Spotřeba 1.8 TSI

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od tomogo »

Ahoj,
tak jsem trochu zklamaný spotřebou, mimo město jsem jí nedostal pod 6,5l/100km. A to umím jezdit na stejném useku s Nissanem Almera 1.8 za 5,8l. Bohužel jsem to neskusil na úseku kde jsem dokázal s Nissanem jet i 4,8l, ale 6,5l se mi zdá na moderní motor docela dost.

Nemůže být něco špatně s motorem?
Ještě dodám že když je studený motor, tak po nastartování škube.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od Mára_VR6 »

na takovou spotřebu se většina z nás dieslařů ani nedostane a ty by jsi to chtěl od benzínu??? To snad ne :?: :!: :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od Allbacore »

prave teraz jazdim s CC 1.8TSI a mam v meste spotrebu 7.3l...nie je to zle. Pamatam sa ked som mal oktaviu 1.8T 150hp tak spotreba nesla pod 8 v meste :wink:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od tomogo »

Allbacore píše:prave teraz jazdim s CC 1.8TSI a mam v meste spotrebu 7.3l...nie je to zle. Pamatam sa ked som mal oktaviu 1.8T 150hp tak spotreba nesla pod 8 v meste :wink:
A co mimo město? Kolik Ti dělá 1.8 TSI při ekonomické jízdě do 90km/h a při 130km/h.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od tomogo »

Mára_VR6 píše:na takovou spotřebu se většina z nás dieslařů ani nedostane a ty by jsi to chtěl od benzínu??? To snad ne :?: :!: :wink:
Ta spotřeba byl ekonomickej extrém normálně jsem jezdil v průměru do 7.5l, po dálnici 6.3l, mimo město běžně kolem 6l a když jsem jezdil na dovolenou naložený a se střešním boxem a 150 po německé dálnici, tak po příjezdu domů tam bylo 8.3 (Vlastně když jsem se vrátil z dovolený tak jsem tam měl pokaždý 8.3l asi to bylo zaseklý :-) ). Samozřejmě nebyl problém 12-17l, když jsem si chtěl zajezdit. ;-)

Chápu, že s těškým autem nemůžu mít to samý, ale motor 1.8 TSI má být v benzinu špička, ale jako špička pouze jezdí, já bych chtěl aby podle toho vypadala i spotřeba.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od re5pekt »

Az ti bude zrat 10 litru na dalku, tak bude asi neco spatne.. Jinak resit rozdil spotreby o 0.prd na 100km mi prijde vicemene smesne :!: :lol:

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od tomogo »

re5pekt píše:Az ti bude zrat 10 litru na dalku, tak bude asi neco spatne.. Jinak resit rozdil spotreby o 0.prd na 100km mi prijde vicemene smesne :!: :lol:
Já chápu, že to může být pro někoho směšné, ale myslím, že by bylo dobrý spotřebu ostatních s 1.8 TSI porovnávat, aby si člověk mohl udělat představu za kolik to má jezdit a případně objevil chybu v motoru dřív než z toho bude závažný problém.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od tomogo »

Například jsem se dočetl na Škoda fóru, že když 1.8 TSI škube za studena, může být problém s váhami vzduchu. Tzn. že řídící jednotka špatně dávkuje vzduch (prý to dělá vadné čidlo),a směs může být chudá, nebo zbytečně bohatá. To může mít následně vliv na spotřebu a to i poměrně razantní, takže proto se ptám, protože mi to zrovna po startu na volnoběh škube, než se motor zahřeje.

Takže není to hledání much kde nejsou, pouze chci aby mi motor jel dobře a za tolik kolik má.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od re5pekt »

tomogo píše:Například jsem se dočetl na Škoda fóru, že když 1.8 TSI škube za studena, může být problém s váhami vzduchu. Tzn. že řídící jednotka špatně dávkuje vzduch (prý to dělá vadné čidlo),a směs může být chudá, nebo zbytečně bohatá. To může mít následně vliv na spotřebu a to i poměrně razantní, takže proto se ptám, protože mi to zrovna po startu na volnoběh škube, než se motor zahřeje.

Takže není to hledání much kde nejsou, pouze chci aby mi motor jel dobře a za tolik kolik má.
Skube ti ikdyz zvysis krapet otacky?

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od standokan »

má to 118 kw? jo už vúbec nechápu proč někdo kupuje passata v naftě 8)
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od tomogo »

re5pekt píše:Skube ti ikdyz zvysis krapet otacky?
To jsem nepozoroval. Co by to jinak znamenalo?
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od re5pekt »

tomogo píše:
re5pekt píše:Skube ti ikdyz zvysis krapet otacky?
To jsem nepozoroval. Co by to jinak znamenalo?
jestli motor nema prilis malo otacek

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od Mára_VR6 »

re5pekt píše:
tomogo píše: To jsem nepozoroval. Co by to jinak znamenalo?
jestli motor nema prilis malo otacek
good idea kolego :idea: :wink:
tomogo: kolik ti to točí na volno ohřátý nebo kdy ti to dělá???
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od tomogo »

No když to nastartuje studený, tak to točí na volnoběh cca 1000ot/min a při těch otáčkách to škube.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Spotřeba 1.8 TSI

Příspěvek od Mára_VR6 »

no joooo, studený, bodejť by se neklepal..... Mě když je zima, tak se taky klepu jak přešlechtěnej pes :mrgreen:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“