BRZDY, KOTOUČE: jaké brzdové kotouče na Sharan I s ABS, cena

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od kazbic »

pistahufnagl

8O No toto ? Ivošu přidej k těm fotkám i značku nebo firmu.Aby se člověk mohl vyvarovat.Vypadá to,jako bys spíš rok brzdil a né jezdil. :D Hrůůza.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od pistahufnagl »

Jak už jsem psal někde v předchozím příspěvku. Kotouče byli od firmy ATE a myslím že i destičky.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od abeljozef »

Dobre vediet.

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od Slavoš »

kazbic píše:pistahufnagl

8O No toto ? Ivošu přidej k těm fotkám i značku nebo firmu.Aby se člověk mohl vyvarovat.Vypadá to,jako bys spíš rok brzdil a né jezdil. :D Hrůůza.
Já mám teď nové kotouče ATE a v servisu ne značkovém se dušují,že od ATE neměli reklamaci.Pokud, pistahufnagl ,tam kotouče měl rok a něco tak pořád platí záruka.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
S-H-A-R-I-K
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 14.10.2007 13:13
Bydliště: VW-KLUB a nejvíc BŘÍZA-KLUB
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od S-H-A-R-I-K »


rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od rfarsky »

Taky mám ATE necelé dva roky a před srazem jsem na ně koukal a jsou ve výborné kondici.Najeto cca 28tis.

jurky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16.06.2008 10:00

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od jurky »

Ahoj, mám kotouče od ATE + destičky asi 30000 km najeto a nemám jediný problém. Auto jezdí skoro denně. U těchto našich aut jde také hodně o styl jízdy. Auto má 1,75t samo o sobě, a pokud člověk jenom brzdí a nevyužívá k brždění i motor, je opotřebování brzd značně rychlejší.
Toto je problém aut. převodovek, kde člověk motorem nebrzdí. Pokud se jedná od jakého výrobce koupit kotouče a desky, tak asi ne od nápadně levných, ale vždy kotouč + desky od jednoho výrobce.
Alhambra 1999 AFN 81 kw

Uživatelský avatar
vrab.l
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.10.2008 17:55

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od vrab.l »

Momentálně řeším taky problém s předními kotouči,nevím přesně název těch co tam jsou ale je na nich 30000 km a musel jsem je nechat už po druhý stočit na soustruhu protože se vlněj.je to těžký auto a proto mi bylo doporučeno dát tam brembo nebo ještě lepší ,děrovaný ZIMMERMANY,ty jsou údajně dělaný na vysoký zatížení a dobře odvádí teplo.Věřím že hladký kotouč na tomto autě a obzvlášť s přívěsem se vždycky z vlní,to pak ani ABS necítíte.Cena těchto kotoučů je 2800 kč za kus ale co se dá dělat.Pokud máte nápovědu tak sem s ní.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od trepifajxl »

Napiš velikost tj. půměr a výšku kotouče (výška je prostě celková výška, když kotouč položíš na rovnou plochu , tak celková výška - ne jen tl. brzdné plochy kotouče).
Prodávám brzdy EBC a příklad kotouče přední ( dva ks) průměr 313 ( největší co se dávaly)
stojí 5129,- kč vč. DPH, k tomu desky ( dva páry) základ 1728,- a lepší 3463,- Kč vč. DPH,
K tomu sleva dle sortimentu 11-13% při koupi na obě nápravy 12-14%.
Dodání cca do10 prac. dní.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
...KOSTA...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 04.12.2008 18:32
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od ...KOSTA... »

Dnes ráno jsem byl měnit olej. Chtěl jsem mít jistotu, že tam je nový.
Ale k věci. Včera se mi přes den objevila hláška Zkontrujte stav brzdového obložení. Tak mi kluci sundali kola a jejich reakce byla taková: Ty s tímhle ještě brzdíš? Tohle už je konec. Ani kotouč a skoro ani desky. Tak říkám kolik bude stát nová obložení na obě nápravy. A odpoveď? 10550,- za materiál. Brzdy ATE.
A ještě aby to nebylo málo tak při vylévání starého oleje z motoru se zjistilo, že mám děravou hadici co vede od klimatizace. Opět jsem měl klasickou otázku: Kolik? Odpoveď? Ty voe 12000,-.
Dnešní ráno bylo opravdu nádherné :?

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od ajo »

Nebuť zúfalý, nič sa neje tak horúce, ako sa uvarí.
Skus sa popýtať v iných predajňach. Po mne v servise chceli za obloženie /bez roboty/ na zadnu napravu 5,5 tis., nakoniec som kupil za 2,5 a vymenil sám.
Obrázek

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od Slavoš »

...KOSTA... píše:Dnes ráno jsem byl měnit olej. Chtěl jsem mít jistotu, že tam je nový.
Ale k věci. Včera se mi přes den objevila hláška Zkontrujte stav brzdového obložení. Tak mi kluci sundali kola a jejich reakce byla taková: Ty s tímhle ještě brzdíš? Tohle už je konec. Ani kotouč a skoro ani desky. Tak říkám kolik bude stát nová obložení na obě nápravy. A odpoveď? 10550,- za materiál. Brzdy ATE.
A ještě aby to nebylo málo tak při vylévání starého oleje z motoru se zjistilo, že mám děravou hadici co vede od klimatizace. Opět jsem měl klasickou otázku: Kolik? Odpoveď? Ty voe 12000,-.
Dnešní ráno bylo opravdu nádherné :?
Hlavně neřeš vše přes značkový servis, jsou to násobky reálných nákladů.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od Tommate »

u kotouču je důležitá spíš záruka, v kotoučích není velká věda, vlastnosti a životnost jsou v destičkách, tam většinou platí "kolik peněz, tolik muizky"

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od pistahufnagl »

a hadici ti někdo může zaletovat za pár korun. a bacha na ATE - viz mé příspěvky v historii
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
...KOSTA...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 04.12.2008 18:32
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, KOTOUČE: aké brzdové kotúče na Sharan I s ABS, cena

Příspěvek od ...KOSTA... »

Do značkového servisu nechodím. Tam jsem byl jednou a to mi stačilo.
Já jsem, troufám si říct ideální zákazník. Přijdu že mám problém a ať to stojí cokoli chci to mít v pořádku a chci to nejlepší. Tenhle servis mám odzkoušený a jsem tam naprosto spokojený. V mém okolí mám možnost servisovat buď u někoho v dílně, ve značkovém servisu anebo zde. A odzkoušeno mám všechny možnosti.Uznávám sám, že jsou o nějakou část dražší, ale ta práce je velmi kvalitní. Navíc sám jeden ze servismanů má Alhambru z roku 99 takže ví co je potřeba.
U té hadice padla i věta o svaření, ale to by prý dalo neskutečně práce a s nejistým koncem.
Mám v plánu oslovit známého který dělá u VW v servisu jestli se jim tam náhodou taková hadice neválí. Doufám, že je mají skladem...
Taky říkali, že prý velká část vozů má problém s klimatizací...
Jsem s tím smířený. Brzdy jsou základ a navíc jezdím dost a vůz potřebuju mít v naprostém pořádku.
S brzdami ATE jsem neměl problém. Je pravda, že jsem je míval na Octavii takže sám jsem zvědavý co udělají tady. Ale tvrdili mi, že budu spokojený.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“