Chiptuning Passat 74KW PD

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od Hallo »

Zdravím klubáci,
chtěl bych se zeptat,jaký výkon za jakou cenu se dá udělat z mího 74KWPD pásovce?Stačí čip,nebo doporučujete výměnu turba a trysek a s tim i soft? Kolik by taková sranda stála dejme tomu žebych chtěl mýt aspoň 96KW.Někdo mi říkal že po čipu mi odejde spojka.Já mám zato že u sériovky je u 5tiq stejná spojka jak u 74kw tak u 96kw ne?Díky za odpovědi

Fantik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od Fantik »

Záleží jakej výkon si představuješ, jestli 150 koní a víc tak si chipem nevystačíš.

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od Hallo »

No prozatím by mi stačilo třeba tech 96KW.Co nato ta seriova spojka a ostatní věci v autě?Na dieselpower to dělají až na 102KW jen čipem,tak pravě nevím co vše to sebou nese http://race.dieselpower.cz/Produkty/kat ... 1&motor=14
Naposledy upravil(a) Hallo dne 07.06.2008 08:32, celkem upraveno 1 x.

Fantik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od Fantik »

Když je to dobře udělané a ty se k autu chováš slušně tak se neni čeho bát. :wink:

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od Hallo »

No za studena ho nehoním,až po chvíli když je rafička na 90ti stupních tomu šlápnu nad 2000 rpm,do kopečka podřazuju,netrápím to na 1000rpm a občas tomu vyženu pavoučky z turba,o čem vím že zlobi,tak opravím,rozvody s olejem a filtrama jsem dělal hned po koupi auta.

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od Hallo »

Jo a tankuju na Benzine,nebo na Slovnaftu,na vesnickejch benzinkách zásadně ne.Předešlího passata co sem koupil od otce,tak sezačátku špatně startoval a prd jel,až sem poviměnil svíčky fitry a hlavně dojel ten jeho benzín a nalil tam plnou nádrž paliva z Benzinky,tak se to hned zlepšilo všechno.Teď má otec Mazdu MPV a už se mu stalo že mel v palivovy soustavě vodu a auto nejelo.Od ty doby už i otec bere na benzině :lol:

Fantik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od Fantik »

Když ti bude stačit kolem těch 130-140 koniků tak to se dá chipem, pokud by si chtěl víc musel by si začít vyměňovat (turbo, vstřiky, IC) záleží na tom kolik koníků chceš aby si neudělal jen chip a pak nechtěl zvyšovat začal měnit věci a pak musel nechat znovu doupravovat soft, je to pak dražšší. :wink:

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od Hallo »

No zatím asi jak říkáš do tech 140 koní,plus asi zaslepit EGR,pak už to nabírá rychle na ceně a třeba dávat víc a víc peněz skrz každého koně:-)Jelikož mám kombajna,tak to žádnej závoďák nebude,jde mi spíš o pohodlné předjíždění a nějaké to projetí sem tam,tuhle mě předjel naloženej kolega s čiplim 66KW Peugeotem 407 kombi r.v. 01 a to už mi byla trošku hamba :(

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od TDIfun »

Hallo píše:No zatím asi jak říkáš do tech 140 koní,plus asi zaslepit EGR,pak už to nabírá rychle na ceně a třeba dávat víc a víc peněz skrz každého koně:-)Jelikož mám kombajna,tak to žádnej závoďák nebude,jde mi spíš o pohodlné předjíždění a nějaké to projetí sem tam,tuhle mě předjel naloženej kolega s čiplim 66KW Peugeotem 407 kombi r.v. 01 a to už mi byla trošku hamba :(
Turbo dej z 96KW podelneho a chip.Budes na 150 konich :wink:

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od Hallo »

Kdo mi to na vysočině uďelá a za kolik? :-)

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od anydraj »

Proc zaslepit EGR.Kdo ti to bude chipovat, tak to zavre v datove mape.

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od TDIfun »

anydraj píše:Proc zaslepit EGR.Kdo ti to bude chipovat, tak to zavre v datove mape.
Taky tak to jde udelat. :wink: pokud ten kdo to bude chipovat vi co dela :lol:

Uživatelský avatar
JasteR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 26.06.2008 22:13
Bydliště: Cesky Raj

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od JasteR »

Hallo píše:Zdravím klubáci,
chtěl bych se zeptat,jaký výkon za jakou cenu se dá udělat z mího 74KWPD pásovce?Stačí čip,nebo doporučujete výměnu turba a trysek a s tim i soft? Kolik by taková sranda stála dejme tomu žebych chtěl mýt aspoň 96KW.Někdo mi říkal že po čipu mi odejde spojka.Já mám zato že u sériovky je u 5tiq stejná spojka jak u 74kw tak u 96kw ne?Díky za odpovědi
Chipem na 130-140PS.... da se vymenit trysky z lepsi 96verze... nebo turbo z 96podelnych motoru...pak samodrejme pri jinem turbu i jiny SW na 155PS cca ... na 130staci chip ktery se pohybujou kolem 10t,- ... pokud nemas spojku uz nacatou tak vydrzi, pokud das jiny trysky nebo turbo tak pocitej se spojkou, a radsi i IC... 6gang maji jine-lepsi spojky..
Ja mam upravu od f DieselPower.cz znam je dlouho a spokojenost..
OctaviaRS TDI 210HP@450Nm - NA PRODEJ
Cupra4 TDI 230HP@500Nm

powered by dieselpower.cz

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning Passat 74KW PD

Příspěvek od Hallo »

Tak jakou úpravu mi doporučíte?Mám jít do výměny turba,nebo jen do klasického čipu?Nevím v jakém stavu je turbo teď.Auto je z bazaru a má údajných 170tis km.Auto nekouří,netřepe se a spojka nesmrdí a ani nepodkluzuje zatím.Abych neudělal čip a do pul roka mi neodešlo současné turbo a pak když bych měnil tak bych tam dal asi rovnou to silnější,ale to už bych musel znovu na čip zas.

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“