powerbox na chipnutou IVku?

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Odpovědět
Uživatelský avatar
speed7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 09.10.2007 12:54
Bydliště: tachov
Kontaktovat uživatele:

powerbox na chipnutou IVku?

Příspěvek od speed7 »

nevite nekdo jestli by fungovalo kdybych koupil powerbox na 88kw kdyz mam 60kw "čipnutý" na 88kw?ze bych to jeste vopepřil powerboxem,ale nevim jestli to nebude delat neplechu,tak se radsi predem ptam

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: powerbox na chipnutou IVku?

Příspěvek od TDIfun »

speed7 píše:nevite nekdo jestli by fungovalo kdybych koupil powerbox na 88kw kdyz mam 60kw "čipnutý" na 88kw?ze bych to jeste vopepřil powerboxem,ale nevim jestli to nebude delat neplechu,tak se radsi predem ptam
Nejspise bude padat do nouzaku,.Prekrocena davka

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: powerbox na chipnutou IVku?

Příspěvek od teekey »

pod powerboxem si predstavuju jenom tu pidi krabicku, ktera keca o vecech kterym nerozumi a pak to strka pod nos jednotce motoru :mrgreen: Misto ptakovin si nech spis auto poradno nakopnout, treba nejen softwarove :wink:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
speed7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 09.10.2007 12:54
Bydliště: tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: powerbox na chipnutou IVku?

Příspěvek od speed7 »

teekey píše:pod powerboxem si predstavuju jenom tu pidi krabicku, ktera keca o vecech kterym nerozumi a pak to strka pod nos jednotce motoru :mrgreen: Misto ptakovin si nech spis auto poradno nakopnout, treba nejen softwarove :wink:
premyslim,o tryskach ale kamarad co si je nechal udelat na octavii rikal ze mu to neskutecne kouri,ma tdi 66kw 4x4,nechal chinout na 88kw a ted nechal udelat sportovni trysky,znacku nevim a prej kdyz to "vosoli" tak z vyfuku kour doslova teče,to bych prave nechtel,takze to vypada ze to necham tak jak to je asi

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: powerbox na chipnutou IVku?

Příspěvek od teekey »

tak ono samozrejme, ze cim vice to bude spalovat, tak se to musi nekde projevit, ale myslim ze lide co tomu rozumi dokazi najit nejaky kompromis, ale pak jsou trosku jine ceny za ten ukon. Ale hlavne sem myslel privest vice vzduchu do spalovani, protoze motor je nenazrany a ma ho porad malo :wink:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
speed7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 09.10.2007 12:54
Bydliště: tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: powerbox na chipnutou IVku?

Příspěvek od speed7 »

teekey píše:tak ono samozrejme, ze cim vice to bude spalovat, tak se to musi nekde projevit, ale myslim ze lide co tomu rozumi dokazi najit nejaky kompromis, ale pak jsou trosku jine ceny za ten ukon. Ale hlavne sem myslel privest vice vzduchu do spalovani, protoze motor je nenazrany a ma ho porad malo :wink:
takze filtr,turbo,a kdyz sezenu turbo ze 130ky tak ho staci vymenit kus za kus u me na aute nebo ma jiny rozmery a potrebuju nejake redukce?a ridici jednotka se pak musi taky upravit po namontovani silnejsiho turba?nebo jak poznam jestli ma moje turbo co tam ted je stelovaci klapky?

Thopr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 13.12.2007 20:43
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: powerbox na chipnutou IVku?

Příspěvek od Thopr »

speed7 píše:
teekey píše:pod powerboxem si predstavuju jenom tu pidi krabicku, ktera keca o vecech kterym nerozumi a pak to strka pod nos jednotce motoru :mrgreen: Misto ptakovin si nech spis auto poradno nakopnout, treba nejen softwarove :wink:
premyslim,o tryskach ale kamarad co si je nechal udelat na octavii rikal ze mu to neskutecne kouri,ma tdi 66kw 4x4,nechal chinout na 88kw a ted nechal udelat sportovni trysky,znacku nevim a prej kdyz to "vosoli" tak z vyfuku kour doslova teče,to bych prave nechtel,takze to vypada ze to necham tak jak to je asi
No,ono se nejdříve začíná tryskama a až poté odlazením softu na určený HW,pak ať se nediví,že mu to kouří...... :wink:
GVII VARIANT 1.4TSI Maraton ed.... 2018... :pleasantry:

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: powerbox na chipnutou IVku?

Příspěvek od TDIfun »

Tak vono to neni zase tak snadne sladit softwerove vetsi trysky, turbo atd.aby to jelo dobre a nehulilo.Pokud mu tam nahral soft co mel do serioveho motoru, tak co se divi. To je presne ten rozdil mezi lidmi co chipuji kde co a ani nevi co s tim udelat a jak to funguje a mezi par jedinci co v tom sedi tisice hodin.A to nejde jen o samotne rizeni motoru ale kdyz stavime special a jde se na vysoke hodnoty, tak to jednotky vetsinou nepoberou a musi se upravovat specialne soft.A ty specilani upravy nikde v jinych softech nejsou, neexistuje zadna maketa. Takze treba ted jsem travil noc a den nad tim aby se mi zobrazovaly vyssi hodnoty neco co zvlada VAG maximalne a jeste to uplne doresene nemam.

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“