přehlášení a trable dokola kolem

1974 - 1983

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
marius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

přehlášení a trable dokola kolem

Příspěvek od marius »

zdar pánové a dámy

potřebovalbych zjistit jak se to dělá když chci přehlásít auto co má papíry v depozitu...

musí se to odsud vyndavat z depozitu?

musí se to pojištovat?

prostě jak se to děláabych to dal na jeden zátah na úřadě...jak ze srany prodejce (odhlašujícího) tak ze strany nakupujícího (přihlašujícího)

díky moc
Naposledy upravil(a) marius dne 03.11.2008 21:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: přehlášení papírů v depozitu

Příspěvek od marius »

nikdo nic neví?

robil1.6gti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 409
Registrován: 11.10.2008 19:23
Bydliště: ROSICE u brna

Re: přehlášení papírů v depozitu

Příspěvek od robil1.6gti »

Mám podobný problém. SPZ v depozitu a měnil jsem bydliště do jiného okresu.
Na úřadě mi odmítly do TP zapsat novou adresu . Jedině za podmínek: evidenční kontrola,STK,pojištění.
Depozit mám ale na dobu neomezenou, takhle bych asi musel na novém úřadě znovu SPZ uložit, ale jen na půl roku,a každý půlrok to za poplateček prodlužovat.

No není to jednoduchý, kdo ví jak na to?
-----

Uživatelský avatar
marius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: přehlášení papírů v depozitu

Příspěvek od marius »

no jde o to že bych chtěl kupovat auto co je rozestavěný (nepojízdný) a typuju tak min půl roku práce, takže STK nepřipadá v uvahu....jako evidenčku by to dalo ale proč to pojišťovat když bych to beztak hodil do depozitu...

Uživatelský avatar
marius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: přehlášení papírů v depozitu

Příspěvek od marius »

tak mě napadlo leda to že když je ten depozit neomezenej tak by se od prodávajícího získala plná moc na vyzvednutí papírů z depozitu a odhlášení vozu na sebe (teda nevim jeslti je to možné) a když by byla stavba hotová tak by se prostě muselo doject na ten úřad tam to vyřídit, potom STK evidenčka a přihlášení, pokud to teda normálně přehlašovat nejde tak se mi to zdá jako reálná možnost...

Uživatelský avatar
m-NIC-h
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: in Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: přehlášení papírů v depozitu

Příspěvek od m-NIC-h »

marius píše:tak mě napadlo leda to že když je ten depozit neomezenej tak by se od prodávajícího získala plná moc na vyzvednutí papírů z depozitu a odhlášení vozu na sebe (teda nevim jeslti je to možné) a když by byla stavba hotová tak by se prostě muselo doject na ten úřad tam to vyřídit, potom STK evidenčka a přihlášení, pokud to teda normálně přehlašovat nejde tak se mi to zdá jako reálná možnost...
No odhlásit to na sebe jde, ale asi to do depozitu nedáš protože malý techničak bude furt na starýho majitele a bez evidenčky to na sebe nepřihlásíš. Což sám víš...

Uživatelský avatar
marius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: přehlášení papírů v depozitu

Příspěvek od marius »

takže jsem se po tom trochu pídil u znalé osoby a tak si odpovím sám (spíš kdyby někoho jinýho zajímalo):

nevim jestli se něco změnilo, ale podle nového zákona vozidlo které je dávaný do depozitu musím mít STK, a pro přehlášení se musí vyndat z depozitu a regulérně přihlásit a popřípadě zase šoupnout zpátky (coš je ted už jenan půl roku smžností prodloužení)v případě vyndání musí vůz být regulerně přihlášen tzn. evidenční kontrola, STK (v případě vypršení STK), a pojištění (bez toho jakznámo člověk auto nepřehlásí) ,

takže z toho plyne že asi moje jediná možnost by byla na dohodě s majitelem že se tahle byrokracie bude muset dořešit až v době kdy auto bude způsobilé STK a připraveno k provozu

a ještě jedna komplikace,aby to nebylo tka jednoduchý tak tušim že i notářsky ověřené splnomocnění má něakou dobu trvání coš je celkmev prde*i

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: přehlášení papírů v depozitu

Příspěvek od adampolo »

A po dnešních TV novinách,to bude zase sranda. Od nového roku bude stát přihlášení starších aut o něco víc,bude záležet na tom jakou splňuje normu euro.
Já jsem minulý týden dostal 700kč pokutu od magistrátu, za to že jsem měl na sede napsané auto a nebylo pojištěné 4 měsíce,protože jsem ho upravoval. Informovala je o tom komora pojistitelů.
Skoro nespím a přemýšlím kolik se toho na mě ještě najde, protože jsem někdy auto prodal a už jsem to neřešil jestli je přepsané. :?

Uživatelský avatar
marius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: přehlášení papírů v depozitu

Příspěvek od marius »

když jsme u toho přihlšování...

dejme tomu že bych z reichu dotáhl G 1ku....splnuje vůbec tohle auto něakou Euro normu? bude to tu vůbec přihlásitelný?

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: přehlášení a trable dokola kolem

Příspěvek od adampolo »

Přihlásit by mělo jít skoro všechno,ale podle TV novin od ledna se bude muset platit i při přihlašování dovozu. takže pro VW T2 si budu muset zajet ještě letos jestli nechci platit 10t :D

Uživatelský avatar
marius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: přehlášení a trable dokola kolem

Příspěvek od marius »

kolik to vyjde letos?

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: přehlášení a trable dokola kolem

Příspěvek od adampolo »

letos to stojí asi okolo 4t,1600 stk,400 pro pracovníka stk :lol: ,500 emise,1500 magistrát, a máš to na čistopis. pak ještě 800 přihlášení. a od ledna uváděli podle normy 0-10t navíc. nebo je možnost přihlásit to na veterány, ale už to taky není tak bez problému jako dřív.

Uživatelský avatar
marius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: přehlášení a trable dokola kolem

Příspěvek od marius »

veterány jsou good ale nemůžeš s s tim autem co do uprav nebo výměn věcí ani uprdnout

no tak to budu muset dotahnout taky co nejdříve... :(

Uživatelský avatar
olin-caddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovosicko

Re: přehlášení a trable dokola kolem

Příspěvek od olin-caddy »

Jednu caddynu jsem koupil taky i s číslama v depozitu. Udělali na mě odhlášku a já až to budu chtít dotáhnout do finále, tak musím na STK a pak si na dopraváku vyzvednu čísla a dokončím přepis....
Ale bohužel už za 10 000,- :(
jsem kutil, mám malou dílnu, víc mne nezajímá

vozap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10.09.2008 19:18
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: přehlášení a trable dokola kolem

Příspěvek od vozap »

mínulý týden jsem řešil 2x G1 na přehlášení a depozit....

jedno auto jsem koupil cca před 2lety,původní majitel auto odhlásil a byl jsem v odhlášce a měl jsem platný malý otp.

druhé auto jsem koupil loni,v mezipřevodu byl majitel,který auto ani neořihlásil a měl také platný otp. obě auta bez stk.

obě auta mám rozebraná,jedno je ve stavu i bez náprav a motoru,druhé je po laku s motorem a koly.

stačí evidenční kontrola,na kterou jsem auta dopravil......ta proběhla bez problému.....

registrační značký+velký tp +otp a protokol s evidenční kontrolou.....donést na dopravní úřad,kde bez problému přihlásily na moji osobu bez jakýchkoliv smluv atd....a následně hned šouply do depozitu....takže my zbyl jen velký tp s poznámkou,že spz a otp jsou uloženy v depozitu.

to samé jsem absolvoval s tatrou 613 a taky bez problému.....
Ale taky mám zkušenosti,že jiný kraj,jiný mrav......takže u vás na úřadě to třeba bude uplně jinak...... :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Golf I / Jetta I“