi píše:refresh RJ airbagu je jedna vec a výmena poškodených častí druhá.
Jasne, ze pytle se daji nove, ale pokud po nehode se jednotka refreshne, proste se stane, ze pri dalsim narazu nespusti. A to muze byt neprijemne.

Uživatelský avatar
jipi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko-Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od jipi »

a ako si na to prišiel? vydel si niekedy rozobratú rj Airbagu? To máš ako s PC klakne ti HDD a PC nejde das novy HDD nanovo nainštaluješ soft a makaš. Problém je v tom že ten kto si nechá refreshovať RJ (česť výnimkám) nepovymienajú snímače nárazu,.... .

Uživatelský avatar
jono
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 20.10.2007 09:53
Bydliště: TAtry
Kontaktovat uživatele:

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od jono »

jipi píše:a ako si na to prišiel? vydel si niekedy rozobratú rj Airbagu? To máš ako s PC klakne ti HDD a PC nejde das novy HDD nanovo nainštaluješ soft a makaš. Problém je v tom že ten kto si nechá refreshovať RJ (česť výnimkám) nepovymienajú snímače nárazu,.... .
tak,tak ked prehráš soft musi to po elektonickej časti fungovať , horšie je to s bagom ,pokial tam nahradiš odpor ,potom už nemá čo streliť.

Plus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 24.02.2008 21:40
Bydliště: Slovakia

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od Plus »

Airbagova jednotka obsahuje cidlo narazu pre celny naraz priamo v jednotke. Bocne cidla su zvlast , preto aj po vystreleni bocnych vakov sa daju zmazat zavady - crash aj VAG-om - do troch nehod. Pokial je jednotka opravena - softverovo vymazany crash - je plne funkcna, kontroluje si okruh, komunikuje atd. Ale cidlo narazu moze byt scasti poskodene - je to specialny snimac vnutri ktoreho je vacsinou gulicka ktora narazi urcitou silou a smerom na steny snimaca a podla toho jednotka vyhodnoti smer a silu narazu. Preto sa moze stat ze za urcitych okolnosti - pri rovnakom smere narazu a intenzite ze vaky nevystrelia druhy krat pri rovnakej nehode ako prvy krat. Pri silnejsom naraze je to ok , alebo staci trochu iny smer .... Je to nepredvidatelne a preto vyrobca po havarii meni jednotky. Ine je to u jednotiek ktore maju cidlo narazu napriklad na prednom nosniku. Tam to je bez problemov

Uživatelský avatar
TDiBora
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od TDiBora »

Tak to je prima konečně jsme se dopracovali k tomu co jsem napsal hned na začátku :|

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od vaha »

smaozřejmě ta možnost tam je že znova nevystřelí...takhel nějak vypadá čidlo,zítra vám jednu jednotku rozeberu
čidlo.jpg

Tomshon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.04.2008 00:31

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od Tomshon »

jipi píše:a ako si na to prišiel? vydel si niekedy rozobratú rj Airbagu? To máš ako s PC klakne ti HDD a PC nejde das novy HDD nanovo nainštaluješ soft a makaš. Problém je v tom že ten kto si nechá refreshovať RJ (česť výnimkám) nepovymienajú snímače nárazu,.... .
Uprimne, ja teda pri tom nikdy nebyl, ale neslysel jsem, ze by to rozebitali, ani jsem nevidel, jak vypada snimac narazu. Snad jsem neco cetl, ale to je tak vse. a sedivy je strom teorie.

Kazdopadne proste vim, ze refreshovane jednotky nekdy nestili. Bracha dela v servisu, a neni to zadne hokynarstvi (i kdyz to co tam nekdy praktikuji je docela maras), kazdopadne stava se to tam dost casto.

Tomshon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.04.2008 00:31

Re: Refresh airbagu

Příspěvek od Tomshon »

Omlouvam se za dvojity prispevek, navic ponekud neaktualni, nemel jsem refreshovane okno (bestie opera)

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“